פתיחה מרשימה של שנת הלימודים במוסדות החינוך לבני אברכים ע”ש בבא סאלי זיע”א בנתיבות

נפתחה המכינה לישיבה לבני עליה ובה לומדים בשקידה כעשרים תלמידים מובחרים. למעלה מאלף תלמידים וכמאה אברכים מתעלים בתוי"ש במוסדות הקדושים העומדים בנשיאות כ"ק האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א.

כתבות נוספות בנושא:

"אם אתם מאירים את שלי" תורמים לקופת הצדקה של גדולי ישראל וזוכים לישועה
מזקני חסידי בעלזא בירושלים: הלך לעולמו הרה"ח רבי אברהם לוי ז"ל
היסטורי: בית המדרש הגדול בעולם יוצא בהגרלות חסרי תקדים וזה ההזדמנות שלך לזכות בהם!
סיקור מיוחד מברלין: אלפים השתתפו בהדלקת נרות חנוכה בשער הניצחון

נמשכת תנופת התפתחות מוסדות התורה ע”ש בבא סאלי בכל אזור הדרום. את שנה”ל הנוכחית פתחו בהתרגשות רבה למעלה מאלף תלמידים בכלל המוסדות, שהגיעו ביחד עם הוריהם לקמפוסים המפוארים של מוסדות החינוך ע”ש בבא סאלי זיע”א ושעומדים בנשיאותו של כ”ק האדמו”ר רבי ברוך אביחצירא שליט”א.

גולת הכותרת היתה פתיחת הזמן במכינה לישיבה לבני עליה שהוקמה השנה ע”י הנהלת המוסדות, ועל הקמתה וביסוסה טרחו ראשי המוסדות במשך כל חודשי הקיץ. בראשות המכינה עומד הרה”ג יצחק בן שיטרית שליט”א שאף מוסר שיעור יומי בעיון במסכת הנלמדת, מסכת קידושין. מנהלה הרוחני של הישיבה הינו הרה”ג משה גבאי שליט”א שאף מוסר שיעור יומי בבקיאות, במסכת סוכה.

דגש נוסף הושם על לימוד ההלכה בעיון כאשר את השיעור היומי בהלכה ימסור הרה”ג יניב דהן שליט”א, אשר רמו הולך לפניו והינו מחשובי הרבנים והמו”צים בדרום בכלל ובנתיבות בפרט. כ”כ הושם דגש על לימוד חמשה חומשי תורה לפי סדר הפרשיות כאשר את השיעור היומי מוסר הרה”ג יואל חברוני שליט”א.

במהלך זמן קיץ האחרון נכנסו העוסקים במלאכת הקודש ביחד עם מנכ”ל המוסדות הרב גואל ועקנין לבתי מרנן ורבנן גדולי ישראל כדי לקבל עצה והכוונה באשר למבנה השיעורים וסדרי הלימוד במכינה לישיבה. גדולי ישראל שליט”א הרעיפו בדברי שבח על היוזמה הברוכה ואף הגדילו להסביר כי יש הבדל גדול בין בחור שמגיע לישיבה מכתה ח’ לבין זה המגיע ממכינה לישיבה, שאז ההכנה שלו לקראת הלימודים בישיבה ואופן ההתנהלות שלו כבן תורה הם נעלים יותר גם בפן הלימודי וגם בפן החינוכי.

לטובת בחורי המכינה הוכשר בית מדרש חדש ומפואר, כדי לספק לבחורים את התנאים הטובים ביותר שיוכלו להתעלות בלימוד התורה ובהכנה אמיתית להמשך דרכם בעולם התורה. דגש נוסף ניתן על הכוונת הבחורים ללימוד עם חברותא כאשר מידי סדר שלישי ילמדו הבחורים בחברותא עם טובי האברכים בעיר שיכינו איתם את השיעור, כפי שנהוג ומקובל בעולם הישיבות הקדושות. כ”כ יזמו בהנהלת המכינה נוהג שמידי שבוע יגיעו רבנים ומגידי מישרים למסור שיחות חיזוק בפני הבחורים.

בכנס הפתיחה של המכינה השתתפו ונשאו דברי חיזוק בניו של האדמו”ר, הרב יהודה אבוחצירא שליט”א, הרב משה אבוחצירא שליט”א והרב יצחק אבוחצירא שליט”א שדיברו בפני הבחורים על חשיבות התקופה ותחילת זמן אלול, שזה הזמן הראשון מידי שנה ובאמצעות הגברת הלימוד בזמן אלול ניתן להגיע ולעלות מעלה בתורה וירא”ש. אורח הכבוד היה רב הקהילה, הגאון הגדול רבי שמואל מונטג שליט”א שהפליא בשיחתו וריתק את הבחורים במשך זמן רב כאשר דיבר איתם על אופן הכניסה לישיבה ועל החשיבות הגדולה שיש לתת בכל הקשור להתמדה בלימוד. הרב שליט”א ציין את דברי החזו”א זצ”ל בחשיבות שיש בלימוד הרצוף וללא הפסקות והרחיב מאוד בהוראות רבותינו מהדורות שעברו ומהדור הזה בכל הקשור להתנהגותו והתנהלותו של בן תורה.

רב הקהילה הזכיר לשבח את יו”ר המוסדות, הרב יהודה אבוחצירא ואת המנכ”ל הרב גואל ועקנין וציין את פעילותם הברוכה ואת העשייה הגדולה למען הגדלת מוסדות התורה בעיר נתיבות ואת ההשקעה הרבה הניכרת בכל פינה במוסדות, ובירכם בברכת ברכה והצלחה.

בסיום כנס הפתיחה, נכנסו הבחורים לחדר השיעורים וזמן אלול החל באופן רשמי בשיעור הפתיחה של ראש המכינה הרה”ג בן שיטרית שליט”א ושל המשגיח הרה”ג משה גבאי שליט”א.

IMG-20160905-WA0061 IMG-20160905-WA0062 IMG-20160905-WA0060 20160904_163249_HDR 20160904_162146_HDR 20160904_162126_HDR 20160904_161651_HDR

הכתבות המעניינות ביותר

בנט לעולם: "אל תיכנעו לסחטנות הגרעינית של איראן" • צפו
החגיגות לחתן הערבי במנהרות: החשוד נעצר לחקירה פלילית • צפו
התרגיל של האופוזיציה: תתמוך בחוק האיכונים, אבל עם תנאי מביך
הסקר: "בנט וסער קיוו ל'אפטר שוק' - אך הם מתרסקים ונתניהו מתחזק"
שמחה פרידמן בסינגל חדש: "לוחות בהר"
כאשר ישא האומן את היונק: כ"ג שנים להסתלקות האדמו"ר רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל
פרחי ירושלים בסינגל לזכר אלי קיי הי"ד: הלב בוכה בשקט
המרדף של ארה"ב אחרי הסכם הגרעין עם איראן - יש סיכויי להצלחה?
ישי מאיר במשאפ חדש: "אש"
"ומירושלים ליבנה": שרידי מבנה מימי הסנהדרין נחשפו ביבנה • צפו
בעקבות התבטאויותיו: המתמודד היהודי לנשיאות צרפת אריק זמור יורד בסקרים
מעמד מרגש: הרבי מפינסק קרלין הדליק נר ראשון למאות בנות 'בית לפליטות' • צפו
יחליפו את מסוקי היסעור: רכישת מסוקי התובלה לחיל האוויר אושרה בוועדה
דיווח: אזרח חזר ארצה ממדינה אדומה ונמלט מבידוד במלונית
טיפים להימנע מנזילות ורטיבויות
המומחה מדרום אפריקה: "בקרוב יהיו 10,000 מאומתים באומיקרון ביום"
ספרי חסידות במחירים של פעם בשנה
נהג האוטובוס שבו נסעה חולת האומיקרון: "תחושה של חוסר רצינות"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו