ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים נפגשו עם רבנים בולטים בקהילה היהודית בלונדון

לאחר השלוחות בארה"ב, קנדה,ישראל והולנד מתכוונים בוועד לפתוח שלוחה גם בלונדון במטרה ליצור מעגל השפעה רחב יותר בלובינג למען הבטחת ופיתוח של הר הזיתים

הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מרחיב את חוג ידידיו ופועל להפעיל שלוחה גם בלונדון.

בימים האחרונים ביקרו ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בלונדון ונפגשו עם רבנים ומובילי דעת קהל בקהילה היהודית במטרה לצרפם לפעילות הוועד למען הר הזיתים שהוקם למעלה מחמש שנים.

בראש המשלחת עמדו יו"ר הוועד מנחם לובינסקי מארה"ב, נציג הוועד באירופה הרב יונתן סיגל מהולנד, וג'ף דאובה נציג הוועד בישראל.

במהלך ביקורם ביקרה המשלחת אצל רבני הקהילות היהודיות בלונדון ונפגשו עם עסקנים ומובילי דעת קהל במטרה לצרפם לפעילות ולהקים שלוחה של הוועד גם בלונדון. בין הדינים והרבנים הבולטים שנפגשו ראשי הוועד היה חברי הביה"ד של הפדרציה של בתי כנסת בלונדון, הדיין ישראל יעקב ליכטנשטיין ודיין מ. ד. עלזאז וכן הדיין המפורסם ר' חנוך עהרענטרוי . בין היתר התקיימה פגישת יסוד של וועד בלונדון בבית של משפחת ברניג.

כידוע, הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים פועל לשמירה על ביטחונם של המתפללים בהר הזיתים ולמניעת ונדליזם בהר.

ביוזמת הוועד התקיימו בשנים האחרונות מספר דיונים בכנסת, בהשתתפות נציגי הוועד וגורמי המקצוע והביטחון, במטרה להגביר את הביטחון בהר הזיתים ובדרכי הגישה להר.

בשנים האחרונות נפגשו ראשי הוועד עם ראש הממשלה ובכירי השרים כמו גם חברי כנסת וקציני המשטרה במטרה להשיב את השקט להר.

לאור הפעילות הענפה הורחבה השמירה על ההר והותקנו כ-142 מצלמות אבטחה וכן תחנה של המשטרה, אולם בוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים לא מסתפקים בכך, ופועלים להשיג הגנה מושלמת על הר הזיתים. הוועד דורש כה רציני של שוטרים ואנשי מג"ב וכן הבטחה בגישות להר.

"הפעילות שלנו אכן הוכיחה את עצמה, אולם אנו לא נחים על זרי הדפנה, ונמשיך להפוך אבן על אבן ולהפעיל את מיטב השפעתנו על מנת שממשלת ישראל תהפוך את הר הזיתים למקום מוגן ובטוח לחלוטין ושאף יהודי לא יחשוש לעלות לפקוד את הקברים בהר". אומר יו"ר הוועד מנחם לובינסקי. "הר הזיתים היא מקום קדוש לעם היהודי והבית הקברות לאומי של העם. קבורים שם יהודים מכל העולם כולל רבבות של ניצולי השואה. אנו חייבים לשמור על קדושתה וחשיבתה לעם היהודי."

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו