צילום: איסלוטרציה. למצולמים אין קשר לתוכן הכתבה • צילום: Mendy Hechtman/Flash90

מכתב דרמטי של בית דין רבני חב"ד נגד הממשלה המסתמנת: "סכנת נפשות"

בעקבות המצב השורר בארץ, יוצאים בית דין רבני חב"ד במכתב בהול ליום תפילה ותוספת צדקה היום, ערב ראש חודש תמוז "לנוכח המצב השורר באה"ק, העלול לפגוע היל"ת בשלושת השלמויות עליהם הורה רבינו נשיאנו לשמור במשך כל השנים"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

בעקבות המצב השורר בארץ, יוצאים היום (רביעי) בית דין רבני חב"ד במכתב בהול לחסידים להוסיף עוד היום בתפילה ונתינת צדקה, כשהם מתריעים כי המצב עלול להביא לכדי סכנת נפשות ממש.

הדברים אינם מצויינים במפורש במכתב בהתאם להוראת הרבי מליובאוויטש שלא להתערב בפוליטיקה, אך גורמים בחב"ד מסבירים כי הוא מכוון נגד הקמת ממשלת השמאל עם הערבים, בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

בשיחה עם 'חדשות JDN' אומרים הגורמים בחב"ד כי "מדובר במכתב דרמטי, וזאת לנוכח העובדה שלא זכור מכתב דומה מצד רבני חב"ד לנוכח הקמת ממשלה כל שהיא בשנים האחרונות".

הם מוסיפים כי לא מדובר בהתערבות פוליטית או בקריאה בעד ונגד ממשלה או דמות פוליטית כלשהיא, אלא אך ורק בקריאה לתפילה שחלילה המצב לא יביא לבעיות ברוחניות ובגשמיות, בנושאים של שלמות התורה, העם והארץ.

כותבי רבני בית הדין, "לנוכח המצב השורר באה"ק, העלול לפגוע היל"ת בשלושת השלמויות עליהם הורה רבינו נשיאנו לשמור במשך כל השנים: שלימות התורה, שלימות העם ושלימות הארץ, ואף להביא לסכנת נפשות ממש".

"אנו קוראים לכאו"א בנוסף לאמירת התהילים היומי לומר ביום זה את פרקי תהילים כ' כ"ב ס"ט ק"כ ק"נ וכן מפרק פ"א עד צ' ופרקי תהילים לימי השבוע ליום רביעי מפרק ע"ג עד פ"ט ולהוסיף בנתינת צדקה יחד עם אמירת התהילים כהוראת כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו".

"ונישא תחינה אל אבינו שבשמים כי יחוס וירחם על עמו ונחלתו, באופן של "פלאות אראנו", בטוב הנראה והנגלה, כפי רצון כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו, וישים קץ לצרותינו וישלח לנו תיכף ומיד ממש את משיח צדקנו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן