הוריו של א. הודיעו לו כי לא יחגגו לו בר מצווה מחוסר תקציב • עמותת "לשבוע מטובך" גייסה את כל הדרוש להפקת אירוע מרשים • דודי שמואל מפעילי העמותה: "לא יכולנו להישאר אדישים"

הפנים שמאחורי דו"ח העוני: חבריו של א'. שיחגגו עימו מחר (יום ב') את בר המצווה באולם אירועים בעיר רחובות, ייהנו מאירוע חגיגי במיוחד, והמוזמנים הרבים לא ידעו כי לולי עמותת "לשבוע מטובך" לא היה האירוע נחגג, וא. נאלץ היה לוותר על חגיגת בר המצווה לה ציפה זמן רב.

קרא עוד:

[postim]

גורלו של א. להיוולד למשפחה קשת יום מזמנת לו מידי יום קשיים, אבל גם הוא לא חלם כי ייאלץ לגנוז את חלום חגיגת בר המצווה שלו. לפני מספר שבועות, הודיעו לו הוריו כי מאחר שאין בידם את האפשרות הכלכלית לחגוג לו בר מצווה, הוא ייאלץ לוותר על החגיגה. א. התהלך בתחושה איומה. גם שכנו לבניין שמע על כך והחליט שלא לתת לדברים לחלוף על פניו בחוסר מעש.

הוא פנה לעמותת "לשבוע מטובך" שהוקמה בידי האדמו"ר מקרעטשניף מרחובות ומתופעלת ע"י חסידיו, וביקש את עזרת העמותה בארגון החגיגה לנער.

על אף שביום יום עוסקת העמותה בעיקר בחלוקת מזון וסעד למבקרים והחולים בבית החולים 'קפלן', נרתמו אנשיה והחלו בפעולות נמרצות למען יוכל א. לחגוג את בר המצווה כיאה וכיאות.

לאחר שבועיים של הכנות הצליחו בעמותה להלביש את חתן בר המצווה במיטב הביגוד ולגייס אולם, קייטרינג, צלם ועוד מגוון רב של פריטים ואפילו ברכות מוקלטות מגדולי הזמר המזרחי המועדפים על הנער, והיום בערב תצא החגיגה לפועל ברחובות, כשהחגיגה עתידה להיות שמחה במיוחד.

חבר מועצת עיריית רחובות הרב פנחס הומינר, מראשי המתנדבים בעמותה: "מדובר במקרה מרגש במיוחד. משפחת הנער ממש חסרת כל, והעמותה נרתמה להפיק להם אירוע גדול ומיוחד. זה עוד אחד מהנדבכים של פעילות העמותה שפועלת למען כלל המגזרים ללא כל הבדל, והכל כדי לסייע לאנשים".

דודי שמואל שהיה אחראי על ארגון האירוע מטעם עמותת "לשבוע מטובך" מספר: "פנה אלינו אחד השכנים של הנער, ולמרות שאין זה מהמסגרת השוטפת של פעילות העמותה, נרתמנו וגייסנו המון נותני שירותים והצלחנו ב"ה להביא להפקת אירוע שיהיה גרנדיוזי. לא יכולנו להישאר אדישים. בעמותה, אנחנו רגילים לפגוש ביום יום אנשים קשיי יום שנעזרים על ידינו במגוון הפעילויות שלנו, ובעיקר בחולים ומבקרים בבית החולים שלהם אנו מגישים מידי יום מזון ומשקאות, אבל הפעם הפעילות הייתה שונה, וכשאתה רואה את החיוך על פני הנער והוריו, אתה יודע שהכול היה שווה".

שמואל מוסיף: "בעמותת לשבוע מטובך אין אנו מבדילים בין דת וחוגים, ופעילותנו מהווה גשר ומצליחה למחוק את כל הפערים בין דתיים לחילונים וכל זאת בהוראתו ובהכוונתו של האדמו"ר מקרעטשניף שמורה לנו לעזור ולסייע לכל אדם".