גדולי ישראל במכתב מחאה על הפגיעה במרן הראשון לציון שליט"א

בעקבות דברי הבלע החמורים שנשמעו על ידי ח"כ שטרן ממפלגת יש עתיד כנגד הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף יצא הגאון רבי ציון בוארון במכתב מחאה חריף ביותר כאשר אל המכתב מצטרפים מרנן ורבנן גדולי התורה וההוראה • המכתב המלא בפנים
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

בעקבות דברי הבלע החמורים שנשמעו על ידי חבר הכנסת אלעזר שטרן ממפלגת יש עתיד כנגד הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, יצא הגאון רבי ציון בוארון במכתב מחאה חריף ביותר כנגד אלעזר שטרן ולחזק את ידיו ודרך הנהגתו ופסיקתו ההלכתית של הגר"י יוסף כאשר אל המכתב מצטרפים מרנן ורבנן גדולי התורה וההוראה חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה ובעל ההלכה ברורה הגאון רבי דוד יוסף, ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי משה צדקה, גאב"ד בני ברק הגאון רבי שלמה בן שמעון, ועוד גדולי תורה ובכירי הדיינים.

זה נוסח מכתב המחאה:

"לפני מספר ימים שמענו את ח"כ א. שטרן מיש עתיד כאשר בחוצפה ושפל חסר תקדים אומר מעל בימת הכנסת אני מזלזל ברב הראשי (הספרדי) ואת העילה לדברי הבלע הוא מוצא בגין הדיון ביחס לכשרותו של הגט המסוים אשר יצאו נגדו גדולי הדיינים וכל גדולי הפוסקים בארץ ובחו"ל.

ובכן! אילו היה מדובר בעניין שבשטח הרפואה או אפילו בתחום הביטחוני לא היה מעיז ח"כ שטרן להתערב ולהביע דעה, ואילו כאן בעניין הלכתי שהוא מן החמורות שבחמורות (איסור א"א…) והשלכותיו החמורות לעניין כשרות הילדים המתייחס גם לאנשים אחרים בא אדם שאין לו שיג ושיח בכך והוא מביע דעה ואף מרשה לעצמו לחרף ולגדף רב ראשי בישראל קבל עם ועידה, קבל העולם כולו הצופה בשידור ישיר בנעשה בכנסת ישראל!

הנשמע כזאת אי פעם בישראל או מחוצה לה. ואגב אותו תיק של אותה עגונה אני בעצמי טיפלתי בו ויש לי מה לומר בזה אך אין זה המקום. ונוסיף שהחרדה לגורלן של העגונות לא מפיו של ח"כ שטרן נלמד, על כך נצטווינו בתורתינו הקדושה, במשנה ובתלמוד ובמקומות אין ספור בספרי הפוסקים והשו"ת מכל הדורות.

[pdf-embedder url="http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads/2016/12/מחאת-התורה.pdf" title="מחאת התורה"]

ועל כן כאשר אנו נוכחים שגט מסוים נעשה בצורה ואופן שאינן מקובלים בישראל. מחובתנו עם כל עומק הצער שבדבר לעיין לדון ולהחליט בדבר הכשרות ואכן זוהי גם סמכותו של כב' נשיא ביה"ד הרב הראשי שליט"א להביא את העניין לפני ביה"ד הגדול ע"מ לדון ולהחליט לכאן או לכאן מתוך יראת ה' ועומק החרדה לגורל אשה אומללה.

וכאן מתפרץ ח"כ שטרן תוך חוצפה של שפל המדרגה ממש ובצורה אשר ריח גזענות נודף ממנה מעיז לבזות ולהשפיל רב ראשי אשר יושב על כס הראשון לציון, והחרדה לעיגון וההגנה על כבוד העדה האתיופית הן לדעתי רק כסות עיניים ותו לא.

ונוסיף שכב' הרה"ר אשר מאחריו עשרות ספרי הלכה הנלמדים בכל קצוות תבל אינו זקוק להכשרו של ח"כ שטרן לא בדבר ההסמכה לדיין ולא בדבר עיסוקו בעניין הגט המדובר.

ובסיכום: לא רבינו עובדיה זצ"ל מתהפך בקברו, אלא בלא ספק אביו או זקנו של ח"כ שטרן מתהפכים בקברם וזאת מכל הסיבות שבדברים כולל ויתורו על ברית מילה לנכדיו בגין התנהגות אוילית של מוהל פ' אלמוני, וכלשונו של ח"כ שטרן "זו היהדות שלי"!. "יהדות" של זלזול בהלכה ובתלמידי חכמים יהדות של זלזול במצוה כה חמורה וקדושה אפילו אצל החילונים ביותר כי זו היהדות שלו ואין ספק כי גם נכדיו מתהפכים בחייהם מן החרדה שהסבא שלהם יפר ברית לבטל מהם מצוה כה קדושה וחמורה, ולדעתי טוב יעשה ח"כ שטרן אם יסיק את המסקנה הראויה.

צ. בוארון

אל מכתבו של הגר"צ בוארון כאמור הצטרפו מרנן ורבנן: חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני – שהוסיף בכת"י "הנני מצטרף לכל הנ"ל ואוי לאוזניים שכך שומעות", חבר מועצת חכמי התורה ובעל ההלכה ברורה הגאון רבי דוד יוסף, ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי משה צדקה, גאב"ד בני ברק הגאון רבי שלמה בן שמעון, חבר בית הדין הגדול הגאון רבי יצחק אלמליח, חבר בית הדין הגדול הגאון רבי יעקב זמיר, ראש ישיבת כתר תורה הגאון רבי מכלוף פחימה, כ"כ כנציג רבני התפוצות הצטרף, רבה של אמסטרדם וחבר ועידת רבני אירופה הגאון רבי אליעזר וולף.

יצוין כי כל העת ממשיכים לחתום עוד אבות בתי דין ודיינים רבים, ששמעו בזעזוע רב את הדברים המחוצפים.

בושה: הח"כ ה"דתי" פער פיו נגד הראשל"צ מעל בימת הכנסת

כתבות קשורות

אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
אלפי חסידי חב"ד יגיעו להילולא בקזחסטן • גלריה מההכנות
אומן תשפ״ב: לאחר הפנייה לנשיא - ח"כ ארבל נועד עם השגריר האוקראיני
גלריית ענק מהרבי מסאדיגורה זצ"ל - לרגל יום השנה הראשון להסתלקותו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – י"ט באב ה'תשפ"א
למרות הגבלות הקורונה: המדינה המוסלמית תתיר לאלף חב"דניקים להיכנס לתחומה
נשיא המועצת: "הכריזו מלחמה בה' ובתורתו ומבקשים להחריב את יסודות הדת"
מזעזע: אתמול היא קמה מהשבעה, וביום רביעי החתונה!
הרחבת גבולות הטהרה באירופה: מפקח המקוואות ערך מסע מיוחד באוקראינה ובדק למעלה ממנין מקוואות
לראשונה מזה שנים רבות: ספר תורה חדש בחצי האי קרים
תיעוד מיוחד: כ"ק האדמו"ר מגור בנופש בעיר הקודש צפת
הלך לעולמו החסיד ששלח הערות לשוטנשטיין ובנה את המיון הקדמי בערד

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן