הסיפור שמאחורי הביקור הלילי של האדמו"ר בחנות הפיצה הביתרית

חצי שעה עמד כ"ק האדמו"ר מאמשינוב בחנות הפיצה בביתר עילית והתבונן, טרם שב למעונו בירושלים באישון ליל ומסר את דעתו המנומקת. JDN עם הסיפור המלא

מחזה בלתי שגרתי התגלה בליל שישי לפני כשלושה שבועות בחנות הפיצה שממוקמת ברחוב הר"ן בביתר עילית, אז נצפה כ"ק האדמו"ר מאמשינוב שליט"א כשהוא עומד בחנות בשעות הקטנות של הלילה ומתבונן בה במשך חצי שעה, טרם שב בחזרה אל מעונו שבשכונת בית וגן בירושלים.

ל-JDN נודע, כי הסיבה לביקור החריג נעוצה במאפיית המצות ששייכת לחסידות אמשינוב בביתר עילית ופעילה מזה חמש שנים.

כפי שנודע, השנה לראשונה ביקשה הנהלת המאפיה לבצע את תהליך ניפוי הקמח באופן עצמאי, ולשם כך יצאו חברי ההנהלה לחפש אחר מכונת ניפוי מיוחדת וכשרה לפסח, חיפוש שהוביל אותם אל חנות הפיצה בביתר עילית שבה איתרו מכונה שעונה על בקשתם.

חברי ההנהלה, אשר נוהגים להתייעץ עם רבם האדמו"ר בכל הקשור למאפייה, נכנסו גם עתה אל הקודש פנימה והציעו בפני רבם להביא את מכונת הניפוי אל ביתו, על מנת שיבדוק אם ניתן להשתמש בה לפי כללי ההלכה, אך האדמו"ר ביקש להגיע אל החנות בעצמו, בעת שהמכונה עומדת על מקומה הקבוע.

האדמו"ר, שהגיע למקום בשעה 2:00 בלילה, בדק את המכונה ואת ביצועיה למשך חצי שעה, ובסיום שב אל מעונו.

למחרת מסר האדמו"ר את דעתו המנומקת בעניין, כשבין היתר טען, כי במכונה נוצרת הצטברות של פירורים שקיים חשש שיחמיצו, ולפיכך, אין לעשות שימוש במכונה כזו באפיית המצות.

אחד מהחסידים שמתגורר בביתר עילית מסר ל-JDN, כי "האדמו"ר חש אחריות גדולה באשר לנעשה במאפייה המספקת מצות לכלל חסידי אמשינוב, והוא מעורב בכל ההחלטות, ולכן גם רצה לבדוק את המכונה מקרוב".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *