לאחר שנות יסורים קשים: האבא נפטר – האלמנה ושבעת יתומיה נותרו בחוסר כל

הוא היה אברך צעיר לימים, אבל אז חייו השתנו מקצה לקצה, המחלה הנוראה התגלתה בצווארו, לאחר שנתיים של יסורים קשים כשרעייתו וילדיו שוהים לצדו הוא השיב את נשמתו ליוצרה. כעת המשפחה עומדת על סף קריסה, הם נותרו בחוסר כל, לא נשאר להם כלום, בלית ברירה הם יוצאים בזעקה, אולי נחוס אולי נרחם
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

הרב יאיר לוי היה אברך משכמו ומעלה, איש ישר דרך וירא אלוקים, אבל אז ביום בהיר אחד חייו השתנו מקצה לקצה, הוא עמד בחדרו של הרופא וליבו הלם בפראות, הרופא הביט בו בעיניים עצובות, עיניים עצובות שמבשרות לא טוב.

לאחר דקות ספורות הרופא בישר לו על הגרוע מכל, המחלה הקשה התגלתה אצלו בצוואר, מחלה שאין לה ריפוי, מחלה שמשברת גופו של אדם, אבל הוא, כיהודי מאמין החליט שהוא יעשה הכל בכדי לשוב לעצמו, כולל כל הטיפולים הכי קשים שיש.

חייו השתנו בבת אחד, מבין כותלי הכולל הוא יצא לכותלי בית החולים, יסורים של ממש, יום רדף יום, והטיפולים לא נגמרים, היסורים גמרו אותו, לא היה לו כוחות, אבל הוא המשיך בעוז ובתעצומות לשקוד על התורה ועל העבודה.

במשך שנתיים ימים הוא התרוצץ בין כותלי בתי החולים, בין טיפול לטיפול, בין שבר לשבר, יסוריו היו קשים מנשוא, אבל הוא תושב אופקים המשיך לגדל את ילדיו לתפארת, המשיך לחזקם באמונה ובביטחון בבורא כל העולמים.

רעייתו נאלצה להפסיק את עבודתה, הרי היא צריכה לעזור לבעלה, וכך הפרנסה הופסקה כליל, לא היה להם מקור פרנסה, לא היה להם מהיכן לפרנס את הילדים, להחזיק את הבית, לממן את הטיפולים, אבל הם השליכו את יהבם על הקב"ה.    לחצו כאן וסייעו למשפחה>>>

יום רדף יום, ילדיו שהו לצדו מחזיקים בו בכל הכוח, לא רוצים שאבא יעזוב אותם בכזה גיל צעיר, לא רוצים להישאר לבד בין הגלים הגבוהים.

אבל אז קרה הגרוע מכל, ביום בהיר אחד, חש הרב יאיר לוי שכוחותיו בל עמו, לאחר שעות ספורות הוא השיב את נשמתו ליוצרה, הלם וכאב לב נוראי.

ילדיו ורעייתו ביכו את לכתו ימים ולילות, לא היה להם מנוח, הם לא הצליחו לעכל שאבא היקר שרק אתמול היה שם לצדם בשיא פריחתו, איננו. טרגדיה של ממש, אי אפשר להסביר את זה במילים אחרות.

אבל כעת, המשפחה חסרת אונים, אין להם מאומה, הבית עומד לקרוס, פשוט כך. האלמנה הטרייה מבכה ומתחננת לעזרה, יש לה שבעה יתומים לגדל ולפרנס, אבל אין לה את הכוחות, אין לה איך.

תנסו לחשוב עליהם רגע, שבעה יתומים שביום בהיר אחד חרב עליהם עולמם, אין להם אב, אין להם משענת. אין להם מי שיערוך עבורם סעודות שבת, אין להם אבא שילטף ויחבק.

הם יתומים. אין להם אבא, והאמא שבורה ורצוצה, אין לה איך לפרנס את המשפה אין לה איך להחזיק את הבית שכבר עומד לקרוס לחלוטין. בלית ברירה היא זועקת ומתחננת לעזרה, מבקשה על נפשה, אולי נחוס אולי נרחם.

אסור לנו להישאר אדישים אל מול דמעותיהם של אלמנה ושבעת יתומיה, פשוט אסור לנו, אנחנו חייבים לעזור להם, לסייע להם במה שאפשר, אסור לנו להשאיר אותם לבד, אסור לנו שהם יטבעו בגלים הגבוהים.

אנחנו חייבים להצטרף כעת לעזרת המשפחה, לתרום ולסייע במה שאפשר, אנחנו חייבם להיות שם לצדם עוד היום, פן יקרסו חלילה.

לחצו כאן וסייעו למשפחה>>>

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן