הקמיע של רבי ישעי'לה

לקראת יום דהילולא רבה של הרה"ק רבי ישעי'לה קרעסטירער מביאים אנו בפניכם עדות חיה וסיפור מרתק על דמותו הנאצלת של הרה"ק ר' ישעי'לה זי"ע.

דמותו הנאצלה של הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר זי"ע היתה רבת אנפין ולצד החסד והצדקה שאחז ביד אחת, היה בידו השניה פועל ישועות באופן מפליא, כשהוא בעצמו, היה מאשר לא פעם את נכונותם, במהלך סעודות המלווה דמלכא שנערכו בבית מדרשו שבקערעסטיר.

קרא עוד:

[postim]

אחד מאמצעי המופת שהיו נקוטים בידיו של הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר זי"ע היה כתיבת קמיעות ונתינתם לכל צרה וצוקה או כדי להפקד בדבר ישועה ורחמים.

קמיע נדיר שכזה שרד בדרך לא דרך את כל המלחמות ותהפוכות העולם מאז ועד היום ושמור בחרדת קודש בידי הגה"ח הישיש רבי ישעיה זיידנפעלד שליט"א שבארה"ב.

הגה"ח הישיש רבי ישעיה זיידנפעלד שליט"א, הוא בנו של הרה"ח רבי שלמה זיידנפעלד הי"ד ששימש כראש הקהל דק"ק קערעסטיר עוד בחיי רבינו הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר זי"ע ובאחת ההזדמנויות זכה לקבל את הקמיע מידי רבינו עצמו. במהלך מלחמת העולם השניה, זמן קצר אחרי שמסר ר' שלמה לבנו ר' ישעיה שליט"א את הקמיע הוא ניספה בידי הנאצים ימ"ש.

סיפור חייו של הגה"ח ר' ישעיה זיידנפעלד שליט"א עצמו היא מדהימה ביותר, כשבשלוש הזדמנויות עמדה להסתיים בטרם עת. ברחמי שמים עליו עמד הקמיע המופלא לימינו והציל אותו ממוות לחיים הן במהלך מלחמת העולם השניה בתוך גיא ההריגה, כשבמהלכה אף חלה במחלת הטיפוס שהכריעה למוות רבים מהפליטים והוא יצא ממנה ללא פגע והן בשני אירועי התקף לב שתכפו עליו, ויד ההשגחה שמרה עליו בכל עת.

את תבנית הקמיע הזה – בהכוונת והדרכת גדולי המקובלים שליט"א – עומדים פעילי הארגון 'רב להושיע' להעתיק לזכות ולהצלחת כל התורמים החשובים, כשאת הקמיע בעצמו יכתוב נכד הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר ובהמשך אף יובא כל קמיע על ציונו עצמו כדי להתפלל על נושאיו שיפקדו בדבר ישועה ורחמים ויזכו לשמירה בכל אשר יפנו.

מי הם בעצם ארגון החסד 'רב להושיע'…

לילה. כולם נמים את שנתם. גם בביתו של השכן, ממול הדלת, הכל רגוע. ככה אתם חושבים לפחות.

וכשאתם שומעים באמצע הלילה קול תינוק מתייפח, אתם לא חשים דאגה. האֵם הרי תיכף תבוא להרגיע, אתם מניחים. התינוק יקבל את המטרנה שלו ויחזור לישון ברוגע.

אבל לא. יש בתים אשר בכי של תינוק רעב באמצע הלילה, מביא עמו ייסורים להוריו שאי אפשר לתארם. סערת רגשות של הורים שבורים שאין להם מה לתת לילדם הקט. מחסור בכסף אילץ אותם לקצץ ברכישת נוספת של תזונת התינוק. וכעת, באמצע הלילה, כשקופסת המטרנה מרוקנת, אין להם מה לתת לו. חוסר אונים נורא. והדאגה לופתת את הלב של ההורים, הדמעות של התינוק הרעב צורבות את ישותם, חונקות אותם.

את הבכי הזה, אין האֵם יכולה לשמוע ולהחריש. בשקט שקט היא תמזוג את המים החמים, את כפית הסוכר יחד עם שאריות האריזה של המטרנה, היא תמהול את הכל יחד עם עוד כפית אחת של סוכר, בתור פיצוי, ותגיש לתינוק הרעב.

וכשהתינוק ישתתק לכמה דקות, האם תתחיל להזיל דמעות רותחות לאבא שבשמיים. מיתרים עדינים בלב של אמא, עומדים לפקוע.

לילה. כולם נמים את שנתם. אף אחד לא שומע אותה בוכיה. 'רב להושיע', כן שומע.

כאלה הם – נכדים של הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר זי"ע – ששומעים את כל מצוקת הזולת ותמיד ערים לו.
גולת הכותרת של ארגון 'רב להושיע' היא חלוקת המצרך החיוני ביותר לבית עם פעוטות: מטרנה.

'רב להושיע' לא היה צריך לחפש את הרעיון. זה זעק מהקירות, אומרים הפעילים שהתעסקו הרבה בשיקום משפחות וראו את המצוקה מבפנים. לפעמים אתה רואה ילד בן שש מלא תום עם ליקוי היפראקטיבי ואז אתה שואל את עצמך, מאיפה זה נובע? הרבה פעמים התשובה היא פשוטה מאד, מחסור בתזונה תקינה בגיל הרך, גורר הפרעות מהסוג הזה.

מאז, עומדים 'רב להושיע' על המשמר ומחלקים מטרנה למשפחות האלה. זה מסתכם בלמעלה מחצי מליון ש"ח וזה לא עומד להסתיים. בדרך כבוד, ללא צלצולים ותרועת חצוצרות, הם מגיעים לעוד משפחה ועוד אחת, מאכילים עוד תינוק מיילל ומרגיעים עוד אמא מתיסרת. מוחים דמעות ומשביעים רעבים.

במסורת החסד של אותו צדיק נשגב – הסבא הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר זי"ע – ממשיכים הנכדים בארגון החסד 'רב להושיע' בכל ימות השנה, מאכילים תינוקות ומציתים אור בעיניים כבויות. יהודים מתחננים לקופסה אחת של מטרנה, תינוקות בוכיים רוצים דייסה. 'רב להושיע' נמצא שם בשבילם.

לא תושיטו יד?

השותפים לפעילות החסד של ארגון 'רב להושיע' והתורמים החשובים, יקבלו את הקמיע ויזכו להביא את הברכה אל ביתם בזכות מצוות הצדקה והחסד שהיתה משאת חייו של הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר, זכותו יגן עלינו ועל כל ישראל, אמן.

9 תגובות

באיזה עיר נמצא הארגון הזה ?

שמעתי מהמון אנשים שהארגון הזה באמת עזר להם
יפה יפה

שמעתי מחבר, שהקמיע הזה באמת עזר לו, והיה לו ישועה גדולה בזכתו,
האם משהו יודע איפה אפשר להשיג אותו ?

אנו רוצים גם לתרום
איפה? מה המספר טלפון?

נראה לי שב 144 זה מופיע

אני מכיר אישית הרה"ח ר' ישעיה זיידנפעלד שליט”א
והא לא גר בארה"ב, אלא בקטמון בירושלים
והא צדיק גדול מאוד

למי יש המספר שלהם ?

נעמי
עשיתי חיפוש ב 144 וזה מה שמצאתי
כתובת: חגי 3 ,ירושלים,95266
טלפון: 1800-202233

לדוד
תודה,
תזכה למצוות!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן