סגן שר החינוך פרוש סייר בבני ברק: "נסייע למוסדות התורניים לקבל המגיע להם" • גלריה

כתבות נוספות בנושא:

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – ט"ו בשבט ה'תשפ"ב
שמחה גדולה: הבנש"ק לבית סאדיגורה התארס עם בתו של האב"ד מניו יורק
עשרות חסידים יצאו לבנות את הכנסת האורחים על ציונו של משיח בן יוסף
בעקבות פטירת אימו: נשיא מועצת חכמי התורה שיגר איגרת ניחומים לנשיא המדינה
 • שלושת גדולי הרבנים הצטרפו יחד לקריאה דחופה:

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • אם חרדית:"חיים היה הפרח של המשפחה ואז קיבלנו הלם"

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

"אנו עושים הכל כדי לסייע בידי תלמידי המוסדות התורניים לקבל את המגיע להם כמו כל ילד אחר בארץ, ובמסגרת זו אנו פועלים כדי שיאושר תקציב מתאים לבינוי ולשיפוצים גם במוסדות אלו"- כך אמר ח"כ הרב מאיר פרוש , סגן שר החינוך בסיורו בתלמודי-התורה בבני ברק, לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה, כאורחו של הרב חנוך זייברט, ראש העיר.

יום הסיורים נפתח במתחם הת"תים שבמעלה רחוב חזון אי"ש, ובמסגרת זו, התקיים ביקור בכיתות הלימוד של תלמוד-תורה בוסטון, המונה 250 תלמידים, בהדרכתו של הרב נתן פוקסברומר, מנהל תלמוד-התורה, שסקר את תולדות הת"ת, כשכבר בעת הקמתו לפני שנים רבות הושם דגש, בנוסף לרמה הלימודית הגבוהה, גם על הטיפול הרגשי שבאותם ימים, לעומת היום, איש כמעט לא נתן דעתו על כך, והתוצאות, אכן, הוכיחו את עצמן.

הרב חנוך זייברט, ראש העיר עמד על הגידול המבורך במספר התלמידים לשנת הלימודים החדשה, שככל שהעיר בני ברק וותיקה יותר, מספר תלמידיה גדל יותר, ובשנת הלימודים ה'תשע"ו ילמדו בה כ-71,000 תלמידים במגזרים השונים, תוך שימת דגש מיוחד על בינוי מאסיבי ביותר במוסדות חינוך ושיפוצים בבתי"ס ובגני-ילדים רבים. בהתייחסו לעבודת מנהלי הת"תים, הוא הטעים, כי חיזוק מעמדם של המנהלים הביא להעלאה משמעותית של הת"תים, הן ברמה הלימודית והן בהיבט הארגוני.

ביום הסיורים נטלו חלק גם הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; הרב אליהו דדון, סגן רה"ע וראש אגף החינוך; הרב שלמה קוסטליץ, חבר הנהלת העירייה; הרב פרץ אברמוביץ, חבר מועצת העירייה; הרב ישראל דרנגר, רמ"ט רה"ע; אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה; הרב יוסף גרליץ, יועץ רה"ע לחינוך ולרווחה; הרב חנוך זיידמן, מנהל אגף תשתיות ופיתוח; הרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך; הרב יהודה לוי, המשנה למנהל אגף החינוך;; הרב יוסף צימט, עוזר רה"ע; אינג' שמואל כהן-צדק, מהנדס אגף החינוך וצוות בכיר מלשכת סגן השר ומהעירייה.

לאחר הביקור בת"ת בוסטון, נכנסו סגן השר , רה"ע והמשלחת לתלמוד-תורה "תלפיות", שבהנהלת הרב יוסף אהרונוב, והמונה 170 תלמידים, כאשר המבקרים שמעו סקירה מהרב אליהו דדון, סגן רה"ע וראש אגף החינוך והרב יוסף אהרונוב, המנהל על שיטות הלימוד בת"ת ורמתו האיכותית, כאשר התוצאות של תלמידיו המעולים מצביעות על ההשקעה והמסירות של הצוות החינוכי.

משם יצאו המשתתפים למתחם תלמוד-תורה "דרכי חינוך" לחינוך המיוחד, המונה כ-100 תלמידים, ובמקום נשמעו דברים מפי הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; הרב שלמה שטרן, חבר מועצת העירייה ויו"ר העמותה והרב אריה קופמן, מנהל התלמוד-תורה. המשתתפים התרשמו מעבודות הענק המתבצעות במקום, כאשר המבנה הישן נהרס כליל, ובימים אלו הולך ונבנה המבנה החדש, שיכלול 16 כיתות לימוד, אולם כינוסים וחדרי ספח. עלות הבניה- 9 מליון ₪, ועבודות הבניה מתבצעות ע"י העירייה ומינהל הפיתוח במשרד החינוך, שבהנהלת מר תמיר בן-משה, המגלה אהדה לצרכי המגזר החרדי.

EDT_7626

בהמשך יום הסיורים ביקרו המשתתפים במבנה תלמוד-תורה באבוב שברחוב חזון אי"ש , והמונה 172 תלמידים. דברים על שיטות הלימוד האיכותיות במקום נשמעו מפי הרב משה בן-ציון לנדא, מנהל התלמוד-תורה, שגם עמד על צרכי הפיתוח, בעקבות הגידול המתמיד והמבורך במספר התלמידים. הרב מאיר פרוש, סגן שר החינוך והרב חנוך זייברט, ראש העיר התרשמו מהעבודה החינוכית העניפה המושקעת בת"ת והודיעו על הכוונה לסייע לת"ת במסגרות האפשריות השונות.

את יום הסיורים חתמו סגן השר וראש העיר בביקור בתלמוד-תורה "זיו התורה", ובו שמעו דברים מפי המנהל והמייסד, הרב מאיר ויסמן שסקר את שיטות הלימוד היחודיות של הת"ת, ובין היתר "זכרו תורת משה" של שימת דגש מיוחד על השינון של החומר הנלמד. הרב חנוך זייברט, ראש העיר מסר על הסיוע העירוני לתלמוד-תורה עד כה ועל תכניות להרחיב את תקצוב העירייה למקום. הרב מאיר פרוש, סגן שר החינוך הביע את כאבו על הקשיים הממשלתיים המוצבים לסיוע לת"תים מסוג זה, כשיש בכך קיפוח משווע לעומת מוסדות חינוך במסגרות האחרות והבטיח את פעילותו למנוע את המשך אפליה חמורה זו. במסגרת המעמד גם התקיים מעמד קביעת מזוזה לאגף בתלמוד-התורה.

EDT_7864

הכתבות המעניינות ביותר

תיעוד מרגש מאיראן: הילדים רקדו בסיום מסכת סוכה • צפו
אהוד ברק עולה למתקפה: "מנדלבליט חלש; אהרן ברק מאכער"
דברים נפלאים על "ארץ חמדה טובה"
תיעוד: האדמו"ר מקרעטשניף ירושלים בציון הרשב"י
בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • ראש השנה לאילנות בחצר הקודש אשלג
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות שגגות פרק א' • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
בכפר הפלסטיני: צעירים חולצו מההצפות באמצעות טרקטור • צפו
מטוסי מטען יחומשו: 'פדקס' מבקשת להתקין מערכת נגד טילים על מטוסיה
בעקבות הפרת ההגבלות: בוריס ג'ונסון בשפל חסר תקדים
דאגה בסין: התפרצות של האומיקרון בבירה בייג'ינג - רגע לפני החופשה
נתניהו בודק: האם יוכל להישאר יו"ר הליכוד למרות הפרישה?
בניגוד לעמדת הפרקליטות: מנדלבליט שוקל לסגור את התיק של ליצמן
התנאי שמקשה על הסדר הטיעון: הודעה של נתניהו כי לא הייתה רדיפה
זה המתווה שנשאר: יום הולדת 73 לכנסת - גרסת האומיקרון
דרמת דליפת הגז בשכונה החרדית: הצובר הפגוע פונה הלילה • צפו
התוועדות לכבוד יו"ד שבט בבית ליובאוויטש פאריז • גלריה
פֵּירוֹתֵיךָ מְתוּקִים • חמשה עשר בשבט בציון הרשב"י

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו