נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר במעמד

לאחר 228 שנה: ספר התורה הוכשר – נשיא וקנצלרית גרמניה השתתפו במעמד

מעמד נדיר נערך בשעה האחרונה בגרמניה כאשר ספר תורה עתיק שניצל מפרעות ליל הבדולח הוכשר. במעמד סיום כתיבת האותיות נטלה חלק לראשונה בהיסטוריה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וכן נשיא המדינה. הרב המקומי ל'JDN': "אירוע מרגש במיוחד"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

מעמד סיום כתיבת אותיות בספר תורה עתיק ומיוחד שניצל באופן פלאי מפרעות ליל הבדולח נערך היום (רביעי) בבונדסטאג שבגרמניה כאשר באורח נדיר נטלו חלק גם בכירי הממשל הגרמני.

ל'חדשות JDN' נודע כי ספר התורה העתיק נכתב לפני מאתיים עשרים ושמונה שנה, בפרעות ליל הבדולח נשרף בית הכנסת שם הוחזק ספר התורה, אך באורח פלא אחד מרבני המקום נכנס פנימה ומצא את ספר התורה שלם ללא פגע.

אותו רב שהבין כי הגרמנים בדרך להרוג את כל היהודים במקום מסר את ספר התורה לגרמני איתו הוא היה מיודד, הגרמני הבטיח כי ישמור על הספר מכל משמר. ואכן, במשך כל שנות השואה האיומה שמר הגרמני על ספר התורה במקום מסתור כשהוא דואג לבל יתפסוהו.

מיד עם כניסת החיילים האמריקנים עם סיום המלחמה מסר הגרמני את ספר התורה לאחד מהחיילים שהוא העביר את ספר התורה לקהילת אמברג בגרמניה שם הונח למשמרת במשך שנים רבות.

הרב שאול נקריץ שליט"א

לפני כשנתיים אחד מיהודי המקום החליט לקנות את ספר התורה, הוא פנה לממשל הגרמני ויחד בסכום עתק הם קנו את ספר התורה הנדיר. בכירי הממשל שהשתתפו בקניית ספר התורה בקשו כי הוא יוכנס דוקא בבונדסטאג שם נשרפו בתי כנסת בליל הבדולח.

כעת, שנתיים לאחר קניית ספר התורה ולאחר שיפוצים רבים שהוצרך ספר התורה לעבור נערך היום מעמד סיום כתיבת האותיות על ידי הרב שאול נקריץ כאשר בכירי הממשל נוטלים חלק במעמד ההיסטורי שמתקיים בדיוק ביום לציון יום השואה הבינלאומי.

במעמד נטלה חלק לראשונה בהיסטוריה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שהחזיקה בעצי החיים של ספר התורה. כמו כן השתתף נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר.

הרב שאול נקריץ מספר בשיחה ל'חדשות JDN' כי "מדובר באירוע היסטורי ונדיר, עד לרגע זה אני מתרגש מאוד מעוצמת המעמד, פעם ראשונה שמרקל משתתפת באירוע כזה, מבחינתי זה סגירת מעגל מרגשת ביותר".

עוד מספר הרב, "בתחילה חשבנו לעשות את המעמד בהשתתפות מאות וברחובה של עיר אבל בגלל המשך התפשטות נגיף הקורונה החלטנו לעשות זאת באופן מצומצם ביותר. מקווים מיד לאחר הקורונה לעשות מעמד הכנסת ספר תורה גדול מאוד".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן