אישורים חדשים מבטיחים לארגונים ומוסדות קירוב תקציבי עתק

יום בשורה למנהלי מוסדות וראשי ישיבות - אישורים חדשים שניתנו לאחרונה מבטיחים לארגונים ומוסדות קירוב לקבל תקציבי עתק. המטרה: אברך חונך לבחורים שהינם עולים חדשים. 

העוסקים בצרכי ציבור ומנהלי מוסדות רבים מכירים את הרב יוסף ויטמן היטב, חלקם הגדול חב לו את קיום המוסד או העמותה שהם עומדים בראשה. עד לפני שנים ספורות היו צריכים רבנים חשובים ומנהלי מוסדות העוסקים במלאכת הקודש החינוכית ומנהלי ארגוני חסד ורווחה לטבוע בים הבירוקרטיה הממשלתית בכדי לזכות לתמיכה. אי התמצאותם של רבים בנבכי הבירוקרטיה גרמה לכך שרבות מבקשותיהם נדחו על הסף. 

בעיה נוספת שעמדה לפתחם של רבים וטובים היא חוסר התמצאותם בשינויי התקנות והאפשרויות החדשות שבגינן ניתן לקבל הקצבות עתק. במשרדים הממשלתיים המידע ניתן במשורה ומפוזר בתתי סעיפים שללא מומחיות מיוחדת אין למנהל מוסד מן השורה יכולת התמודדות עמם. 

דוגמא לכך היא שבשורה תקציבית עצומה לא בא לידיעת ציבור מנהלי המוסדות וארגוני החסד וגם אלו שהתוודעו לה אינם מכירים את התנאים לקבלת התקציב. הרב יוסף ויטמן שהקים את ארגון "משאבים" העוסק בנושאים אלו של גיוס משאבים לעמותות מצביע על חוסר הידע והיכולת האישית כגורם המרכזי לאי קבלת הכספים. הארגון שבראשותו שהצליח להעביר תקציבים רבים לעמותות ומוסדות המגיעים על פי חוק. 

הרב יוסף ויטמן מספר על אישור התקנה החדשה שעל פיה אישרו משרדי הממשלה סכומי עתק לארגונים הממנים אברכים הלומדים בחברותא עם תלמידים מתקשים המוגדרים כעולים חדשים. לדברי הרב יוסף ויטמן התקנות קובעות כי עולה חדש הוא מי שלא מלא ארבע עשרה שנים מיום עליתו לארץ. 

לסיכום מספר לנו הרב ויטמן כי מנהלי עמותות, ומוסדות יכולים להגדיל באופן משמעותי מאוד את הכנסת הארגון שהם עומדים בראשותו וזאת אם הם יפנו למומחים של "משאבים" בנושאי הקצבות ותמיכות, כאשר כל הביורוקרטיה מטופלת ע"י אנשי המקצוע של 'משאבים' ומנהלי הארגונים יוכלו להתפנות למלאכת הקודש אותה הם מבצעים

כתבות קשורות

2 תגובות

כל הכבוד לרב יוסף ויטמן, כל העוסקים בצורכי ציבור באמונה הקב"ה ישלם שכרם.

משאבים עושים עבודה מדהימה, שאפו להם יוסף ויטמן תותח

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *