השחתת קברו של רב העיר צפת: הישיבה מפרסמת

השחתת קברו של רב העיר צפת: הישיבה מפרסמת "מחאה נמרצת"

ישיבת חב"ד בצפת יצאה במחאה רשמית המגנה את מעשי בחוריה שניתצו את מצבתו של רב העיר צפת, הרה"ג לוי ביסטריצקי זצ"ל • הרב הראשי הגר"ד לאו שיגר מכתב לבני המשפחה: "איני יודע כיצד העז מישהו להרים יד ולפגוע במצבה"
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

הנהלת ישיבת חב"ד בצפת יצאה במחאה נגד שניים מבחוריה שעל פי החשד ניתצו את מצבתו של רבה של העיר צפת לשעבר הרה"ג לוי ביסטריצקי זצ"ל. הבחורים, הנמנים על הפלג המשיחי בחסידות, מחקו את המילים "זיע"א" אחרי שמו של הרבי מליובאוויטש.

זעזוע: קטינים חיללו את קברו של רב העיר צפת – ונעצרו

"עודנו מזועזעים ונרעשים לשמוע האירוע החמוד שנעשה אתמול בעירנו, דברים שלא שערום אבותינו ובלתי ניתנים לעיכול, הגובלים בחילול ה' נורא ואיום, ביזוי כבוד שליח הרבי מלך המשיח ורבה של עירנו מלפנים הרה"ג הרה"ח ר' לוי ביסטריצקי ז"ל, פגיעה עמוקה ברגשותיהם של משפחתו החשובה, באנשי שלומנו ובתושבי עירנו בכלל וחילול כבוד ליובאוויטש שאת אחריתו מי ישורנו".

בהודעת הישיבה נכתב עוד, "לצערנו מקרה זה אינו הראשון הנעשה בניגוד גמור ובחוצפה יסגי כנגד הנהלת הישיבה ונשיאה. אמנם לתומנו עד היום אחזנו בדעה שמוטב שנמחל על כבודנו ועל הנזק הנגרם בישיבה, מתוך רצון כנה ואמיתי והמחשבה שההישארות במסגרת הישיבה תסייע לעלות על דרך המלך. אמנם, כל זה היה בתוקף עד למעשה החמור האחרון, אשר לאחריו כבר אין לזה מקום בשום פנים ואופן במסגרת הישיבה".

"ברצוננו להביע הוקעה ושאט נפש ממעשים אלו, סלידה והינזרות מהם ומכיו"ב, תוך הבעת תקווה אמיתית שיתמו חטאים כו' ולא יישנו עוד מעשים כגון אלו ח"ו ר"ל, ולהביע את צערנו וכאבנו בהשתתפות כנה עם כאב המשפחה תחי'".

הרב הראשי לישראל, הגר"ד לאו שיגר מכתב למשפחה בו כתב: "כמו רבים הזדעזעתי מהפגיעה הנוראה במצבתו של אביכם הבלתי-נשכח, ידידי וידיד בית אבא שליט"א הרה"ג רבי לוי ביסטריצקי זצ"ל – רב העיר צפת".

"במצבה יש משום כבוד לנפטר וכבוד לחיים, וכתב הרשב"א בתשובותיו "והמצבה שמעמידין על הקבר אין לך כבוד גדול יותר מזה למת". איני יודע כיצד העז מישהו להרים יד ולפגוע במצבה. הדבר חמור שבעתיים שמעשה נפשע זה חוזר על עצמו מידי פעם".

"אני מקווה שהרשויות האמונות על כך ימצאו את אותם בני בליעל ויענשיו אותם כראוי. מן שמיא ראו פשעם ואני משוכנע שיושב במרומים רואה כי אין נסתר מנגד עיניו. אני מחזק ידיכם. המצבה העיקרית של אביכם אינה רק האבן הגולל על קברו, אלא הדרך שהוא היתווה ואתם זוכים להמשיך בה".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. מי שזורע רוח קוצר סופה
  בנוסף לגינוי הנמרץ שהוציאו הרבנים כדאי מאוד שיעשו חשבון נפש כיצד קרה מקרה כזה אצלם

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן