בחסידויות סאטמר ממשיכים במסורת של הבחירות האחרונות וקוראים גם הפעם להצביע לדמוקרטים • "קלינטון עמדה לימין הקהילה החרדית בתפקידיה השונים"

בחסידות סאטמר הורו לקראת השבת האחרונה לרבבות החסידים המתגוררים בארצות הברית לממש את זכותם הדמוקרטית ולצאת ולהצביע עבור הילארי קלינטון בבחירות הקרובות לנשיאות.

ההוראה הרשמית ניתנה בעקבות העובדה שההיסטוריה הוכיחה כי היא עמדה לימין הקהילה החרדית לאורך השנים ובתפקידיה השונים, הן כגברת הראשונה, הן כסנאטורית והן כשרת החוץ.

בסאטמר מוסיפים ומסבירים כי ההחלטה נפלה גם בגלל עזרתה לאורך השנים "הן במצוות פדיון שבויים והן בהצלת נפשות". לכן, מדין הכרת הטוב, הוחלט להורות על תמיכה פומבית במועמדותה.

יודגש, כי מרבית חסידי סאטמר, בין כה מתגוררים במדינת ניו יורק, הנחשבת לדמוקרטית במילה, ובשיטת הבחירות הנהוגה שם, על פי אלקטורים, אין להחלטה כל משמעות, מלבד הכרת הטוב בהודעה הפומבית.

[pdf-embedder url="http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads/2016/11/ELECTION.pdf"]

אך מתברר כי היה שיקול נוסף מאחורי ההחלטה. בחסידות מציינים כי גם בבחירות הקודמות, בשנת 2012, כאשר רוב הציבור החרדי הצביע למיט רומני, המועמד הרפובליקני שהפסיד, בקריית יואל הצביעו רוב של 80% לאובמה.

זאת, על אף שבדרך כלל סאטמר נחשבת לחסידות שמצביעה למפלגה הרפובליקנית. ומדוע? כתגובה לקמפיין הישראלי שלא להצביע לאובמה, החליטו בסאטמר להוכיח שישראל אינה שיקול אצלם והצביעו דווקא עבורו.

כך גם הפעם, העובדה שהמתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ נחשב למי שיהיה נשיא "טוב מידי למדינת ישראל", כלשון הגורמים בחסידות, החליטו הם לתמוך ביריבתו, המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון.