שִׁירַיִם עם החדשות: הריקוד של הבנש"ק מסאדיגורה וריקוד השלום בקרעטשניף

כמידי שבוע מביא יעקב מלמד תיעודים וסיפורים בלעדיים שיספקו הצצה אל מאוחרי הקלעים לנעשה בחצרות הקודש, היכלי הישיבות ובמעונם של גדולי הדור • השבוע: הגאב"ד שהגיע בבגדי לבן לחתונת האדמורי"ם בארה"ב והאדמו"ר מברכפלד שהתרגש בחופה • אל תפספסו
 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

השבוע האחרון היה שבוע מלא וגדוש בשמחות רבות. גדולי האדמורי"ם בארץ הקודש ובעולם חיתנו את בניהם ונכדיהם ושמחה שררה בעוז בכל אתר ואתר. 'שיריים' שכבר שנה ויותר לא משתתף בחתונות החליט להגיע לכל השמחות הללו בכדי להשלים את כל השמחות שפספס בשל נגיף הקורונה ז"ל.

אחד מידידיו אמר ל'שיריים' שבעקבות החתונות הרבות הגן עדן בעולם העליון היה ריק השבוע, שכן כידוע במעמד החופה מגיעים הסבים ממקום מושבם אי שם למעלה. 'שיריים' נהנה מההברקה והשתדל גם להגיע למעמדי החופות בכדי לזכות ולקבל את השפע הגדול.

החתונה הכי מדוברת הייתה חתונת חסידות גור שנערכה באמצע שבוע שעבר, במשך שעות ארוכות היה נדמה כי מעמד החופה לא תתקיים כרגיל ברחבת בית המדרש הגדול ברחוב ירמיהו בירושלים, אך לאחר מאמצים רבים החופה התקיימה כהרגלה. 'שיריים' היה שם בכדי לתעד את הרבבות.


גם שמחות השבע ברכות בחצר הקודש בעלזא היו בראש הכותרות. שיא המעמד היה במהלך השבע ברכות האחרון כאשר כ"ק האדמו"ר מגור הגיע לשמחה הגדולה והתכבד בכבוד גדול.

ובשמחה שנערכה בעיר מודיעין עילית ראה 'שיריים' כיצד כ"ק האדמו"ר מיערוסלב מתנועע בדביקות לקול צלילי מנגינות הרגש של החופה. לצידו של הרבי עמד נאמנו מזה שנים רבות הרב יונה פרידמן שמישב"ק כמו שרק הוא יודע.

ובשמחת בית קרעטשניף ראה 'שיריים' מהי אחווה ורעות בין שני אחים אדמורי"ם. היה זה כאשר הרבי מקרעטשניף קרית גת רקד ממושכות עם אחיו הצעיר הרבי ממיאלען בשמחת נישואי בנו שנערכה השבוע בעיר התורה והחסידות בבני ברק.

'שיריים' גם הספיק לקפוץ השבוע לדאבוס שבשוויץ שם הוא בדק את המקום לקראת חופשת הקיץ הקרבה ובאה. בדרכו הוא ראה את המקובל הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי כשהוא שקוע בלימוד מעמיק במהלך הליכתו לצרכי בריאות ליד מפל מים מרהיב. 'שיריים' מיהר לתעד.

את המשפיע החסידי הרה"צ רבי מנדל מאסקאוויטש ראה השבוע כשהוא מגיע לציון התנא האלוקי רשב"י זיע"א שם הוא נפצע קשות באסון הר מירון בליל ל"ג בעומר. המשפיע שוחח עם הפוסק רבי מרדכי גרוס ששמע את פרטי הנס הגדול.

גאב"ד מאקאווא יצא השבוע למסע חיזוק מיוחד בארצות הברית הרחוקה, 'שיריים' שהגיע לסיור בנתב"ג ראה כיצד הגאב"ד מלווה במקורביו יוצא לכיוון המטוס.

'שיריים' חייב לציין את עבודתו המסורה של הצלם המיתולוגי לבית בעלזא הרב אנשיל בעק שעבד השבוע ללא הפסקה בכדי לתעד את רגעי ההוד בשמחת החתונה והשבע ברכות לנכד האדמו"ר.

את ראש עיריית ירושלים ראה 'שיריים' כשהוא מתברך בחמימות ובאורח נדיר מכ"ק האדמו"ר מגור במהלך מעמד השבע ברכות האחרון בחסידות. 'שיריים' יודע להגיד כי הרבי העריך את פועלו הרב של ליאון שעשה הכל על מנת שמעמד החופה יתקיים כמתוכנן למרות הקשיים. גם 'שיריים' מודה לראש העיר ומחזק את ידיו.

גאב"ד מרוקו האדמו"ר רבי ישאיהו פינטו הגיע כשהוא לבוש בבגדי לבן לשמחת החתונה בבית ויז'ניץ שנערכה בשכונת ויליאמסבורג שבארצות הברית. הצלם האגדי יהושע פרוכטר שחגג השבוע יום הולדת בשעה טובה ומוצלחת תיעד את הרגעים ושיגר ל'שיריים'.

הבנש"ק מסאדיגורה הבחור ר' שמעון בנו של הרבי זצ"ל הגיע השבוע לשמחת אחד מהחסידות. הבנש"ק רקד עד כלות הכוחות לשירת עשרות החסידים.

רגע לפני סיום 'שיריים' משגר ברכת מזל טוב חמה ולבבית לבוס הבלתי מעורער של אתר החדשות הלא הוא המנכ"ל המסור ר' יואל סילבר אשר יחגוג בשבת הקרובה את מעמד ה'קידושא רבא' לביתו שנולדה לו במזל טוב. הקידוש ייערך בבית המדרש של חסידי ביאלא במעלה עמוס עם מיטב מאכלי השבת. מזל טוב.

כתבות קשורות

התפרצות הקורונה בחברה החרדית: ילדים נדבקו בקעמפ; היו ליד רבבות בכותל
כאיש אחד: מעל רבבה חגגו את הכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל'
אבל בירושלים: המקובל אשר עמד בראש הכולל הידוע במשך שנים נפטר
זעזוע בבני ברק: צלבי קרס רוססו במהלך השבת על בית הכנסת; המשטרה חוקרת
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
יובאו לקבורה עוד לפני שבת: גופותיהם של הרוגי התרסקות המטוס ימריאו מקייב
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
החברים מיררו בבכי במסע הלווית הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס • צפו
הטרגדיה בבני ברק: אשת הבדחן הידוע מבני ברק היא האישה שנדרסה למוות
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – כ' באב ה'תשפ"א
"תודה לך בורא עולם": כך הגיב האב על פטירת בנו באסון התרסקות המטוס

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture