צילום תמונה: רפאל שוורץ • צילום וידאו: י.נ.ק.

הראב"ד: ראש הרשעים ליברמן רוצה לזרוק אותנו לזבל, שיוכל לחיות כבהמה

"ראש הרשעים, ליברמן, מדבר בגלוי על רצונו לזרוק את החרדים לזבל, הכל כדי שיוכל לחיות חיי תאווה והפקרות כבהמות, יש לחנך את הילדים להבחין עד היכן מגיע שפלות הרשעים שלוחמים לחיות כבהמות", אומר הגר"מ שטרנבוך על הממשלה הבאה • צפו
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

בשיחתו השבועית, התייחס זקן הפוסקים וראב"ד בד"ץ העדה החרדית בירושלים, הגר"מ שטרנבוך שליט"א אודות המצב החדש המתהווה עתה עם חילופי השלטונות בארץ, והחששות מהגזירות כנגד יראי ה' שומרי התורה והמצוות בארץ הקודש.

מרן הגר"מ שליט"א הביא בתוך דבריו הנסערים את הפסוק מפרשת השבוע: "והיה אם מעיני העדה נעשתה לשגגה", (ט"ו, כ"ד). גדולי ישראל נקראים "עיני העדה" כיון שהם משמשים כ'עיניים' עבור כל הקהל כולו כדי לראות מה שהציבור אינם מסוגלים לראות בכוחות עצמם. ושמעתי ממרן הגרי"ז מבריסק זצ"ל, שאביו הגר"ח מבריסק הבין כבר חמישים שנה לפני הקמת המדינה שמטרתם לעשותינו ח"ו "עם ככל העמים וגוי ככל הגויים", וסיים הרב מבריסק שאחרים אף את ההווה אינם רואים".

"הנה בזמנינו רואים אנו עד היכן הדברים מגיעים, שהם אומרים בפה מלא כי רצונם לעקור לגמרי את התורה והאמונה וקדושת ישראל ה"י, וכבר התחילו בפעולות לגזור שכל מי שישפיע על ילדים חופשיים לשמור דת ישראל בלי הסכמת הוריהם ייענש בשש חודשי מאסר, וברצונם לחוקק עוד חוקים למחוק כל רושם מדת ישראל בארץ הקודש".

הראב"ד הזהיר, "בדעתם לעקור את הנישואין והגירושין מידי הבתי דינים ולהעבירם לערכאות, להפעיל תחבורה ציבורית בשבת קודש בכל רחבי הארץ, לקבל גרות על ידי כל רב שמאושר מטעמם בלא שום בי"ד, ולחוקק שאין להעמיד הפרדה באסיפות בין גברים לנשים, ולכוף את גיוס בני הישיבות, וכן להעמיד בכותל המערבי מקום לרפורמים כמו לחרדים, ולמכור בשר חזיר בפרהסיה, ולהסגיר את לימודי הליב"ה בכל התתי"ם, אוי לנו שכך עלתה בימינו שרוצים לעקור את התורה והאמונה וקדושת עם ישראל וקדושת ארץ ישראל".

בהמשך תקף את איווט ליברמן: "ראש הרשעים, ליברמן, מדבר בפרהסיה על רצונו לזרוק את החרדים לזבל, ועומד בתקיפות על כך שכל קיום הממשלה יהא תלוי רק בהמשך פעולות וחוקים לעקור כל שייכות לדת ישראל, כדי שיוכל לחיות חיי תאווה והפקרות כרצונו".

"עלינו להודיע באופן ברור קבל עם ועדה: "אין אנו מקבלים ח"ו הגזירות שלהם, ומוכנים אנו ללכת לבית סוהר, ולא נסכים בשום פנים ואופן שבנינו יהיו מחונכים בדרכם".

"כל אחד שואל מה יכולים אנו לעשות במצב כזה, ובפרט שהמצב אינו נוגע רק ליהודי ארץ ישראל אלא גם ליהודי חוץ לארץ, שהרי אם יוצא חרון אף ה' על יהודי ארץ ישראל, גם יהודי חו"ל נמצאים בסכנה".

עוד אמר כי "אנחנו צריכים לעורר רחמי שמים, לחנך את בנינו שיסתכלו עד היכן מגיע שפלות הרשעים שיורדים מדחי אל דחי, ולוחמים בחירוף נפש בכדי לחיות כבהמות, וזה לבד סיבה להיבדל מהם, ובמיוחד אצל בני תורה יש להוסיף חיזוק בלימוד התורה מתוך יר"ש, ולהתגבר על ניסיונות הזמן מתוך מסירות נפש, ולחזק את עבודת התפילה שיהא בכוונה כראוי".

מרן הגר"מ שליט"א המשיך בדברותיו ואמר: "עם ישראל ידעו בכל הדורות, שבתקופה האחרונה לפני ביאת משיח יהיה זמן קשה מאוד, אבל לאמיתו של דבר מעולם לא חשבו שנגיע לתקופה קשה כל כך. אנו חיים בדור הקשה ביותר של "חבלי משיח הרוחניים".

"וחובתינו בעת הזאת לפעול ככל יכולתינו, ולהודיע בכל העולם את מחאתינו, שהרי ארץ ישראל נקראת "ארץ קדושה" בכל העולם, ואין להם רשות לעקור את קדושת הארץ. עלינו למחות בהם ולכאוב על חילול ה', ואז הקב"ה יעזור, אבל אם נשתוק וכאילו אין הדבר נוגע לנו כלל, הרי ח"ו עלול לצאת חרון אף ה' על בית ישראל".

"צריכים אנו לפעול לעורר רחמי שמים, וזהו על ידי שנרבה את צד הקדושה נגד צד הטומאה, יש לנו להתבונן עד כמה הם שפלים ומאידך כמה מאושרים אנחנו שהקב"ה בחר בנו מכל עם ונתן לנו את תורתו, יעזור הקב"ה שנזכה לגאולה השלמה בקרוב".

כתבות קשורות

ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
לוחמים עצרו שני חשודים שהחזיקו נשק ברכבם בסמוך לבסיס מג"ב שבחברון
פרשת שחיתות חדשה: ראש רשות מקומית ושבעה עובדים נחקרו

2 תגובות

 1. שאלה: למה לנו החרדים מותר לשנוא להרביץ להחרים וכו' וכו' איש את רעהו. הן אצל החסידים והן אצל הליטאיים והן אצל הספרדים לא ארחיב כדי לא לגרום לקיטרוג בשמים. רק להם אסור להחרים לשנוא להרביץ? כל מה שהם עושים לצערי למדו זאת מאיתנו החרדים, המזל שלנו שהם לא תלמידים טובים, אחרת …..

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture