שיתוף פעולה מרגש נרשם בין עמותת "רחשי לב" לבין"הצלה-אוקראינה" למען עידוד החולים ובני משפחותיהם. עוד נקודה בולטת נרקמת במפת העשייה של "הצלה-אוקראינה".

עמותת רחשי לב התומכת בחולי סרטן ובני-משפחתם, ל"ע, החליטה לרומם את רוחם ולארגן מסע תפילה בין קברי הצדיקים שבמזרח אירופה. המסלול כלל את העיירות אומן, מעז'יבוז' וברדיטשוב. הם פנו ל"הצלה-אוקראינה" בבקשה שיעזרו להם בארגון הלוגיסטיקה המורכבת של מסע מעין זה, והיא נרתמה בכל בלהט האופייני לה לסייע ככל הניתן.

קרא עוד:

[postim]

החיבוק היהודי החם והמרגש שלהם, החל מרגע נחיתתם ביום א' באוקראינה הקפואה והמנוכרת. "הצלה-אוקראינה" ארגנה ארוחה חמה ומשיבת נפש, שלאחריה נסעו ללינה במלון היהודי המפואר שע"י בית הכנסת שבנשיאות הרב הראשי לאוקראינה, הרב יעקב דוב בלייך.

לאחר ארוחה עשירה בבוקר יום ב' יצאו לתפילה מרגשת על ציונו של רבי נחמן מברסלב ולאחריה השתטחו על ציונו של הבעש"ט במעז'יבוז'. בבוקר יום ג' המשיכו לברדיטשוב, לתפילה על ציון סנגורן של ישראל, שם גם לנו.
למחרת, יום ד' יצאו חזרה לקייב שם ארגנה "הצלה-אוקראינה" כניסה למתחם באולינג ענק, החלקת קרח ועוד אטרקציות שונות, בקניון ענק שבבעלות יהודית.

את הדובדבן שבקצפת, שמרה הצלה-אוקראינה" לעת הפרידה. בשעה 6 בערב נערכה מסיבה גדולה באולם מפואר, הוגשה ארוחת ערב מפנקת והאירוע כולו לווה בנגני תזמורת מקצועיים והופעת אומנים שונים.

את האירוע הנחה מר אנטולי שיינגייט יו"ר הקהילה היהודית בקייב.

נאמו:
הרב ראובן גשייד מנהל רחשי לב.
מר יוסף זיסלס מנכ"ל הקונגרס היהודי האירו-אסייתי.
הרב הלל כהן מנהל "הצלה- אוקראינה".

האירוע לווה בשירתו של הזמר היהודי פאבל זובוב, שהנעים את הערב במבחר שירים יהודיים.

שוב הוכיחה הצלה אוקראינה כי למרות גילה הצעיר, היא מוברגת היטב במפת העשייה הציבורית ורקורד העשייה שלה מוכיח על נכונות גדולה לתרום ולפעול למען הציבור.  

תמונות מהערב

רחשי לב והצלה אוקראינה (2) רחשי לב והצלה אוקראינה (1) רחשי לב והצלה אוקראינה (3) רחשי לב והצלה אוקראינה (4)