אילוסטרציה. צילום: David Cohen/Flash90

"המכה מהלכת ומתפשטת": ב'עדה החרדית' קוראים לקיים יום תפילה ותחנונים

חברי בד"צ ה'עדה החרדית' בקריאה לקיים מחר יום תפילה ותחנונים לישועת הכלל והפרט. "זעקת בני ישראל המתייסרים וכואבים עולה ובא ממטות חולים, אשר סובלים מן המכה המהלכת ומתפשטת, רבים אשר הסתלקו לחיי עולם בתקופה קשה זו" • המכתב המלא בפרסום ראשון

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

בשל המשך התפשטות נגיף הקורונה יוצאים חברי בד"צ ה'עדה החרדית' בקריאה לקיים מחר (רביעי) יום תפילה ותחנונים לישועת הכלל והפרט. במכתבם הם מתריעים על המצב הקשה כאשר ישנם רבים שסובלים מחולי ויש גם נפטרים ל"ע.

בפתח מכתבם שהגיע לידי 'חדשות JDN' כותבים חברי בד"צ ה'עדה החרדית', "זעקת בני ישראל המתייסרים וכואבים עולה ובא ממטות חולים, זה כבר עידן ועידנים אשר סובלים מן המכה המהלכת ומתפשטת, רבים אשר הסתלקו לחיי עולם בתקופה קשה זו, וכלל ישראל מצפה לרחמי שמים המרובים לחון אותנו ברחמים ולשלוח מזור ותרופה לחולי ישראל בכל מקום שהם".

"והן אמת כי כל אלו אינם אלא כרעמים אשר מטרתם לפשט עקמימיות ולהשיב אותנו אל דרך התורה והיראה, להתחזק במעוזי התורה והמצוה ולשוב אל ה' כי רק הוא טרף וירפאנו יך ויחבשנו, וע"כ חובתינו להתחזק בתשובה ותיקון המעשים ביתר שאת ועוז, ולהתעורר לתפלה ותחנונים אשר ברוב ההרגל הוחלש"

עוד כותבים חברי בית הדין, "ונוסף גם עתה שזה כבר כחודש ימים אשר אין גשמים לברכה בארה"ק, והשנה היא ערב שנת השביעית ועובדי האדמה מצפים לגשמי ברכה וליבול מבורך למלא אסמינו שבע. ופשוט הדבר יש לחזק את סדרי לימוד התורה ובפרט בזמן ומקום שיש רפיון צריכים להתגבר ביתר שאת ובמיוחד בתורת תשב"ר, וכן לחזק את גדרי הצניעות והקדושה אשר המה ערבים למשכן שכינה בישראל, ולהבדל מכל הכלים המשחיתים אשר מקומם לא יכירם בבתי יראי ה'".

כאן מורים חברי הבד"צ, "וביום רביעי שמות הבעל"ט ער"ח שבט תשפ"א יומא דהילולא של מגינה של ירושלם עיה"ק רשכבה"ג מרן מורהי"ל דיסקין זצוק"ל, יקבעו ליום תפלה ותחנונים באמירת תהילים ובתפלת שחרית יאמרו תפלת ה"א ישראל שוב (מתפלת שני וחמישי) וסליחת ישראל נושע בה', והסליחות לתחלואי ילדים. ובעת תפלת המנחה יקבעו כחצי שעה לאמירת תהילים בציבור ולאחריה סדר אבינו מלכינו".

"ובכללות ימשיכו להתחזק בתפלה ותחנונים, ושלא להתרפות מתפלה מחמת ההרגל ואורך הזמן, כי גדול ורב כוחה של תפלה ובפרט תפלת רבים להושיע מכל צרה וצוקה ולהחיש ישועה. וכאן המקום לעורר שגם אחב"י בכל מקומות מושבותם יקבעו סדר תפלה ויום מיוחד לתשובה ותיקון המעשים, והרבנים יושבי על מדין ומנהיגי הקלות ישמיעו דברי מוסר וכיבושין לעורר הלבבות במצבינו הקשה ה"י בפרט בשבועות השובבי"ם הללו המיועדים לתשובה ותיקון המעשים".

חברי בד"צ ה'עדה החרדית' מסיימים את מכתבם וכותבים, "והשי"ת ישמע לקול תפלתינו ותחנונינו להקים את אחב"י הנדכאים מחליים ולהאריך עוד ימי חייהם בטוב ובנעימים, והבריאים שלא יחלו, ובצפיתינו ציפינו להוושע בתשועת עולמים בהרמת קרן התורה וישראל בביאת גוא"צ בב"א".

3 תגובות

תפילות ותחנונים זה מעולה.
אבל אפשר גם להקפיד על כללי הזהירות.

הורונו רבותינו שתפילה לא פוטרת מהשתדלות. ולכן אם חלקים מציבור זה לא שומרים על מסכות ומרחק, ולא נמנעים מהתקהלויות וחתונות צפופות, התפילה לבדה לא תסיר את הסכנה.

שקר גמור כופר!!
לא אומרים כאלו דברים כאשר יש דבר תפילתי מה
בתקווה להבנה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א
אומר כל פעם שששאולים אותו משהו או מבקישם ברכה הוא אומר שצריך להתפלל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן