בעקבות האנטישמיות המזעזעת: דרישה לתגבור האבטחה בציון באומן

לאחר האירוע המזעזע בציונו הקדוש של רבי נמחן באומן, שוחח השר דרעי עם שגריר אוקראינה, ושלח מכתב לנשיא אוקראינה בדרישה לתגבור האבטחה • סגן השר פרוש פנה לראש הממשלה על מנת שזה יפעל מול השלטונות באוקראינה לתגבור האבטחה בציון הקדוש

זעזוע בקרב הציבור היהודי בארץ ובעולם לאחר פרסום דבר חילול מקום ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן. בינתים, על מנת למנוע מקרים נוספים מעין אלו, פועלים נציגי הציבור החרדי להביא לתגבור האבטחה במקום.

שר הפנים אריה דרעי דיבר עם שגריר אוקראינה בישראל ומחה בפניו במילים קשות על החילול המזעזע בעיר אומן. ״זהו מעשה חמור ומזעזע מאד״, אמר השר דרעי, ״אנשים יחששו להגיע למקום הקדוש הזה. כתבתי מכתב לנשיא אוקראינה על המעשה החמור ואני דורש להגביר את האבטחה במקום ולעשות הכל ללכידת הפורעים שעשו את המעשה הנורא״.

השר דרעי הוסיף, כי הוא מצפה בהקדם לתשובות מהנשיא האוקראיני על המעשה. ״חשוב להגביר את האבטחה כדי שאנשים ירגישו בנוח״, אמר.

במקביל, סגן שר החינוך מאיר פרוש, שיגר מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הוא מבקש ממנו לעלות בפני ראש ממשלת אוקראינה שמתעתד לבקר בארץ שבוע הבא, ולבחון איתו יחד דרכים לתגבור השמירה באומן ובכל אתר קדוש באוקראינה

את מכתבו פותח סגן השר, "אני פונה אליך בעקבות המקרה החמור והמזעזע שאירע הלילה, בו חולל באופן מחפיר, על רקע אנטישמי, הציון הקדוש של רבי נחמן מברסלב זי"ע בעיר אומן שבאוקראינה. מיד עם קבלת הידיעה, שוחחתי עם שגריר ישראל באוקראינה, מר אלי בלוצרקובסקי, והוא דיווח לי, בין השאר, על הביקור המיועד של ראש ממשלת אוקראינה בישראל בעוד כשבוע.

"אי לכך", מסיים סגן השר "אבקשך, להביע בפניו את הזעזוע של העם היהודי כולו מהמקרה החמור שקרה, ולבחון יחד איתו את הדרכים לשלב את הרשויות באוקראינה בתגבור השמירה על הציון הקדוש באומן, וכן בכל אתר קדוש שמושך אליו לתפילות יהודים מכל רחבי העולם".

תיעוד מזעזע: אנטישמים חיללו את ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זיע"א

האנטישמיות באומן • ליצמן: "המקרה הנורא מצטרף לחילול בית הכנסת בערד"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *