אשריכם ישראל: שני מקוואות חדשים נפתחו בבירת רוסיה • גלריה של טהרה

המקוואות החדשים, כמו שאר המקוואות ברחבי רוסיה, עומדים תחת פיקוח והשגחת מחלקת המקוואות של הרבנות הראשית לרוסיה, בראשות רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר, ועומדים לשמש את מאות היהודים תושבי האזור

בסימן של "משנכנס אדר מרבים בשמחה", נוסף החודש נדבך נוסף בטהרתם של ישראל במוסקבה, בירת רוסיה. שני מקוואות טהרה נפתחו לציבור בשתי שכונות שונות בעיר, הראשון בשכונת 'סקולניקי', בתוך קמפוס הקהילה היהודית המקומית ב"מכון חמ"ש", והשני בבניין המפואר של המרכז היהודי הגדול בשכונת 'ז'וקובקא'.

שני המקוואות החדשים נחנכו בידי רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, שקבע את המזוזה בפתח הכניסה הראשית החיצונית, ובהשתתפות האורח הדגול רב העיר צפת הרה"ג רבי שמואל אליהו, רב הקהילה בז'וקובקא הרב אלכסנדר ברדה, רב מכון חמ"ש הרב אברהם בקרמן, התורמים הנכבדים, בני הקהילה וקהל נכבד.

המקוואות החדשים, כמו שאר המקוואות ברחבי רוסיה, עומדים תחת פיקוח והשגחת מחלקת המקוואות של הרבנות הראשית לרוסיה, בראשות רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר, ועומדים לשמש את מאות היהודים תושבי האזור.

מהפכת הטהרה שעוברת בסייעתא דשמיא על מוסקבה הבירה, היא המשך מבורך למקוואות טהרה קודמים שהוקמו, לצד מוסדות תורה, חינוך וחסד למען אלפי יהודי בירת רוסיה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *