תנופת התפתחות בקהילות "שובה ישראל ברחבי העולם

חנוכת בית מדרש חדש השבוע בנס ציונה, ובנית בית המדרש "במייד טאון" שבמיאמי, יחד עם הרחבת הפעילות בבית המדרש בקוינס בג’מייקה אסטייט, ובלוד, בעשיה בלתי פוסקת
 • למען תורמי ועד הרבנים: שר התורה בתפילה מיוחדת טרם תפילת כל נדרי

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • הפוך פרווה? קל! בואו להכיר את משקה BARISTA המושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

במהלך השבוע יערך בנס ציונה טקס חנוכת בית מדרש חדש שמצטרף לכשמונים בתי מדרשות של קהילות "שובה ישראל", בארץ ובעולם, כשמידי חודש נוספים סניפים נוספים של "שובה ישראל" מלבד אלו הפזורים ברחבי הארץ, ברחבי ארה"ב, במרוקו, צרפת, אנגליה, ובעוד מדינות, בתנופה בלתי פוסקת.
חנוכת בית המדרש החדש שממוקם ברחוב גולי דמשק 8, תערך ברוב עם ביום שלישי הקרוב, ח"י באב בשעה 18 בערב, כאשר באירוע עצמו תועבר בשידור חי ברכתו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א ראב"ד מרוקו, שעומד מאחורי דרבון והקמת כל בתי המדרש ברחבי העולם, כשתלמידיו וחסידיו מפיצים אור תורה ויראה בכל רחבי תבל.


נדב זבדה, מייסד בית המדרש, ומתלמידי האדמו"ר, מספר על הפעילות המתוכננת במקום, במסורת בתי המדרש הרבים של "שובה ישראל" "היתה לי את הזכות להיות שותף בהקמת כמצה בתי מדרשות המטרה שלנו כפי שהורה לנו הרב להגיע לכל יהודי, ולקרב כמה שיותר יהודים לאבינו שבשמים" הוא אומר, ומצביע על פעילות מדהימה של שיעורי תורה וקירוב רחוקים שנעשית בכל בתי המדרש של שובה ישראל.
במקביל, בימים הלו נחתם חוזה השימוש, במבנה מרכזי ב"מייד טאון" שבמיאמי, כאשר תלמיד הרב, שמעון בן חיים, הוא שעומד מאחורי המיזם, לאחר שהוא היה הנחשון שפתח את ישיבת "שובה ישראל במיאמי באיזור המכונה סאוט – ביץ, בבית מדרש ששימש כמגדלור רוחני והיווה בית של יהדות למאות צעירים יהודיים, רחוקים מתורה ויראה, שמצאו בו את מקומם., כשתלמידו של האדמו"ר, הרב מיכאל דהן, שהה במקום והצליח להלהיט את אש היהדות בליבם של הצעירים.
בתריסר השנים שחלפו, עברו ב"סאוט ביץ'" ישראלים ואמריקאים רבים, שרבים מהם הקימו משפחות לתפארה, ובניהם לומדים כיום בתלמודי תורה וישיבות, כשהדרך לעורר את הלבבות נעשתה בניצוחו והדרכתו הצמודה של רבי יאשיהו פינטו.


במיאמי עצמה נמצאת גם ישיבת "שובה ישראל" באוונטורה, בראשות תלמידו הותיק של הרב, הגאון רבי משה אביטל שליט"א, שמהווה מוקד ענק לתורה ויראה, ומספקת את הצרכים הרוחנים להמוני יהודים באיזור, בפעילות של שיעורי תורה מסביב לשעון, ופעילות יהודית קהילתית בלתי פוסקת.
בביקורו האחרון של האדמו"ר באיזור במהלך הקיץ האחרון, ביקש הרב פינטו להרחיב את הפעילות ולהאיר את העולם בעוד בתי מדרש, להקים בית מדרש נוסף, בן חיים מדגיש, כי מדובר בבית מדרש שהוקם במקום שנחשב כלב הפעילות באיזור, אזור ה"מייד טאון", שבוט מתרכזים המוני צעירים, מרחבי העולם, ששקועים בחיי החומר, "דוקא במקום שכזה, מהווה בית מדרש בדרכו של כבוד הרב פינטו מגדלור, שמצליח להגיע לליבם של צעירים שכה רחוקים מתורה ומצוות, כשהפעילות כמו בכל סניפי שובה ישראל כוללת שיעורי תורה, שבתות חגים, ויהדות מסביב לשעון, הכל בהכוונתו ולאורו של רבינו יאשיהו שליט"א.
כאמור תנופת העשיה בכל בתי המדרש של שובה ישראל, מתעצמת לקראת חודש אלול, ולאור קריאתו של ראב"ד מרוקו, לחזק ולהוסיף בקירוב עוד ועוד יהודים, לתורה ולמצוות, אחד המקומות שעשה בקיץ האחרון צעדי ענק בהתרחבות הפעילות, הוא בית המדרש שובה ישראל בקוינס ג’מייקה אסטייט, מקום שהוקם לפני שנה בבקשה אישית מהרב , וכשבמקום התפתחה "תעשיה" של שיעורים יומיים לאורך כל היום, שיעורי חיזוק שבועיים של ילדים מבתי ספר חילוניים, שבתות וחגים ברוב עם, ומגוון עצום של חוגים ושיעורים לציבורים שונים, בנושאים מגוונים, החל מלימוד תורה, ועד לחינוך ילדים ושלום בית, עם הרצאות מרבנים אורחים, כאשר השיעורים החיים של ראב"ד מרוקו מועברים בבית המדרש לעיני משתתפים רבים.
ר' יעקב פרץ מקווינס, מספר על ההתרחבות שחלה לאחרונה ומציין כי "יש כאן הרבה צעירים ישראלים חוזרים בתשובה, כאשר כיום ב"ה, המונים משתתפים בפעילות ומתחברים בכל מאודם לתורות והמנהגים של הרב פינטו, ועושים את דרכם אל עולם היהדות.
רחוק משם, בשכונת אחיסמך שבלוד, נרשמת גם התרחבות עצומה, כאשר בבית המדרש המקומי, נערכת פעילות רצופה תחות ניצוחו של ר אשר דרעי, שאף פתח במקום כולל אברכים, והפך את מרכז שובה ישראל למגדלור של תורה לצעירים ולמבוגרים, כחלק משרשרת הפעילות האדירה של שובה ישראל ברחבי העולם.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

האמת נחשפת אחרי ההסתה החמורה: ביטלו את חקירת מרבית השבים מאומן
בשעות הקטנות של הלילה: סוכתו של הפוסק הירושלמי פורקה ע"י רשויות האכיפה
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם אֶחָד • כותרות העיתונים – י"ג בתשרי ה'תשפ"ב
בערב היום הקדוש: מאות ליוו למנוחות את החסיד שהיה משמשם של אדמור''י ביאלא
השבת מציינים 'שבת יארצייט' של ה'תפארת מרדכי' מפיטסבורג זצ"ל
רבבות ישראלים ב-500 מניינים פתוחים של שלוחי חב"ד • צפו
ערב יום כיפור: ברכת הבנים של הרבי מליובאוויטש - שלא היו לו ילדים • צפו
תפילת מיוחדת לפני יום הכיפורים
מה המקור: האם העלייה לתורה למפטיר יונה אכן סגולה לעשירות?
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – ט' בתשרי ה'תשפ"ב
ורשא ערב יו"כ: בהלוויה רווית תוגה הובאו למנוחת עולמים שרידי עצמות קדושי גטו ורשא
אֲדוֹן הַסְּלִיחוֹת • משדר סליחות עם הרב יוסף חיים בצרי • צפו
הגר"ש גלאי זעק בדמעות בכנס התפילה: "רק בזכות עזר מציון אני עומד כאן היום" • צפו
סוער במאה שערים: כוחות המשטרה הגיעו לפרק את סוכת הפוסק הירושלמי • צפו
טרגדיה נוראה ושוברת לב: ''דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר"
הצטרפו לתפילת גיבורי הכח צפו: חקלאי 'קרן השביעית' קורעים שערי שמים בכותל המערבי
שלומית יַאבְּנִי סוכה
היתומים ניגנו בשבעה את נוסח התפילה של אביהם, הבעל תפילה • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture