רבה של מירון במכתב כאוב על סגירת הציון: "החלטה אומללה – ביזוי וחילול הקודש"

לאחר סגירת ציון הרשב"י זיע"א במירון בתאריך ז' אדר ובשבת זכור יוצא רבה של מירון הגאון רבי מאיר שטרן שליט"א במכתב חריף וכותב כי "אין לתאר למי שלא היה כאן את האופן של ביזוי וחילול הקודש שהיה כאן. וזאת למרות שכל אחד יודע שמתחם קבר הרשב"י הוא מתחם גדול"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

בשל סגירת ציון הרשב"י זיע"א במירון בז' אדר ובשבת זכור יוצא רבה של מירון הגאון רבי מאיר שטרן שליט"א במכתב כאוב בו הוא מכנה את ההחלטה "החלטה אומללה" וזועק על ביזוי הקודש שהיה עם סגירת מתחם הציון על ידי רשויות האכיפה.

תחת הכותרת "מחאה נמרצת" כותב רבה של מירון, "הנני בשורות אלה למחות מחאה נמרצת על ביזוי וחילול הקודש באופן הבזוי ביותר, ע"י החלטה אומללה לסגור את כל מתחם ציון קודש הקדשים של אדונינו התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי במירון, ללא כל דיון עם אנשי המקום ואפשרות של התחשבות לקיום אף באופן מינימלי של תפילות ולימוד מיום רביעי ו' אדר כולל שבת זכור".

בהמשך המכתב שהגיע לידי 'חדשות JDN' כותב הגר"מ שטרן, "ואין לתאר למי שלא היה כאן את האופן של ביזוי וחילול הקודש שהיה כאן. וזאת למרות שכל אחד יודע שמתחם קבר הרשב"י הוא מתחם גדול ויש הרבה מאד אפשרויות לחלק את המקום לקבוצות קטנות ללא שום סיכון. ולמרות הידוע לכל כי מקום הקודש הוא גם בית כנסת קבוע לאנשי המקום, וסגרו הכל ללא שום הבחנה. ולמרות שמדובר גם בשבת זכור".

עוד כותב ברה של מירון בכאב, "אין ספק שבכלל זה הוא גם כל שהיה בידו למחות ולא עשה כל שבידו למנוע דבר חמור כזה. והרי גם מפורסם בישראל מהרבה דורות ומצדיקים גודל הזכות והעניין להיות על ציון הרשב"י ביומא דהילולא דרעיא מהימניה משה רבינו ע"ה. ובוודאי בזכותם נזכה לבטל הגזירות רעות ולגאולה שלימה במהרה בימינו אמן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן