"עלינו להתבונן בניסים": האדמו"ר הסביר את סיבת האסון הנורא שהתרחש בהר מירון

במסגרת משא חיזוק שמסר האדמו"ר מטריסק לחסידיו הסביר הרבי מדוע הקב"ה המיט אסון נוראי שכזה בהר מירון. לדבריו, "א נעצרנו להתבונן ולהודות על הנסים הגדולים שחידש ימינו כקדם לאחר שנה של מגפת קורונה קשה ומסוכנת". הרבי הוסיף ואמר כי חייבים להודות לקב"ה על ניסיו
 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

כ"ק האדמו"ר מטריסק שליט"א נשא מהלך השבוע האחרון דברי חיזוק והתעוררות נוכח האסון הכבד שהתרחש בהר מירון בל"ג בעומר אז קיפחו את חייהם ארבעים וחמישה קדושים. משאו של האדמו"ר הגיע אף בעקבות המצב הביטחוני החמור השורר בארץ הקודש.

בדברי החיזוק שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר האדמו"ר כי, בוודאי כל אחד צריך להתחזק ולעשות חשבון נפש אישי איזה דברים צריך להתחזק ולב ידע מרת נפשו. הרבי הוסיף כי "עברה שנה קשה על כלל ישראל בעקבות נגיף הקורונה שפקד את כל העולם וסגרו למשך תקופה ארוכה את בתי הכנסת ובתי המדרשות ותלמודי תורה וישיבות".

"רק בתקופה אחרונה נעשה נס גדול בזמן שדברי המומחים היה שנראה שילווה אותנו עוד תקופה ארוכה. ובנס גלוי שעשה עמנו ה' עשה שחזרו ושבו להתפלל בבתי כנסיות ומדרשות, ללא הגבלות וישועת ה' כהרף עין נתעלם בארץ ישראל מגיפת הקורונה, כאשר בל"ג בעומר האי שתא לא היה כלל חשש מהידבקות הנגיף מאחר שנסתלק מאיתנו בחסדי ה'".

האדמו"ר הוסיף ואמר כי, "ידוע שהמצב בכל העולם זקוקים לישועות גדולות שאצלם הנגיף מכה בצורה קשה מאוד ובהרבה מקומות בעולם לא שובו לפתוח את בתי הכנסיות ובתי המדרשות לתפילות וללמוד תורה ברבים, ויש מקומות שאף מוטלים תחת סגרים ולא יוצאים מהבית".

כאן זעק האדמו"ר ואמר, "ומי יודע אולי האסון רח"ל הגיע בשביל זה שלא הערכנו מספיק את הנס הגדול שעשה עמנו". עוד ציין כ"ק האדמו"ר כי בתפילת 'נשמת' אומרים עד הנה עזרונו רחמיך וכו' וביאר דאפשר שעד הנה עזורנו רחמיך היינו דבשעה שאדם מכיר בזה שכל הניסים שהיו היה אך ורק מרחמיך, כמו כן מה שלא עזבונו חסדי חסדי ה' רק בגלל שמכירים שהכל מחסדיך, ואז מובטח שלא יטשנו לנצח.

"ורק בארץ ישראל עשה לנו הקב"ה נס למעלה מדרך הטבע ובודאי שצריך להודות לרבש"ע שבארץ ישראל כיום ב"ה אין זכר למגיפת הקורונה ואין הדבר מובן מאליו והיינו צריכים להודות ולהלל על שקיבלנו יותר מן הראוי, וכל המקומות חוזרו כפי שהיה הן בתי כנסיות, וישיבות, ותלמודי תורה. ואפי' למירון בהילולא דרשב"י כיון שכבר עבר מן העולם לא היה צורך בהגבלות בציבור ויוכלו לחגוג בהילולת רשב"י בלא שום זכר למגיפת הקורונה ואז קרה הטרגדיה הנוראה שמתו ארבעים וחמש קדושים וטהורים במיתת חנק הגיע כזה אסון כבד".

הרבי הוסיף והסביר כי, "לא הערכנו את גודל הנס שגם במגיפה שמתו ע"י חנק ולא נעצרנו להתבונן ולהודות על הנסים הגדולים שחידש ימינו כקדם". הרבי הוסיף את המובא בגמ' ברכות דברי ר' יוחנן בשם רשב"י מיום שברא הקב"ה את עולמו לא היה אדם שהודה עד שבאתה לאה כשנולד יהודה, ואפשר שמתוך דבריו למידים שדוקא אצל לאה כשנולד יהודה שכידוע יהודה שזה שם יהודי ובאת לאה ואמרה שאודה את ה' על קיבלתי יותר מן הראוי.

את דבריו סיים האדמו"ר מטריסק ואמר כי, "לאחר הטרגדיה הגדולה שכל העולם נעצר מגודל האסון מוטל להתבונן ולהודות שהוציאנו מאפילה לאורה בארץ ישראל שנשכח המגיפה ויעזור ה' שע"י שנודה על כל החסד שעשה, שהמגיפה תפסק בכל העולם. ושבארץ ישראל יפסקו המלחמה שבמקומות רבים יש פרעות על יהודים".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. הבא נודה לה' יתברך שמו שהנה עברו שבועיים מהיום הגדול והנורא ל"ג בעומר, ולמרות שהצטופפו יחד כל כך הרבה יהודים יחד בקרבה ותדבקות זה לזה כל כך גדולה עם כל זאת לא נגרמה שום השפעה מזיקה לבריאות הציבור, בניגוד מוחלט לחששות אנשי הרפואה.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן