"הצלת היהודים בשושן היתה פתח לטרגדיה נוראה", נפתחת תשדיר פרסומי בשידור הציבורי • ח"כ אייכלר בפניה לשר התקשורת: "להפסיק מיד את הפגיעה ברגשות הדתיים בשידור הציבורי"

בשבועות האחרונים מתנהל מסע פרסום בשידור הציבורי, נגד יסודות היהדות וימי הפורים. ח"כ ישראל אייכלר מחה בכנסת על דברי חירוף וגידוף ופנה גם למנהלי קול ישראל ולשר התקשורת, להפסיק את ההסתה במסווה של פרסומת.

"קיבלנו פניות ציבור על פגיעה ברגשות הציבור ב"קול ישראל". מדובר בפרסום חוזר ונשנה של דברי חירוף וגידוף על חג הפורים ומרדכי הצדיק וכי "הצלת היהודים בשושן היתה פתח לטרגדיה נוראה" עפ"ל. – אמר ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת.

"במדינת ישראל יש חוק האומר: העושה אחת מאלה דינו מאסר שנה אחת: א. מפרסם פרסום שיש בו כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתם או ברגשותיהם הדתיים של אחרים. ב. משמיע במקום ציבורי ובתחום שמיעתו של פלוני מילה או קול שיש בהם כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתו או ברגשותיו הדתיים".

"אנחנו יודעים שמרדכי הצדיק היה הנביא מלאכי. השאלה היא מדוע השידור הציבורי, פטור מעונש על פגיעה גסה באמונתם הדתיים של אחרים? למרות הפניות למנהל קול ישראל, לא הופסק הפרסום. איך היה משרד החוץ הישראלי מגיב אם גופים אנטי יהודיים היו מפרסמים תעמולה כזאת נגד נביאי ישראל ברשות רשמית של פולין או של גרמניה האחרת?" – שאל בהתרסה.

[pdf-embedder url="http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads/2017/03/מכתב-חכ-אייכלר.pdf" title="מכתב חכ אייכלר"]