בעצרת בפלטבוש: המרא דאתרא זעק וקרא להתחזק נוכח האסון במירון

רבה של קהילת 'אגודת ישראל - בית בנימין' בפלטבוש הגאון רבי משה טוביה ליף נשא דברי חיזוק בכינוס ענק שנערך אמש נוכח האסון הכבד בהר מירון. בדבריו קרא להתחזק ולא להישאר אדישים אחרי אסון נורא שכזה, "אנחנו חייבים להשתנות במשהו", אמר
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

אמש (ראשון) נערך עצרת התעוררות בהשתתפות אלפים בבית המדרש 'אגודת ישראל – בית בנימין' בפלטבוש שבארצות הברית זאת עם סיום ימי השבעה לפטירתם של ארבעים וחמישה הרוגי אסון הר מירון.

בכינוס שנערך בהשתתפות אלפים נשא דברי חיזוק נרגשים רב בית המדרש הגאון רבי משה טוביה ליף שליט"א כאשר בדבריו הוא זעק מנהמת ליבו על כך שצריכים להתחזק בצל האסון הכבד. בדבריו אמר, "לא ניתן להמשיך הלאה לאחר אסון שכזה, כל אחד חייב לקחת איתו משהו, משהו להתחזק".

הגאון רבי משה טוביה ליף המשיך ואמר כי לא ניתן להמשיך הלאה בשגרת היום יום לאחר אסון נורא שכזה, "אסור לנו להישאר להיות אותו בנאדם שהיינו לפני האסון, אנחנו חייבים להשתנות לטובה, כל אחד במה שהוא מרגיש, צריכים להשתנות לטוב, להיות אנשים אחרים, טובים יותר".

רב בית המדרש 'אגודת ישראל – בית בנימין' הגאון רבי משה טוביה ליף שליט"א המשיך במשא המרכזי ואמר כי צריכים להתחזק באהבת הבריות ולא להישאר אדיש נוכח האסון הכבד.

בתוך כך, במאמר שפרסם הגאון רבי משה טוביה ליף בעיתונות האמריקאית בימים האחרונים נוכח האסון הכבד שהתרחש בהר מירון הוא כתב כי מדוע נסמכו הפסוקים 'לא תלך רכיל בעמך' ל'לא תעמוד על דם רעך', והסביר כי, "לפעמים אנשים שומעים שמדברים לשון הרע על מישהו אחר והם לא עושים דבר בטענה כי אין זה קשור אליהם".

הגאון רבי משה טוביה ליף הסביר כי "למרות שמדברים רכילות על מישהו אחר אסור לנו לשתוק ולעמוד בצד אנחנו מחוייבים לעשות מעשה כי אם לא זה בבחינת 'לא תעמוד על דם רעך', ולכך נסמכו הפסוקים לומר לנו שגם אם מדברים על מישהו אחר רע אסור לנו לשתוק ולומר שלום עלי נפשי".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן