צילום: יהושע פרוכטר

שנה לאחר ההכתרה: הגאון רבי חיים וייס שליט"א העתיק את משכנו מירושלים לביתר

הגאון רבי חיים וייס אשר מונה לפני מעט יותר משנה לשמש כרבה של העיר ביתר עילית העתיק את משכנו בימים האחרונים מירושלים לעיר ביתר. לרגל כך הוא נשא דברים במספר בתי כנסת בעיר במהלך השבת ואף ערך 'שבת אחים' בליל השבת בבית הכנסת 'מתמידים' בעיר

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

המרא דאתרא של העיר ביתר עילית הגאון רבי חיים וייס שליט"א אשר הוכתר לתפקיד לפני כשנה העתיק את משכנו ביום חמישי האחרון מירושלים לעיר ביתר עילית שם מתגורר בכדי לפקח מקרוב אחר הנעשה בעיר שם הוא מכהן כרב העיר.

ל'חדשות JDN' נודע כי התרגשות של ממש שוררת בעיר ביתר עילית זאת לאחר שרב העיר הגאון רבי חיים וייס שליט"א אשר הוכתר לתפקיד לפני כשנה העתיק את משכנו מירושלים והוא החל להתגורר בעיר ביתר בכדי להיות מעורב יותר בנעשה.

רב העיר הגר"ח וייס נשא מדברותיו במהלך השבת ברחבי העיר, בליל שבת הואנשא דברים בבית המדרש 'בית מאיר' ברחוב דרכי איש. בליל שבת התקיים אך 'שבת אחים' בהשתתפותו בבית הכנסת 'מתמידים' ברחוב דרכי איש.

במהלך סעודה שלישית נשא הגאון רבי חיים וייס שליט"א דברי חיזוק בבית המדרש של חסידות קרלין בעיר. יצוין כי מדובר בהתרגשות רבה והמוני תושבי העיר עברו במהלך השבת האחרונה לאחל 'גוט שבת' לרב העיר שהעתיק את משכנו לביתר.

הגאון רבי חיים וייס שליט"א הוא בנו של הרבני הישיש רבי משה וייס זצ"ל והינו אחיהם של הגאונים רבי אשר וייס גאב"ד 'דרכי תורה' ורבי דב וייס חתנו של בעל ה'שפע חיים' מצאנז זיע"א ורבי יונתן בנימין וייס גאב"ד מונטריאול. חמיו הוא הגאון הישיש רבי יוסף ליברמן שליט"א ראש כולל 'שומרי החומות' בירושלים ורבה של קהילת סאדיגורא בעיר.

לפני כשנה לאחר פטירתו של המרא דאתרא הגאון רבי דוד צבי אורדנטליך זצ"ל חפשו רב חדש בעיר ובהמלצת גדולי ישראל מונה הגאון רבי חיים וייס שליט"א לכהן כרב העיר, כעת, שנה לאחר מכן העתיק הרב את משכנו מהעיר ירושלים לביתר עילית.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן