למנוע התקהלות: בחג הפסח יתקיימו שני מעמדי ברכת כהנים בכותל המערבי

לקראת חג הפסח הבעל"ט - יתאפשר לכהנים מרחבי הארץ להשתתף באירוע המסורתי בהתאם להנחיות ולברך את עם ישראל. שנה זו תפוצל ברכת הכהנים המסורתית ל - 2 מעמדים שונים, שיתקיימו יום אחר יום על מנת לאפשר לציבור להגיע במידת האפשר לכותל המערבי ולמנוע צפיפות

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

ברחבת הכותל המערבי מקיימים מדי שנה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות מעמד מרגש של "ברכת כהנים" המונית, בהשתתפות מאות רבות של כהנים ורבבות יהודים מהארץ ומהתפוצות  הנוטלים חלק בטקס רב הוד זה.

מעמד ברכת הכהנים נוסד על ידי הרה"צ רבי מנדל גפנר זצ"ל לפני כיובל שנים, בשנת תשל"א. מאז, מדי שנה בשנה מתקיים מעמד קדוש זה בכותל המערבי, בו מברכים מאות כהנים את הקהל בברכה המיוחדת, ואליה נוהרים רבבות מתברכים.

כזכור, בחג הפסח שעבר התקיים אירוע ברכת כהנים מצומצם וחריג בשל הנחיות הקורונה, בהשתתפות עשרה כהנים בלבד. מעמד ששודר באמצעי התקשורת בכל העולם. בפתח של שנת תשפ"א – ברכת הכהנים שבחג הסוכות , התקיים המעמד בהשתתפות עשרות כהנים מתושבי הרובע היהודי,  וכמעט ללא קהל.

בחסדי שמים, כעת לקראת חג הפסח הבעל"ט – יתאפשר לכהנים מרחבי הארץ להשתתף באירוע המסורתי בהתאם להנחיות ולברך את עם ישראל, במעמד מרגש של אחדות והודאה לה' על השיפור שאנו עדים לו בימים אלה, במאבק בנגיף הקורונה.

על מנת לעמוד בצפי הגעתם של כלל הציבור מרחבי הארץ למעמד מיוחד זה ולקיימו לנוכח מגבלות ההתקהלות, הוחלט כי בשנה זו תפוצל ברכת הכהנים המסורתית ל – 2 מעמדים שונים, שיתקיימו יום אחר יום, על מנת לאפשר לציבור להגיע במידת האפשר לכותל המערבי ולמנוע צפיפות בקרב הקהל.

המעמדים יתקיימו בימים:  שני  – ט"ז ניסן, 29.3.21 ושלישי – י"ז ניסן, 30.3.21.
תפילת שחרית:  8:45
ברכת כהנים ראשונה (שחרית):  9:15
תפילת מוסף:  10:10
ברכת כהנים שנייה (מוסף): 10:15
 
גם בשנה זו, יכבדו בהשתתפותם בשני המעמדים: הרבנים הראשיים לישראל  – הרשל"צ הגר"י יוסף שליט"א והגר"ד לאו שליט"א, ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגר"ש רבינוביץ שליט"א, שר הדתות הרב יעקב אביטן וראש העיר ירושלים מר משה לאון.

הקרן למורשת הכותל המערבי מבקשת מהציבור שמתעתד להגיע למעמד ברכת הכהנים הראשון ביום ב', שלא להגיע אף למעמד ביום ג' – על מנת שנוכל לאפשר לכל מי המעוניינים ליטול חלק באירוע  – להצליח להיות נוכחים בשנה זו בברכת הכהנים, במסגרת יכולת התפוסה של רחבת הכותל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן