הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א אמר הערב בהדלקת נר חנוכה ברחבת הכותל המערבי כי העובדה שגם ארה"ב - מלכות של חסד, לא עמדה באו"ם לצד ישראל מהווה תזכורת משמיים

כאלפיים איש השתתפו בהדלקת נר חמישי של חנוכה ברחבת הכותל המערבי במעמד הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א, מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, ממ"ז ירושלים ניצב יורם הלוי, רבה הראשי של המשטרה הרב רמי ברכיהו, מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל הרב משה דגן, מנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקובי, ממ"ר דוד נצ"מ דורון תורג'מן, שוטרים, מתפללים ואורחים מהארץ ומחו"ל.

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגר"י יוסף שליט"א אמר כי מצוות החנוכה היא על נס פח השמן ולא על נצחון המלחמה כדי ללמדנו שהנס של רבים ביד מעטים וגיבורים ביד חלשים הוא בזכות אבינו שבשמים, ולא כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה. ההצבעה באו"ם שגם ארה"ב – מלכות של חסד לא עמדה לצידינו, היא תזכורת לכולנו שאין לנו לסמוך אלא על אבינו שבשמים.

רב הכותל המערבי הגר"ש רבינוביץ שליט"א אמר כי זאת הזדמנות להביע הערכה והוקרה לשוטרי משטרת ישראל על המאמצים לאבטח את הבאים לכותל המערבי ולעיר העתיקה. בשנה שעברה היינו בעיצומו של גל טרור שפקד את האיזור ומיעוט אנשים שפקדו את הכותל. ובעז"ה זכינו כי האור גירש את החושך של הטרור.

רב ניצב רוני אלשיך מפכ"ל המשטרה אמר בדבריו כי משטרת ישראל עושה לילות כימים למנוע טומאת השמנים על ידי רוצחים ומחבלים. עשינו עבודת קודש כל השנה למנוע את המשך גל הטרור, והשוטרים יונקים את כוחם מהרוח.

"אני כאן מדליק נרות בשם כל שוטרי משטרת ישראל". המפכ"ל ציין כי אחד מההחלטות החשובות שהתקבלו לא לתת לרוצחים לוויות מכובדות. ולמנוע אותות כבוד לרוצחים של חפים מפשע. עברנו תקופה קשה אך ב"ה התגברנו עליה. הוא הודה לשוטרים על המאמצים והעבודה הקשה שלהם בקור ובחום, בימות חול ובחגים לשמור על בטחון ישראל.