צילום: יחזקאל איטקין

מונה לשליח ה-1,000 של חב"ד בישראל – ומיד זכה בכרטיס טיסה לרבי

במעמד היסטורי בכינוס שלוחי חב"ד בישראל ובהשתתפות חברי בי"ד רבני חב"ד, הוכתר השליח ה-1000 של חב"ד בארץ: הרב מנחם מענדל סוקניק • הפתעה מרגשת: השליח זכה בגורל על טיסה לרבי, בתום ימי הכינוס
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

במעמד חברי בי"ד רבני חב"ד בישראל, הוכתר רשמית על מינויו של השליח החב"די ה-1000 בארץ: הרב מנחם מענדל סוקניק שיפעל באור עקיבא. המעמד ההיסטורי התקיים בכינוס השלוחים הארצי שנחתם אתמול בערב.

הרב סוקניק, יליד כפר חב"ד, המתגורר בשנה האחרונה בביתר עילית, יעבור בימים הקרובים לאור עקיבא ובכך יהפוך לשליח ה-1000 ויעשה היסטוריה במפעל השליחות הישראלי.

"מאז שאני זוכר את עצמי, ידעתי שיגיע היום ואהיה שליח של הרבי", אומר הרב סוקניק בראיון לשבועון החסידות העולמי 'כפר חב"ד'. "מבחינתי זו אף פעם לא הייתה שאלה של אם, אלא שאלה של מתי. זה היה החלום, מטרת השיא, האידיאל שעל פיו התחנכתי. כעת הוא סוף סוף מתממש".

הרב סוקניק, בנו של המשפיע בישיבת 'אור שמחה' בכפר חב"ד הרה"ח ר' שי סוקניק, הוא מהשלוחים הצעירים ביותר של הרבי.

"רק בימים האחרונים נודע לי שאני הוא השליח האלף של הרבי בישראל", סיפר הרב סוקניק. "כששמעתי זאת התרגשתי. זה באמת מאוד מרגש. עצם המספר הזה, 'אלף', הוא מספר שמעניק כבוד רב לרבי, לחב"ד. מספר שמסמל את ההתרחבות וההתפשטות של מפעל השלוחים החי והתוסס של הרבי בארץ הקודש. זה כמובן לא אומר שיש כעת להסתפק בזה ולטפוח על השכם. הרבי לימד אותנו, על יסוד דברי רז"ל (בקהלת רבה) 'מי שיש לו מנה רוצה מאתיים', שכאשר משיגים מטרה בענייני קדושה מיד יש לסמן מטרה נוספת, גבוהה ונעלית יותר. אולם יחד עם זאת, עצם העבודה שמגיעים כעת למספר כה רב של שלוחים, בטח כאשר מביטים על הפעילות של חב"ד כפי שהייתה בארץ לפני עשור או שניים, זה דבר מרגש, שבטח יזניק וימנף את כל הפעילות בארץ, על כל רבדיה, לנחת רוח הרבי המשלח".

הפתעה מדהימה נכונה לכלל השלוחים, כששמו של הרב סוקניק עלה בגורל במהלך הגרלה של כלל משתתפי הכינוס על נסיעה לרבי. "זה היה מרטיט", תיאר אחד השלוחים, "כאילו קיבלנו סימן הכי מובהק משמים על הנחת רוח בציון הדרך ההיסטורי הזה. חשנו באופן הכי מוחשי את ה'יתיר מחיוהי' על המשלח, הרבי".

"מאחורי כל שליח במספר 'אלף' עומדת משפחת שלוחים ענפה, הפועלת רבות ונצורות במסירות מעוררת השתאות", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב שנבצר ממנו להגיע לכינוס בשל פטירת אמו בתחילת השבוע, "הנתון אלף הינו ציון דרך היסטורי, אך בב בבד נותן לנו תזכורת שמשימת השליחות טרם הושלמה: הכנת העולם לקבלת פני משיח צדקנו".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן