שערוריה: התנועה הרפורמית דורשת להעמיד לדין את הגר"ד יוסף

המרכז הרפורמי לדת ומדינה קורא להעמיד לדין את הגר"ד יוסף בשל התבטאויותיו נגד התנועה הרפורמית ונשות הכותל כאשר הכריז כי אין דמיון בין הדת שלהם לדת היהדות
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

"המרכז הרפורמי לדת ומדינה" מבית התנועה הרפורמית, קורא במכתב ששיגרו לשרת המשפטים איילת שקד להעמיד לדין משמעתי את רב שכונת הר נוף בירושלים הרב דוד יוסף שליט"א, בנו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל.

במכתבם צוטטו דברים שאמר הרב בשיעורו השבועי נגד התנועה הרפוורמית ונשות הכותל. בין דבריו אמר: "נשות הכותל, מה זה נשות הכותל? נשות הכותל זה פריצות, זה גסות רוח, זה חוסר צניעות, עומדות וצורחות בכוונה כדי שכולם ישמעו אותן, זה ההיפך מצניעות, זה פריצות, זה גסות רוח, וולגרית, בושה, אין להם שום בושה, שום בושת פנים של בנות ישראל הכשרות".

הגר"ד יוסף, המשמש גם כחבר מועצת חכמי התורה המשיך באומרו: "הן לא רוצות לקיים מצווה, הכל בא כדי להכעיס. בפרוש – חד משמעית. נשות הכותל זה פריצות להכעיס. זה לא באמת שמתחשק להן לקיים מצוות".

בהמשך דבריו התייחס הגר"ד יוסף לרפורמים ובין היתר אמר: "הם לא מאמינים בירושלים. מה להם ולכותל המערבי? מה זה הכותל המערבי? שריד בית המקדש, באם להתפלל על חורבן בית המקדש. הכל זה להכעיס ולהתגרות".

"אבל אנחנו לא נשתוק", אמר חבר המועצת. "כולנו צריכים לשבת ולחשוב כל הזמן, בית המשפט הולך לטובתם. הכל כאן נגד, אין להם שום כוונה לשמור מצוות, מזמן הם עברו את הגבול. אין שום דמיון בין הדת של הרפורמים לדת היהודית. אסור לשבת אתם בשולחן אחד".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן