אבל כבד בניו יורק שבארה"ב עם הגעת הידיעה הקשה על פטירתו הפתאומית של האדמו"ר מווערדאן זצוק"ל. האדמו"ר הנהיג את קהילתו בשכונת פלעטבוש והיה ידוע בתפילותיו הזכות ועצותיו המחכימות. לאחר שעבר אירוע לבבי השיב האדמו"ר את נשמתו הטהורה לבוראו

נִשְׁבָּה אֲרוֹן הָאֱלוֹקִים: אבל כבד בארצות הברית החסידית עם הגעת הבשורה המרה והקשה על פטירתו בפתע פתאום של זקן האדמורי"ם בארה"ב כ"ק האדמו"ר מווערדאן זצ"ל אשר השיב את נשמתו הטהורה הלילה לאחר שעבר אירוע לבבי בביתו בשכונת פלעטבוש שבארה"ב והוא באמצע שנות התשעים לחייו.

כ"ק האדמו"ר מווערדאן הגה"צ ר' יוסף לייפער זצ"ל הנהיג את קהילתו ביד רמה עשרות בשנים בשכונת פלעטבוש שבברוקלין ניו יורק בארה"ב כאשר חסידיו ואוהדיו נכרכים אחריו בעבותות של אהבה, האדמו"ר היה ידוע במידת חסדו הרחבה כאשר היה מאיר פנים לכל אדם גם לאלו הרחוקים מדרך התורה והמצוות ועל ידי זה היה מצליח להשיב לב בנים לאביהם שבשמים.

מלבד הארת הפנים המיוחדת שהייתה לו האדמו"ר היה נודע בתפילותיו המיוחדות שהיו נאמרים במתינות ובקול ערב, הרבי היה משתפך בתפילותיו כבן לפני אביו ומעורר את לב המתפללים, עצותיו המחכימות יצאו לשם ולתהילה בכל קצוות עולם ורבים היו מתדפקים על דלתותיו. גם רבים מספרים על ישועות גדולות שראו אצל הרבי לאחר שקיבלו את ברכותיו בשלל נושאים.

בשנה האחרונה סבל האדמו"ר מיסורים קשים ומרים אך הוא קבלם באהבה גמורה, בשעות האחרונות חש האדמו"ר ברע ולפתע איבד את הכרתו, מקורביו ששהו עימו בביתו שבשכונת פלעטבוש שבארה"ב הזעיקו את כוחות ההצלה שביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, אך לבסוף נאלצו לקבוע את פטירתו.

עם לכתו של כ"ק האדמו"ר מווערדאן זצ"ל לבית עולמו נותר חלל עצום בעולם החסידות כולה בהסתלקותו של זקן בית אדמור"י נדבורנא אשר היה דמות וסמל לאדמורי"ם מדורות קודמים בפשטותו הגדולה ובנועם אמריו. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.