צילום: שוקי לרר

לאחר הסערה: בבית האדמו"ר מויז'ניץ מבהירים – "דבריו באו לבטא כאב רב"

לאחר דבריו החריפים של האדמו"ר בהודעה שיצאה מביתו נכתב, "כפי שהודיע מרן האדמו”ר שליט”א כמה פעמים, יש לשמור על הוראות הרפואה, מפאת סכנת הנגיף המשתולל בחוצות מסוגים שונים, ולהקפיד שלא יזיקו לאחרים בשום צורה, וכן בצורך להתחסן מפני הנגיף כדברי הרופאים"

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

לאחר פרסום דברי האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א אשר הורה לפתוח את תלמודי התורה של החסידות והסערה שבאה בעקבות הדברים בבית האדמו"ר מבהירים כי הרבי מורה רבות לשמור על ההנחיות.

בהודעה שיצאה מבית האדמו"ר נכתב, "כפי שהודיע מרן האדמו”ר שליט”א כמה פעמים, יש לשמור על הוראות הרפואה, מפאת סכנת הנגיף המשתולל בחוצות מסוגים שונים, ולהקפיד שלא יזיקו לאחרים בשום צורה, וכן בצורך להתחסן מפני הנגיף כדברי הרופאים".

"דברי האדמו”ר שליט”א בסעודה שלישית באו לבטא כאב רב על אשר מצאו לנכון להמשיך בפעילות מקומות רבים שהוגדרו כחיוניים משום מה, ולעומת זאת הורו לסגור מוסדות החינוך ללימוד תורה לתינוקות של בית רבן שהעולם מתקיים בהבל פיהם".

עוד נמסר מבית האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, "נחזור ונדגיש את דברי תורתנו הקדושה ‘ונשמרתם מאד לנפשותיכם’ ואין בכך כל שינוי".

כזכור, חבר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א יוצא במתקפה חריפה במהלך סעודה שלישית בחסידות ואומר כי תלמודי התורה זה חיוני. "אני קורא לפתוח את תלמודי התורה בגלוי ולפרסם את הדברים בעיתון", אמר.

בהמשך דבריו הביא האדמו"ר דוגמא שאסור להתפלל יותר מעשרה אנשים יחד אבל באוטובוס מותר להצטופף שלושים איש. הרבי המשיך בתקיפות ואמר, "הנני מורה לפתוח את כל תלמודי התורה של ויז'ניץ באופן גלוי ולפרסם את הדברים מחר בעיתון הרשמי של יהדות החרדית המודיע".

עוד תקף האדמו"ר ואמר, "באם יבואו משטרה להפנות אותם למנהל החיידרים שזה אני המתגורר ברחוב תורת חיים 4. לא להיכנס עימם לתיגרה אלא לומר בצורה ברורה שאני אמרתי לפתוח. אבקש שיפרסמו את דברי ללא שום סינון ועריכה אל לנו לחשוש".

עוד הביא האדמו"ר דוגמא שבארה"ב בכל הראשון היה קטסטרופה, אבל עכשיו המצב שם הרבה יותר טוב ואפשר לומר שזה בזכות כך ששם לא מפריעים לתלמודי תורה וכן לא מפריעים שם לחתנים וכלות להתחתן.

את דבריו הקדושים חתם מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א בברכות לרוב שבמהרה נצא מהגלות בב"א.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן