הגרש"מ עמאר זעק: "אנשים מרגישים קיפוח שהפגנות מותר ובית כנסת אסור" • צפו

הראשון לציון ורבה של ירושלים התייחס בשיעורו השבועי להפגנות והעימותים שנרשמו בשבוע האחרון בריכוזים החרדיים, בדבריו אמר כי זה מעשה שלא מתאים. עוד זעק הראשון לציון ואמר, "צריך למצוא דרך לפתוח את בתי הכנסיות, המחלוקת יכולה להוביל לשפיכות דמים ח"ו"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • אתה מחונן ובעל יכולות גבוהות? יש לנו משהו לספר לך

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם


במהלך שיעורו השבועי של הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א התייחס הראשון לציון להפגנות ומלחמת אחים שנוצרה בעקבות נגיף הקורונה. בדבריו זעק על המצב ואמר כי "זה לא מתאים לשום אדם, ק"ו ליהודי".

בפתח דבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר הגרש"מ עמאר, "מה שאנחנו רואים בזמן אחרון הפגנות מכל מיני כיוונים, מכל מיני חוגים, להרים יד חלילה, זה לא מתאים לשום אדם, ק"ו ליהודי, וק"ו בן בנו של קל וחומר לאיש תורני. האמת נכון הדבר וברור שאלה שעשו את הדבר הם אנשים שלצערינו ה' יחזק אותם, יתרופפו".

"אבל אנחנו מצפים מבני הישיבות וככה צריך להיות ההוראה של הרבנים, גם אם באים להפגין בכבוד ובהדר, אבל כשרואים שמתערבבים אנשים שעושים דברים כאלה שמחללים שם השם, מבזים את התורה ואת לומדי התורה מיד צריך להסתלק שלא יהיה חילול ה' כמו שהיה". אמר הגרש"מ עמאר.

בדבריו קרא גם למשטרת ישראל לשמור על איפוק: "גם אלה האחראיים על המשטרה ועל הצבא, גם הם צריכים להזהיר ולהבהיר, כמה צריך להיזהר בכבוד הבריות שלא יהיה ידם של השוטרים קלה, אני קראתי בקריאה מדם נפשי שיתאספו כמה מהרבנים הגדולים וכמה מהאנשים של המשטרה וידברו וימצאו דרך אחת".

בדבריו הסביר הראשון לציון את הגורם למצב הקיים שנוצר, "הבעיות זה שאנשים מרגישים קיפוח, אומרים פה יש הפגנות ואין פוצה פה ומצפצף וכאן אומרים לנו בית כנסת אסור, אדם לא יכול לסבול דבר כזה, באוטובוס אומרים מותר שלושים איש ובבית הכנסת לא, אנשים ישארו בלי תפילה, יש הרבה שאם לא מתפללים בבית כנסת, לא יודעים להתפלל, שומעים את החזן ואז מתפללים".

"אני לא אומר לזלזל בשום תקנה ח"ו של משרד הבריאות. ונשמרתם מאד לנפשותיכם, אבל צריך למצוא דרך לפתוח את בתי הכנסיות, לחלק, להשים חלק בעזרת נשים, חלק בפרוזדור, להבין את הצרכים וככה לא יהיה בעיות".

"גם בישיבות אי אפשר לחסום שלא יהיה תורה אבל גם צריך להשמר אז צריך למצוא דרכים. אפשר חלק בחדר אוכל או בספרייה או איזה תורנות, אבל לא להגיד אסור הכל. זה לא הדרך, אבל בשום פנים ח"ו לא לדרדר. המחלוקת יכולה להוביל לשפיכות דמים ח"ו". קרא הראשון לציון מדם ליבו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell