מאבק בכשרות הרב לנדא בבני ברק: שלשה אולמות, כתר הרימון, נאות ירושלים וקונקורד – עזבו את כשרות הרב לנדא • כשרות הרב לנדא: לא יהיה ניתן להביא קייטרינג חיצוני בכשרותנו לאולמות אלה • רבני הקהילות החסידיות: כשרות האולמות העכשווית אינה מקובלת עלינו

בוקר סוער בשטיבל'ך החסידיים בבני ברק ומחוצה לה. מחותנים סבבו הבוקר נסערים לאר שקבעו חתונה לצאצאיהם באחד משלושת אולמות השמחה היוקרתיים (יחסית לעיר) בבני ברק: קונקורד, כתר הרימון ונאות ירושלים. השלשה, במהלך שלכאורה מתואם, הודיעו בימים האחרונים על מעבר מכשרות 'הרב לנדא' שאיתה צעדו במשך שנים ארוכות – לכשרות בד"ץ 'שארית ישראל' לצד כשרות בד"ץ 'קהילות'.

ביזנעס שימושי

הסיבה הכלכלית הברורה לכאורה, היא המחיר, לא רק של הכשרות – משום שכשרות 'הרב לנדא' אינה נוטלת סכום גבוה כלל – אלא של חומרי הגלם לתבשילים.
הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, חבר מערכת הכשרות 'שארית ישראל' שהיה אמור להיות בקונפליקט, הודיע כי אין לו כל קשר למהלך וכי אין לו אחריות על הנעשה באולמות אלה למרות חותמת כשרות 'שארית ישראל' שתתנוסס עליהם.

המודעות שהתפרסמו ב'המודיע' ו'המבשר' (אך לא ב'יתד נאמן', ולא קשה לנחש מדוע), קראו בכותרתן על "הוסרה ההשגחה" מטעם כשרות רבני בני ברק – אך כמובן שהעילה היא לא בעיית כשרות אלא המעבר לכשרות 'שארית ישראל יחד עם 'קהילות'.

קריאת רבני הקהילות החסידיות

הרבנים אף הדגישו כי בעלי השמחות לא יוכלו להביא קייטרינג חיצוני בכשרות הרב לנדא לאולמות אלה, דבר שהיה יכול לפתור לכאורה את הבעיה למחותנים רבים שמכתב הרבנים החסידיים המתפרסם במקביל הבוקר, קורא לקהילות החסידיות – בעקיפין – שלא לערוך שמחות באולמות אלה משום ש"רבני קהילתנו וקהל עדתנו אינו משתייך בשום צורה שהיא לבד"ץ זה". וכאמור, עתה יצטרכו מחותנים רבים לחשב מסלול מחדש.

נזכיר כי בעבר חתמו גדולי אדמו"רי בני ברק שלא לערוך שמחות בשום צורה בכשרות שאינה של רב העיר דאז, הגרמי"ל לנדא. קהילות חסידיות רבות נמנעות מעריכת שמחות באולמות שאינם תחת כשרות הגרמי"ל לנדא – גם באולמות זולים במיוחד, כמו ארמונות פרידמן, למשל – ויש אורחים מקהילות אלה שמקפידים שלא לטעום דבר, כשהם מוזמנים לשמחות של רעיהם באולמות אלה.

עם זאת, לא נראה שאולמות כמו ארמונות פרידמן ודומיהם, סובלים ממחסור באולמות שמחות. כפי שפורסם ב'ביזנעס', יש ביקוש ער לאולמות שמחות בבני ברק, והעיר המרכזית, גם מבחינת מיקומה – עדיין לא אמרה את המילה האחרונה בתחום אולמות השמחות, כאשר חלק גדול מהאולמות צפוי לעבור לצפון העיר.

מקור: http://bizzness.net/