ראש הישיבה ספד לתלמידו שנהרג: "נשמה טהורה; מהמצוינים של השיעור"

הגאון רבי יצחק זאב פינשטיין שליט"א ספד בבכי קורע לב לתלמידו הבחור החשוב פנחס וייס ז"ל שנהרג בתאונה טראגית אמש. בדבריו ספד ראש הישיבה ומנה את מעלותיו הכבירים של תלמידו האהוב שהלך ואיננו

כתבות נוספות בנושא:

תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
זעזוע בסמוך ליום היארצייט: אלמונים השחיתו את קברו של מרן ראש הישיבה
מטלטל: הקשר בין הרצח של אלי קיי הי"ד, הממשלה והמתייוונים עם התפילין
 • רוצים להדליק נרות בחנוכייה העתיקה של מרן הגראי״ל שטיינמן? • הקליקו כאן

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • לחברת סטרטאפ מצליחה דרושים מתמללים דוברי עברית -ללא צורך בניסיון קודם!

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

ראש ישיבת "נר זרח – עוצם" הגאון רבי יצחק זאב פינשטיין שליט"א ספד בבכי קורע לב לתלמידו הבחור החשוב פנחס וייס ז"ל שנהרג אמש (ראשון) מפגיעת רכב חולף בסמוך ליישוב עוצם. בדבריו קונן ראש הישיבה על תלמידו האהוב שאיננו ועל מידותיו הנאצלות וההתמדה המיוחדת שהייתה לבחור המנוח.

בדבריו המצמררים שהגיעו לידי 'חדשות JDN' ספד ראש הישיבה: "אוי. נהפך לאבל מחולינו. בזמן שרוצים להתחיל את זמן חורף הארוך והיקר עם מסכת כתובות קיבלנו מכת מחץ שכזו. כתוב בפסוק קראו אל המקוננות ותבואנה – מכה כזו קשה אי אפשר לפרוט בכלל – צריך מקוננות שידעו לקונן על מכה קשה כזו, אין מילים בפה רק יבבה בלא מילים -דבר אין בפי ובלשוני מילה".

"מה בכלל שייך לומר על אסון איום ונורא שכזה, בחור בן עליה מופלא שכזה – יקר שביקרים – טהור – נשמה טהורה – מהמצוינים של השיעור – גם בעל כשרון וגם ירא שמים וגם לומד ברצינות ובשקידה שככה נקפד פתיל חייו בגיל צעיר כל כך בתחילת פריחתו הוא נקטף מאיתנו בצורה כואבת כל כך".

ראש הישיבה סיפר בבכי "בחודש אחד הוא כבר הספיק להשאיר רושם כל כך מופלא, חברים מספרים שהוא היה מעורר השחר – בחור שקם חצי שעה לפני המעורר, וזה היה לו נסיון קשה אבל הוא עמד בו, בחור שמלבד הלימוד של הסדרים גם לומד ומשתתף בשיעור של דף היומי שיש בישיבה. בשבת עוד זכינו לדבר בלימוד, הוא ניגש לשאול שאלה בענין תנאי כתובה, זה לא כל כך מצוי שבחור משיעור א' ניגש אבל הייתה לו שאלה והוא ניגש".

"אחד הרבנים סיפר לי שיש לו מבחן על סדר ג' שהוא צריך להחזיר לו. מה אעידך – מה אשוה לך ואנחמך ? כתוב בגמ' דהפחד מביא את הדם שנאמר ותחלחל המלכה מאד שפירסה נדה אבל החרדה מסלקת את הדמים, פחד פתאומי מכוץ את הבן אדם, זו חרדה זה לא פחד. אנחנו עכשיו במצב של חרדה 'ויחרדו איש אל אחיו ויאמרו מה זאת עשה אלקים לנו', כזו מכה פתאומית".

"בגמ' בשבת כתוב שר' יוסי אמר יהא חלקי ממתי בדרך מצוה, איזה דרך מצוה גדול יותר יש מבחור שהלך לעשות מבחן של 'דרשו' וחזר לישיבה ללמוד, וככה נהרג עם משנה ברורה ביד. כתוב בספרים ובנפש החיים שבשעה שאדם עושה מצוה שורה עליו רוח קדושה ממרום ואחר המצוה רוח זו מסתלקת מעליו וזהו הגן עדן שהוא עתיד לרשת אחר מאה ועשרים, זו הכונה 'יהא חלק עם מתי בדרך מצוה' משום שבאופן זה הרי שהוא נכנס לגן עדן עוד קודם מיתתו ויחד עם רוח הקדושה של המצוה הוא נמצא בגן עדן, זה חוסך לו את כל הצער והדין שהנשמה צריכה לעבור עד שזוכה לחזור למקור מחצבתה משום שהוא כבר בג"ע מיד, אשרי מי שבא לכאן ותלמודו בידו אשרי מי שבא לכאן וגן עדנו בידו אשריו שנכנס ישירות לישיבה של מעלה".

"איזה דרך מצוה גדול יש ממצות תלמוד תורה גם דרך חזרה ממצוה וגם דרך הילוך למצוה. זה בנוגע אל הנפטר שבא מיד למקום מנוחתו בעוד טהור ונקי, אבל אנחנו בישיבה צריכים להתבונן מה זאת עשה אלקים לנו, וזה כבר אחרי שתי המעשים שהיו בקיץ ובאלול. קטונתי מלומר בזה דברים, באופן כללי כל אחד יודע נפשו מה עליו להתחזק, וצריך לשאול בדבר את גדולי הדור, אבל עלתה בי מחשבה מאחר שאנחנו אחרי חודשיים של עליה והתרוממות, של תשובה וכפרה, אלול ר"ה יום כיפור בע"כ שמדובר על בין אדם לחברו שאין יוה"כ מכפר עד שירצה את חברו".

לסיום אמר הגאון רבי יצחק זאב פיינשטיין "שוב קטונתי מלומר זאת, אבל אני משתף את הציבור במחשבה ובהרגשת הלב. צריך להקפיד לא לצער את השני, לא לפגוע בשני, ומי שנכשל בזה צריך לעשות הכל לפייס את חברו. אחרי המבול נח הקריב קרבנות וכתוב 'וירח ה' את ריח הניחוח' ויאמר לא אוסיף לקלל עוד' וגו', איזה קרבן יותר גדול יש מבחור טהור ויקר שכזה, יהי רצון שתהיה מיתתו כפרה על כל ישראל ועל משפחתו ועל בני הישיבה כולם ומכאן ואילך לא נדע עוד שוד ושבר ונשמע רק בשורות טובות, אמן".

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
מתפ"ש לועג למנהיג הג'יהאד עם קריקטורה עוקצנית במיוחד
מחרוזת חנוכה עם יצחק מאיר, הראל טל, יהונתן ניצן ויענקי ברוין
חסרת אחריות: נשאית בזן החדש נסעה באוטובוס מהמרכז לאילת
במנגינה של הדלקת נרות חנוכה: החזן מכריז על חודש טבת
דחיות ותקציבים נוספים: מתי תחל פעולתה של הרכבת הקלה בגוש דן?
אירופה מחילה הגבלות; הגל הרביעי מכה בעוצמה ביבשת
הפולנים בתגובה ללפיד: "אנחנו לא מאותתים לפיוס"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
הצעת חוק חדשה מבקשת "למנוע את מקרה גולדרייך הבא"
הרצוג ומוסי: הנשיא שמקצין לצד השני והח"כ שמאבד את זה / ישראל ארנפלד
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
מבט חסידי: השליח שסחב ברכבת שקים של חלב / הרב אריאל למברג
סיכומו של שבוע: דודי אמסלם – הסיבה לברית בין החרדים לליכוד / שמואל קרמרסקי
כי אבי ואמי עזבוני והשם יאספני • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו