צילום: Flash90

"לאיפה נגיע": ראש הישיבה תקף את יוזמת הקבורה בבתי הקברות הצבאיים

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א התייחס בשיעורו השבועי לנושא הקבורה בצה"ל שרוצים לקבור יהודים ושאינם יחד. בדבריו הוא התייחס אף לנושא הבחירות בארה"ב ואמר כי ביידן רוצה לעשות שלום עם איראן, "איראן היא נבלה וטריפה, שונאה יהודים שנאת מוות"

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • " תחזירו את אבא שלנו הביתה" אם צעירה מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א התייחס בשיעורו השבועי ליוזמת הקבורה החדשה בבתי הקברות הצבאיים, והביע ביקורת חריפה נגד הרעיון.

בדבריו אמר ראש הישיבה: "קבלתי מכתב מהרבנות הצבאית שאומרים שיש עכשיו רעיון חדש, חיילי צה"ל שאינם יהודים יקברו ביחד עם יהודים. בשעה שבחוץ לארץ מדורי דורות היה בית החיים של יהודים לבד ושל גוים לבד, והיו מקפידים על זה. לא הכריחו אותם השלטונות לקבור ביחד. להיפך, הם היו מבינים".

"ולא רק זה" הוסיף ראש הישיבה "אלא על פי ההלכה, אין קוברים רשע אצל צדיק, והיום מוותרים על זה. בקבורה של החיילים לא אומרים זה היה שומר תורה וזה לא היה שומר תורה, כי אפילו מי שאינו שומר תורה, עצם הדבר שהוא מוסר את עצמו על היהודים זו זכות. ככה כתב רבי יצחק אלפייה בתפילת הסנגוריה שלו (קוראים אותה פעם בשנה ביום תענית דיבור), וברגע האחרון שלהם יש הרבה שאומרים: "שמע ישראל ה' אלקינו ה' אחד".

"קראתי שהכניסו גם את הרפורמים לפני כמה שנים [לבית הקברות שלנו]. ועכשיו רוצים להכניס גם את הגויים?! לאיפה נגיע?! לאיפה?! ראיתם פעם אצל הגויים במצרים או במקומות אחרים שקוברים יהודים וגוים ביחד?! אין דבר כזה. יהודים לבד וגוים לבד. לא עושים דברים כאלה. לאן תגיעו?!".

ראש הישיבה תקף עוד בחריפות ואמר "מחר יהיה איזה נוצרי שהוא יבוא לכאן ויהיה חייל בעד ישראל, וכשימות יצווה שיעשו לו את הסמל שלהם על הקבר, ויבואו אנשים להיכנס לבית העלמין להתפלל על קרוביהם, ובאמצע יהיה את הסמל. ככה עושים?! איך עושים דבר כזה?!, והנה הרבנים נגד זה, הרב דב ליאור שיהיה בריא, והרב שריאל רוזנברג (הוא תלמיד חכם, והוא חתנו של הרב קרליץ), תלמידי חכמים גדולים מתריעים על הדבר הזה". 

ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א התייחס גם לתוצאות הבחירות בארה"ב עם נצחונו המסתמן של ג'ו ביידן ואמר: "ותכלינה שבע שני השבע אשר היו בארץ מצרים. ותחילנה', ואני לא רוצה להמשיך".

"עכשיו קם אחד, אומרים שהוא רמוז בהפטרה של היום: "ואדניה בן חגית מתנשא לאמר אני אמלוך" (מ"א א' ה'). ואדניה – גימטריא ביידן (76. "ואדניה" כתוב בלי וי"ו אחרי הדל"ת) – מתנשא לאמר אני אמלוך. מי יודע מה יצא מזה? הוא רוצה לעשות שלום עם איראן, ואיראן היא נבלה וטריפה, שונאה יהודים שנאת מוות, היא רוצה בר מינן להשמיד את עם ישראל, לא יעלה בידה".

2 תגובות

תמיד מרן מביע דעת תורה צרופה! אשרי הדור שמרן שרוי בו

אשרינו שזכינו רק ברב מזוז אפשר להתנחם שהדור שלנו לא יתום

Comments are closed.