מוזס בחר לנצל את שעת השאילות למצוקת הדיור ואמר לנתניהו בכנסת: כדי לפתור את מצוקת הדיור על הממשלה לוותר על מיסים ולאשר מענקים לרוכש דירה יד שניה • בסיום דבריו איחל לראש הממשלה: "עוד תעלה מעלה מעלה" • גם שאר חברי הכנסת החרדים הביעו תמיכה בנתניהו

במהלך שעת שאלות לראש הממשלה בחר יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס לשאול את ראש הממשלה לגבי מצוקת הדיור הנוראה. "אדוני ראש הממשלה, ברצוני לדבר על מצוקת הדיור. מרכיב המיסוי של כל יחידת דיור הוא למעלה מ 60% מערכה. מדוע שהממשלה לא תוותר על חלק ממיסיה או ממחירי הפיתוח של הקרקע כדי להוזיל את מחירה הסופי של כל יחידה?

"לדוגמא, בבית שמש, גם בפרוייקט של מחיר למשתכן, עדיין מחירי הפיתוח עומדים על כ – 350,000 ₪ על כל יחידת דיור! הצעה נוספת שברצוני להעלות לפניך, אדוני ראש הממשלה, היא לחזור לשיטת המענקים גם לרוכשי דירות יד שניה, ואז הזוג הצעיר לא צריך להמתין 4 -5 שנים לסיום הבניה, ויחסוך דמי השכירות של כמה שנים".

בסיום דבריו ברך ח"כ מוזס את ראש הממשלה כי יצלח בשלום את התקופה הקשה העוברת עליו בצל החקירות: "השם יעזור ותתגבר על כל אלו הרוצים בשקיעתך, ותעלה מעלה מעלה".

בתשובתו ענה ראש הממשלה כי הכל ענין של הצע. לדבריו, הממשלה פועלת רבות בכל המישורים כדי להגדיל את הצע הדירות בכל רחבי הארץ, במיוחד במחיר למשתכן. "פריסת התשתיות ברחבי הארץ תאפשר לייצר עתודות קרקע חדשות שביכולתן ליצור נקודות ישוב חדשות לייצר אפשרויות של דיור שלא היו קיימות במקומות הצפופים והיקרים.

"זה נכון לגבי כולם. לגבי הציבור החרדי, הערבי והכללי. זו פעולה שלוקחת זמן והמטרה להגדיל את ההצע. כי הכל זה הגדלת ההצע, הצע, הצע". לגבי ההצעות האחרות שהעלה מוזס, אמר ראש הממשלה כי יעבירם למשרדים המטפלים.

יצויין כי לא רק חבר הכנסת מוזס איחל לראש הממשלה הצלחה, כי אם גם שאר חברי הכנסת מהמפלגות החרדיות הביעו תמיכה בראש הממשלה, כאשר ניגשו אליו בסיום שעת השאילות, לחצו את ידו וחיזקו אותו על דבריו במליאה.

נתניהו: אותי חוקרים? יש לכם הררי חמאה על הראש