עשרות רבני ערים וקהילות משתתפים ב'פורום רבנים צעירים' בבולגריה

ביוזמת 'מרכז רבני אירופה': שורה של מרצים מקצועיים ומובילים הרחיבו את ידיעותיהם של עשרות רבני מדינות וקהילות מכל רחבי אירופה במגוון שיעורים, סדנאות ודיונים בנושאי חינוך, זוגיות, זהות יהודית

עשרות רבני מדינות וקהילות מכל רחבי אירופה, חברי פורום הרבנים הצעירים של 'מרכז רבני אירופה' התכנסו אתמול בסופיה שבבולגריה. זהו כינוס שנערך אחת לשנה, בכל שנה במדינה אחרת, והשנה מארח אותו הרב יוסף סלמון רב ושליח חב"ד בבולגריה. הכינוס מתקיים בחסות ארגון חולי"א שעל יד קרן מתנאל.

בכינוס שמתקיים זו השנה הרביעית, מתקיימים שיעורים, סדנאות ודיונים בנושאי חינוך, זוגיות, זהות יהודית, בהשתתפות שורה של מרצים מקצועיים ומובילים.

את הכינוס אתמול פתח סמנכ"ל מרכז רבני אירופה, הרב אריה גולדברג, שבירך את חברי הפורום שהגיעו ואיחל להם שיפיקו תועלת רבה מהכינוס, כפי שהפיקו בשנים קודמות. בדבריו הדגיש כי המשתתפים בפורומים הקודמים ציינו כי שיפרו את הידיעות שלהם בנושאים הרלוונטיים ונעזרו בחבריהם ובאנשי המקצוע לשיפור שליחותם ועבודתם.

הרב גולדברג עמד בדבריו על חשיבות ההשתתפות בפורום, הן כהפסקה הנותנת הזדמנות לחשבון נפש ולבחינה כוללת של ההתנהלות, והן כזמן לימודי הפותח פתח ללימוד נוסף גם כששבים אל הקהילה והמשפחה. לאחריו נשא דברים המארח, הרב יוסף סלמון, הרב הראשי ושליח חב"ד לבולגריה, שציין את התרגשותו ושמחתו לארח את חבריו לפורום. בדבריו הדגיש את התועלת הרבה של 'שבת אחים גם יחד' להעלאת סוגיות הלכתיות שונות המגיעות אל הרבנים וזקוקות לפתרון.

הרב יהודה טייכטל נושא דברים

הגאון הרב מנחם מנדל גלוכבסקי רב קהילת חב"ד ברחובות ומומחה בתחום החינוך נשא דברים בנושא "חיי משפחה וחיי קהילה – זכות קדימה". הרב יעקב בידרמן, רב ושליח חב"ד בוינה ויו"ר הנהלת אוניברסיטת "Lauder Business School" דיבר על העבודה של רבנים וראשי קהילות בעולם מול סטודנטים יהודיים כאתגר היהדות בתקופתנו. הרב יהודה טייכטל, שליח חב"ד ורב קהילה בברלין, התייחס בדבריו לאחריות והניסיון כמצרך חיוני בבניית חיי קהילה יהודית תוססת ופורחת שמשפיעה על חיי הקהילה כולה. הרב נתן רוזן מרצה בכיר באקדמיה שחתם את יום הראשון של הכינוס העביר סדנה ייחודית בהקניית ערכים לקראת בניית בית יהודי, ונשא דברים בנושאים: הציפיה והתקווה מרב הקהילה; מנקודת השבירה לנקודת הצלחה.

לאחר מכן ישבו חברי פורום הרבנים הצעירים לארוחת ערב, בהשתתפות מר שאול רז כמיסה, שגריר ישראל בבולגריה, שר החינוך של ממשלת בולגריה, יו"ר מפלגת השלטון, מפכ"ל המשטרה הבולגרית הממונה על הבטחון, ראשי הקהילה היהודית, נציגי ממשל ואנשי עסקים. המארח היה הרב יוסף סלמון.
היום ימשיך הכנס ביומו השני. לצד רבי שיח בההשתתפות המרצים שבהם ילובנו ויעלו מגוון שאלות על ידי הרבנים.

הרב גלוכובסקי והרב מרדכי ביטון ממרכז רבני אירופה בשיחה עם שניים מהרבנים

הרב גלוכובסקי נושא דברים

הרב יעקב בידרמן נושא דברים

הרב סלומון עם חלק מהרבנים ויהודים מהקהילה המקומית בבולגריה

חלק מהרבנים באחת ההפסקות

חלק ממשתתפי הכינוס

לימוד הלכה למעשה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *