"התקרית האנטישמית החזירה את המראות של פרעות ת"ח ות"ט"

שר הפנים אריה דרעי שיגר מכתב דחוף לנשיא אוקראינה בעקבות החילול המזעזע והאנטישמי בציון קברו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן: "התקרית האנטישמית החזירה את המראות של פרעות ת"ח ות"ט; דורש להדק את השמירה על הציון הק'"
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

שר הפנים אריה דרעי שיגר אתמול מכתב בהול לנשיא אוקראינה מר פטרו פורשנקו, ובו דברי זעזוע קשים על המעשה המחריד שנעשה באישון לילה בציון הק' של רבי נחמן מברסלב באומן. בפתח מכתבו כותב השר דרעי, "הזדעזעתי לגלות הבוקר על התקרית האנטישמית המחרידה… התקרית החזירה את המראות של פרעות ת"ח ות"ט לחיים, כ-400 שנים מאוחר יותר על אדמת אוקראינה".

"האירועים האנטישמיים הינם פגיעה כנגד העם היהודי כולו, ומדינת ישראל רואה בחומרה רבה ולא תעבור לסדר היום", הוסיף.

דרעי פנה לנשיא ואמר: "אני קורא לך להמשיך את שיתוף הפעולה ההדוק בין העמים ולא לאפשר לאירוע הנ"ל לחמוק ללא עונש. אנו דורשים כי ייעשה כל שנדרש כדי לאתר את אותם פושעים אנטישמיים, להעמידם לדין ולגזור עליהם עונש כבד, כמו גם להדק את השמירה על האתר כדי לסכל כל פעולה דומה בעתיד. כמו כן אנחנו מבקשים לערב את מדינת ישראל בהליך החקירה, ולעדכן בכל מידע חדש אשר יצא לאור".

דרעי חותם את מכתבו בכאב: "כשר בממשלת ישראל אשר קמה מאפר השואה והפרעות נגד העם היהודי במשך אלפי שנים, עלינו לדאוג כי המראות הללו לא יחזרו, וכי נעשה הכל כדי לבער את הנגע המבחיל של אנטישמיות וגזענות מעל פני האדמה".

יצוין, כי אתמול טלפון דרעי לשגריר אוקראינה בישראל ומחה באזניו על התקרית. "אסור שהמוני המבקרים הפוקדים את הציון יחששו להגיע למקום", אמר.

2016-10291

בעקבות האנטישמיות המזעזעת: דרישה לתגבור האבטחה בציון באומן

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן