"תהילים ואות בספר תורה הצילו את אימי ואחי הקטן"

תלמיד ניגש לראש ישיבת תומכי תמימים במגדל העמק וסיפר לו כיצד ניצלו אביו ואחיו מהפיגוע המחריד בעיר ניס שבצרפת • "בזכות התהלים ו'אות בספר התורה'- קיבלתי את אמא שלי ואחי במתנה"

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

לאחר הפיגוע האכזרי בניס שבצרפת, בו נרצחו 84 איש ונפצעו כ-100 איש, מובא באתר שטורעם כי ראש ישיבת תומכי תמימים ה'זאל' הקטן במגדל העמק, הרב עקיבא גולדשמיד, סיפר את הסיפור הבא.

"אני רוצה לשתף אותכם בנס שאירע בסוף השבוע האחרון, בזמן הפיגוע הגדול בצרפת", פותח הרב גולדשמיד את דבריו, "תלמיד שלי מהישיבה שמתגורר בעיר ניס סיפר לי את הסיפור הבא בליל שבת קודש. כמו-כן, אני גם שמעתי מהרבי בשנת תנש"א שצריכים להודות לקב"ה על כל הניסים שהוא עושה, ואפילו לרקוד ולשמוח על הניסים, לכן אני משתף את הסיפור והנס.

"בערב שבת הגעתי לישיבה. תלמידי שמעון ניגש אלי ואמר לי – "הרב, אני רוצה לספר לך משהו". והוא ממשיך, "הרב בטח שמע על הפיגוע". עניתי לו 'וודאי'. "אני גר לא יותר מ-100 מטר מהמקום בו אירע הפיגוע, בית הורי נמצא ממש קרוב למקום האסון, הוא אמר.

"ביום חמישי בערב, אימי ואחי הקטן בגיל 11.5 יצאו לבלות בטיילת והתיישבו על ספסל, שם הם חיכו לאח היותר גדול שבגיל 15.5 שיגיע לטיילת. האח הלך לנקות את הבית של הסבא והסבתא, וסוכם ביניהם שהוא יחבור אליהם לאחר שיסיים את הניקיונות. לפתע מתקשר האח ואומר להם 'אני לא אבוא הערב לטיילת, אני אמשיך מביתם של סבא וסבתא לביתנו'.

"לאחר שיחת הטלפון הזאת, אמרה אימי לאח הקטן, כי אם הוא לא יבוא לכאן לשבת איתנו, בא נחזור גם אנחנו לבית.

"הם לא מספיקים להגיע אל דלת מפתן ביתם, והמשאית דוהרת במקום בדיוק היכן שהם ישבו, ודורסת את ההמון שחוגג בחוץ", מספר לי התלמיד. "זה לא יאומן, הקב"ה הציל אותם ממוות… הם היו דקה קודם הפיגוע במקום!".

והוא ממשיך בסיפורו אחוז התפעמות: "ביום שלישי, יומיים קודם-לכן, דיברתי עם אמא שלי. היא עשתה לי טובה ואני הרגשתי צורך לומר לזכותה תהלים. חיפשתי איזה פרק תהלים לומר, וראיתי שכתוב על 'מזמור שיר ליום השבת', שזהו פרק עם סגולה לנפלאות גדולות. התחלתי לומר את הפרק לזכות אמא שלי, אבל פעם לא הספיקה – קראתי אותו פעמים רבות.

"דבר נוסף מוזר שהיה, ביום רביעי, קמתי בבוקר והרגשתי צורך לרכוש עבור אחי הקטן 'אות בספר התורה', היות ועדיין לא קנו עבורו. רכשתי את ה'אות' ואת העודף ביקשתי להשאיר לזכותו.

"כעת אני מרגיש", מסיים תלמידי שמעון בהתרגשות גדולה, "שהקב"ה נתן לי את אמא שלי ואת אחי במתנה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו