ההכרעה בסאטמר: להצביע עבור המועמדת הדמוקרטית

בחסידויות סאטמר ממשיכים במסורת של הבחירות האחרונות וקוראים גם הפעם להצביע לדמוקרטים • "קלינטון עמדה לימין הקהילה החרדית בתפקידיה השונים"

בחסידות סאטמר הורו לקראת השבת האחרונה לרבבות החסידים המתגוררים בארצות הברית לממש את זכותם הדמוקרטית ולצאת ולהצביע עבור הילארי קלינטון בבחירות הקרובות לנשיאות.

ההוראה הרשמית ניתנה בעקבות העובדה שההיסטוריה הוכיחה כי היא עמדה לימין הקהילה החרדית לאורך השנים ובתפקידיה השונים, הן כגברת הראשונה, הן כסנאטורית והן כשרת החוץ.

בסאטמר מוסיפים ומסבירים כי ההחלטה נפלה גם בגלל עזרתה לאורך השנים "הן במצוות פדיון שבויים והן בהצלת נפשות". לכן, מדין הכרת הטוב, הוחלט להורות על תמיכה פומבית במועמדותה.

יודגש, כי מרבית חסידי סאטמר, בין כה מתגוררים במדינת ניו יורק, הנחשבת לדמוקרטית במילה, ובשיטת הבחירות הנהוגה שם, על פי אלקטורים, אין להחלטה כל משמעות, מלבד הכרת הטוב בהודעה הפומבית.

[pdf-embedder url="http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads/2016/11/ELECTION.pdf"]

אך מתברר כי היה שיקול נוסף מאחורי ההחלטה. בחסידות מציינים כי גם בבחירות הקודמות, בשנת 2012, כאשר רוב הציבור החרדי הצביע למיט רומני, המועמד הרפובליקני שהפסיד, בקריית יואל הצביעו רוב של 80% לאובמה.

זאת, על אף שבדרך כלל סאטמר נחשבת לחסידות שמצביעה למפלגה הרפובליקנית. ומדוע? כתגובה לקמפיין הישראלי שלא להצביע לאובמה, החליטו בסאטמר להוכיח שישראל אינה שיקול אצלם והצביעו דווקא עבורו.

כך גם הפעם, העובדה שהמתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ נחשב למי שיהיה נשיא "טוב מידי למדינת ישראל", כלשון הגורמים בחסידות, החליטו הם לתמוך ביריבתו, המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון.

5 תגובות

אני מתקשה להאמין שסאטמאר הרשמית והשפויה תבחר במועמד מסוים רק מפני שהוא יהיה טוב לישראל. הם לא נטורי קרתא אלא קהילה שפויה. חוץ מזה, האינטרסים והשיקולים האמריקניים הם רחבים מאד והשיקול של מועמד טוב או רע לישראל הוא שולי ומינורי לאמריקאים.
אני סבור שההחלטה היא משום הכרת הטוב וכן משום שככל שמתקרב יום הבחירות ניתן לזהות יותר את הסוס המנצח ולהמר נכון.

אם אסור להשתתף בארץ ישראל משום שהמצביע שותף להחלטות הממשלה – למה מותר להצביע בארצה"ב ולהיות שותף לכל דבר עבירה שנעשה על ידי הממשלה?

ל_RALPH הנכבד אני מציע לך לפני שאתה בא בפעם הבא לשאול את אותו שאלה תפתח את ספר הקדוש ויואל משה ואתה תראה שאת שאלתך מגיע לעם הארץ לשאול

אולי תמסור שיעור כאן ב jdn בטוב טעם ודעת, עם כל המפרשים ולהסביר , אחרי הכל הפרלמנט האמריקני מעורבת הרבה בנעשה בפוליטיקה הישראלי, יתר מכן ארה"ב תומכת כלכלי בישראל , היוצא לנו מזה שלהצבעה בארה"ב יש כח הפועל בנפעל בציונים הישראלים ובפעולותיהם. ילמדנו רבינו האיך מותר ?! (אולי גרמא דגרמא יש להתיר)

השאלה היא : האם כשנצליח לפקוח עיניך בהסברת ההבדלים, האם תצטרף לנטורי קרתא, כי אז אולי יהיה כדאי להשקיע, אחרת חבל על הזמן והפיטפוטים…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן