הכנס נערך בראשות הרה"ג רבי משה שטיין שליט"א • בכינוס שהתמקד השנה בנושא מחלות כלליות ובריאות הנפש לקראת צום יום הכיפורים נשאו דברים רבנים ורופאים ידועי שם • לקראת יום הכיפורים יתקיים הקו הפתוח לשאלות הציבור בשיתוף מו"צים ורופאים

מאות רבנים ומורי צדק מבני ברק ומכל רחבי הארץ השתתפו בכינוס השנתי לרפואה והלכה שהתקיים השבוע בבני ברק, ביוזמת מכבי שירותי בריאות. הכנס נערך כמסורת של מספר שנים לקראת תקופת החגים, ובמהלכו נדונו מגוון סוגיות הלכתיות – רפואיות, לקראת צום יום הכיפורים.

את האירוע פתח הרה"ג רבי משה שטיין שליט"א ששיבח את שיתופי הפעולה הקיימים בין גדולי התורה רבנים ומו"צים עם מכבי. "הכנס הזה הוא לא יוזמה חד פעמית, אלא מסורת מתמשכת עליה הכריזו במכבי מתוך הבנה שהשירות לחברי מכבי מהמגזר החרדי הוא גם רפואי וגם הלכתי, ועל כן מרגישים הם חובה לסייע במענה ההלכתי לשאלותיהם של החברים בעניינים של רפואה והלכה – בייחוד לקראת צום הכיפורים", ציין.

הגרמ"ש קליין שליט"א, מו"צ בית הוראה של מרן הגר"ש וואזנר זצ"ל ורב שכונת אור החיים הרחיב בסוגיות ההלכתיות של הלוקים בנפשם לגבי שבת ויום הכיפורים. כמו"כ נשאו דברים לזכרו של מרן בעל השבט הלוי זצ"ל.

כן התקיימו הרצאות רפואיות מפי רופאים ומומחים. ד"ר רונן ליבסטר, רופא בכיר במכבי שירותי בריאות, ומנהל חדר מיון בביה"ח מעייני הישועה, דיבר על פעילות בלוטת התריס, דלקות מעיים קרוהן וקוליטיס, קרישות יתר בדם, מחלת אוטו אימונית, טרשת נפוצה, דלקות ואנטיביוטיקה, ולקיחת תרופות.

ד"ר משה לוי, מנהל מרפאת יום לבריאות הנפש בביה"ח מעייני הישועה, דיבר על צום למטופלים בבריאות הנפש והשפעת התרופות. כן התקיים פאנל רפואי של שאלות ותשובות בין הרבנים לרופאים.

הכינוס השנתי לרפואה והלכה הוא פרי יוזמת הרה"ג רבי משה שטיין שליט"א מו"צ בבית דינו של פוסק הדור מרן בעל "השבט הלוי" זצ"ל, המופקד על הצד ההלכתי, בשיתוף המנהלת הרפואית של מרחב בני ברק במכבי, ד"ר איתן ברגנר, שארגנה את החלק המקצועי – רפואי של הכנס יחד עם מנהל המרחב מר אלי עובדיה, אשר השכילו להתחבר לרבני העיר ולמובילי דעה בקהילה, מתוך תפיסה שמחויבותה של מכבי לציבור חבריה בעיר ולכלל התושבים מתבטאת גם בחיזוק הפן ההלכתי של השאלות הבריאותיות השונות. בתום הכינוס הובעה הערכה מיוחדת למתאם קשרי הקהילה ר' יוסף בינדר ולגב' חנה אייזנבך, אשר עזרו ועוזרים לכלל החברים ולהצלחת האירוע.

בתוך כך, כמידי שנה לקראת צום יום הכיפורים יתקיים הקו הפתוח של מכבי במרכזים הרפואיים השונים, במסגרתו ישיבו רבנים, מו"צים ורופאים לשאלות הציבור בכל ענייני הצום לנוכח המצבים הרפואיים השונים.

מכבי - כנס רבנים - רפואה והלכה 2