כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א הורה למזכיר המועצת לזמן את האדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לדיון אודות המשך חילולי השבת שלא לצורך ברכבת ובעסקים בת"א

בהמשך לדיווח כאן בJDN על היוזמה לכנס את מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לדיון בעקבות חילולי השבת, כעת מסתמן כי הכינוס אכן ייצא אל הפועל, עוד במהלך השבוע הנוכחי.

על פי המידע שהתקבל, כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א, הורה למזכיר המועצת החסידית, הרב מרדכי שטרן שליט"א, לבדוק אימתי יתאפשר לאדמו"רים החברים במועצת להגיע לדיון בנושא החשוב.

ככל הנראה, הדיון יתקיים ביום שלישי הקרוב בבית הועד הפועל של אגודת ישראל ברחוב שומר הכותל בירושלים. בדיון יעסקו בעיקר בחילולי השבת שלא לצורך ברכבת ישראל ובסוגיית פתיחת העסקים תוך חילול השבת בעיר תל אביב.

הרבנות הראשית נגד פשרה בקדושת השבת • לקראת כינוס המועצת?

בכירים בסיעת אגודת ישראל דרשו לכנס את מועצת גדולי התורה על מנת שיכריעו בנושא. כיצד על נציגי הציבור לפעול ומהם דרכי המאבק בהם צריכים לנקוט. הראשון לדבר על כך, היה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, יו"ר יהדות התורה בכנסת, אשר הצהיר כי יפעל על מנת לכנס את המועצת עוד לפני הימים הנוראים הבעל"ט.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר אף הוא כי המועצת תכריע בנושא. בראיון תקשורתי בשבוע האחרון אמר: "האם נלך עד הסוף? כעת זה בתפקיד שר העבודה ולא בתפקיד ראש הממשלה. בקרוב תהיה ישיבת מועצת גדולי התורה, ככל הנראה בשבוע הבא, ונביא את זה להכרעת הרבנים".