נער מוגבל שכלית קרא את דרשת בר המצווה באמצעות מחשב התקשורת עימו הוא מתקשר עם סובביו | התרגשות רבה ניכרה בקרב הקהל שהגיע לשמח אותו ביומו הגדול | מנכ"ל 'אהל שרה': מעניקים תמיכה מכל סוג לתלמידים ולבני משפחותיהם

מנהג קבוע הוא בבית הספר "בית חנוך", של עמותת 'אהל שרה', לילדים בני 6-14 בעלי מוגבלויות שכליות, לערוך לכל תלמיד המגיע לעול מצוות אירוע בר מצווה וטקס הנחת תפילין בהשתתפות בני משפחתו של הנער, התלמידים וצוות בית הספר.

קרא עוד:

[postim]

טקס בר המצווה שנערך בשבוע שעבר היה יוצא דופן. בשל העובדה כי הנער סובל מקושי שפתי ואינו יכול לתקשר עם סובביו בפיו אלא רק באמצעות מחשב תקשורת, המשימה הייתה להביא את הילד לנשיאת דרשת בר המצווה באמצעות המחשב עימו הוא מתקשר.

על אף הקשיים מסר הילד את דרשת בר המצווה לעיני עשרות המשתתפים באמצעות מחשב התקשורת, כשהוא מודה נרגשות להוריו ולצוות החם של בית הספר שהצליח להגשים את משאלו להביע את עצמו בפני קהל ועדה ביום החשוב בחייו.

מתנדבים מארגון 'רפואה וישועה' התנדבו לשמח את נער בר המצווה ביום שמחתו. על הצד האמנותי הופקדו שרוליק הרשטיק ויוני ברגר, שניגנו ושוררו בפני המשתתפים תוך כדי ריקודים עם נער בר המצווה הנרגש.
עמותת 'אהל שרה' פועלת בארבעים השנה האחרונות למען ילדים ובוגרים בעלי מוגבלות שכלית. בעמותה מלווים חניכים בעלי מוגבלות שכלית מאז ילדותם ולאורך כל ימי חייהם ומעניקים להם מעטפת לימודית ותמיכה מקצועית באמצעות צוות מסור על מנת להגשים את הפוטנציאל האינדיבידואלי של כל חניך ולעזור לו לחיות כחלק בלתי נפרד מהקהילה.

'אהל שרה' מפעילה שלושה מערכים מרכזיים: מערך חינוך – ובו ארבעה בתי ספר לילדים בגילאי 6-21, מערך תעסוקה – ובו שלושה מרכזי תעסוקה ושיקום לבוגרים בגילאי +21-60, ומערך דיור – ובו 9 דירות והוסטל, בהן מתגוררות כיחידה משפחתית ומלוכדת קבוצת בוגרים.

מנכ"ל 'אהל שרה' הגב' מלכה וינברג:" אירוע מרגש זה הינו חלק ממגוון הפעילויות וההשקעה הרבה שאנו משקיעים בתלמידי מוסדות 'אהל שרה', כאשר אנו משתדלים לתת מענה מקסימאלי לכל בעיה שישנה ולא פחות חשוב מזה את התמיכה המורלית לתלמיד ולבני משפחתו".