הבחורים מסיימי הש"ס ידליקו את המדורה לכבוד התנא האלוקי רשב"י ליל ל"ג בעומר, בשעה 1:30, רחבת תוא"י ההדלקה המסורתית של ישיבת 'אורייתא' בהשתתפות מאות רבות של בחורי ישיבות אמירת נשמת ברטט וברוב עם צמד הבחורים מסיימי הש"ס יעלו את האש במדורה

גם השנה, כבשנים האחרונות, לא יוותרו מאות רבות של בני הישיבות העולים מירונה, על ההדלקה רבת ההתעוררות והשמחה של תלמידי ישיבת 'אורייתא', המתקיימת ברחבת תולדות אברהם יצחק, מתחת לציונו הקדוש של רשב"י וסמוך למערת הלל הזקן ותלמידיו. ההדלקה הנודעת באווירת הפסגות הנושבת בה ובמלאי הרוחני שהיא מטעינה את כל אחד ממשתתפיה, תיערך השנה עם שיא רוחני חדש: צמד מסיימי ש"ס ידליקו את המדורה וכהכנה דרבה תיערך אמירת 'נשמת' ברוב עם הדרת מלך.

מאות תלמידיה המובחרים של ישיבת 'אורייתא' על שני סניפיה, יתכנסו יחדיו בעז"ה בליל ל"ג בעומר, הילולא דבר יוחאי, ברחבת ההדלקה הגדולה, בשעה 1:30. יחד עמם ימלאו את השטח ואת הטריבונות הגבוהות, מאות רבות של בחורים מכלל הישיבות בארץ הקודש בתוספת מרובה של יהודים זקנים וצעירים השמחים ועולזים בשמחתו של איש אלוקים קדוש הוא, אדוננו בר יוחאי.

תקדים מרגש השנה, הוא מעמד "אמירת נשמת כל חי", בראשותם של רבני הישיבה שליט"א. המעמד יונחה ע"י מנהלה הרוחני של הישיבה, הרה"ג ר' דוד שפר שליט"א ויהווה מוקד לרגשות סוערות מתוך הודיה עמוקה להקב"ה על כל החסדים המרובים שזכינו לראות במהלך השנה החולפת, על כל צעד ושעל. ובמיוחד החסדים הרבים בתוך היכל ישיבת 'אורייתא' כאשר בחורים רבים כל כך זכו לבנות השתא הכא את בניין ביתם על אדני התורה והחסידות. ומתוך בקשה על העתיד: עד הנה עזרונו רחמיך ולא עזבונו חסדיך ה' אלוקינו, ואל תטשינו ה' אלוקינו לנצח…

תקדים נוסף שיהדהד השנה באתרא קדישא, הוא העובדה הנשגבה שמדליקי המדורה לכבודו של התנא האלוקי, אינם אלא שניים מתלמידי הישיבה שזכו בימים אלה לסיים את הש"ס כולו. הלא המה הבחורים החשבים, כמר ישראל מאיר לב וכמר יונה קאפנהיים הי"ו. הבחורים היקרים, מסיימי הש"ס יזכו לכבודה של תורה ויעלו את האש שתאיר את המוני הלבבות שיתאחדו לכדי ריקוד שכולו התלהבות יוקדת.

בשעות המרוממות של הריקודים, ירקדו אלפי בחורי הישיבות לקול צליל וזמר שיבקע מכליהם ומגרונם של טובי המנגנים והזמרים בעולם החסידי – בעל המנגן ר' אהרן סמט בליווי מקהלת "קולות" הנודעת, מטיבי נגן – תזמורתו של מושי מנדלסון; הקלרינטיסט ר' דוד הלר והגיטריסט יואלי גרוס. השמחה תפרוץ כל גבולות גשמיות בעז"ה והרגשה של רוממות תאפוף את כל הנוכחים.

מערך מיוחד החוצה גבולות ומגזרים, הוא ההכנה הגדולה לקראת חלוקת "ח"י רוטל" משקה לאלפי הרוקדים בהילולא דבר יוחאי. חלוקת השתייה שרבים נושעו בגינה, סוחפת אליה יהודים רבים, מבקשי ישועה ודורשי ה', הפונים אל נציגי הישיבה ומבקשים להיות אף הם שותפים בחלוקת משקה הישועות, לתועלתם של אלפי הרוקדים. לכבוד התנא האלוקי, רבי שמעון בר יוחאי.

תלמידי הישיבה לא יסיימו את אווירת ההתעלות עם כיבוי המדורה האחרונה של מוצאי ל"ג בעומר. התלמידים משני סניפי הישיבה נשארים באתרא קדישא מירון גם לשבת שלאחר ההילולא, כשישתכנו ב'לינת הרשב"י' ויקיימו שבת שכולה התרוממות, בראשותם של הצוות הרוחני. שבת שלבטח תותיר חריש עמוק של קרבת אלוקים בלבם של התלמידים הרבים.

בימים אלה נשלמות ההכנות האחרונות והמאומצות, בניצוחו של מנהל הישיבה, הרב יהודה וגשל שליט"א והצוות הלוגיסטי.