המשטרה נקטה בהליכים כנגד מיסיונרים אלימים

פעילי יד לאחים סיכלו פעילות מיסיונרית בשכונות באשדוד | בתגובה פעלו המיסיונרים באלימות פראית כנגד פעילי יד לאחים | ניידת משטרה שהגיעה למקום עצרה את המיסיונרים המכים | במקביל הודיעה המשטרה על סגירת תיקי החקירה נגד פעילי יד לאחים לאחר שנעצרו לשווא לפני כשנה

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

שעה קלה לאחר שמיסיונרים פשטו על רחובות הפלמ"ח וסנש ברובע ג' באשדוד, והחלו בחלוקת חומר בתיבות הדואר, הוזעקו פעילי יד לאחים למקום. הפעילים הגיעו לשטח והתריעו בקול בפני התושבים על הסכנה האורבת לפתחם בדמות עלוני ההטפה התמימים למראה שהונחו בתיבות הדואר שלהם. המיסיונרים מיהרו להסתלק מהמקום.

קרא עוד:

[postim]

זמן קצר לאחר מכן נודע לפעילי יד לאחים כי המיסיונרים עברו למקום אחר וכי עתה הם מחלקים את אותו חומר הרסני במתחם הקניות 'סטאר סנטר'. הפעילים מיהרו להתייצב במקום כשהם מסבירים לעוברים והשבים כי מטרת חלוקת החומר המיסיונרי אינה אלא העברה על דתם של כמה שיותר יהודים והטבלתם לנצרות רח"ל.

המיסיונרים הנזעמים יצאו משלוותם בראותם כי גם כאן לא יוכלו לבצע את זממם והתנפלו בחמת זעם ובאלימות פראית על פעילי יד לאחים. עוברים ושבים מיהרו להזעיק את המשטרה לנוכח האלימות הברוטלית. ניידת משטרה שהופיעה במקום עצרה את שני המיסיונרים לחקירה ומן המשטרה נמסר כי נפתחו להם תיקים פליליים.

הר' צבי דרנגר, מפעילי יד לאחים באשדוד, סיפר כי "עוד קודם לכן ניסו המיסיונרים לחטוף את המצלמה שהייתה בידי אחד הפעילים ואשר נועדה לתיעוד פעולות המיסיונרים. למעשה", סיכם דרנגר, "בפעולתם האלימה, כשהחלו להכות ולהתנהג בברוטליות, הסירו המיסיונרים את המסווה מעל פניהם וכל הנוכחים במקום הבינו כי מדובר באנשים בעלי מטרה זדונית. ההסברים שלנו הפכו למיותרים".

ובתוך כך: משטרת ישראל הודיעה לאחרונה על סגירת תיק החקירה נגד שני פעילי יד לאחים לאחר שנעצרו לפני כשנה בחשד שווא, תוך כדי ניסיון נואל לקשור אותם לפעילות אלימה אשר מעולם לא התרחשה.

הר' בנימין קלוגר, איש המחלקה למאבק במיסיון נעצר אז לנגד עיני רעייתו וילדיו ונאלץ לבלות לילה בתא המעצר במגרש הרוסים. בבוקר, כשהובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו, נזפה השופטת במשטרה וקבעה כי אין כל ראיה הקושרת אותו לחשדות שכביכול מיוחסים לו והורתה לשחררו לאלתר.

במקביל, נעצר לחקירה הר' בנימין וולקן, רכז פעילות השטח של המחלקה למאבק במיסיון בארגון יד לאחים, בגין אותם חשדות מופרכים ומשוללי יסוד. השבוע, כאמור, הודיעה המשטרה על סגירת תיקי החקירה נגד השניים.

מיד לאחים נמסר כי המחלקה המשפטית שוקדת על דרכי תגובה לנוכח סגירת התיק ועצם ההטרדה והמבוכה שהיו כרוכות בפתיחתו. עוד אמרו השבוע ביד לאחים: נמשיך לנקוט בכל הכלים הלגיטימיים העומדים לרשותנו, על מנת להצר את צעדי המיסיון ולבלום את מאווייו ההרסניים.

הודעת המשטרה על סגירת תיק החקירה

לאחר מעצר שווא והאשמות מופרכות. הודעת המשטרה על סגירת תיק החקירה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן