Yaakov Naumi/Flash90

הושג הסכם שיאפשר את נסיעת חסידי ברסלב לאומן; אוקראינה תקבל חיסונים

שר הפנים של אוקראינה מדווח בהצהרה שהוציא כי שוחח עם שר הפנים אריה דרעי וסיכם איתו כי השנה, לקראת ראש השנה, יאפשרו לחסידי ברסלב עם תו ירוק להגיע לציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב • בנוסף דנו באספקה של חיסונים לאוקראינה
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

שר הפנים של אוקראינה, ארסן אבקוב, פרסם היום (חמישי) הצהרה בו הודיע כי שוחח טלפונית עם שר הפנים הישראלי, אריה דרעי אודות מתווה שיאפשר את עלייתם של חסידי ברסלב לציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב.

מידי שנה, מקפידים רבבות לעלות לקראת ראש השנה לאומן שבאוקראינה, לקיבוץ הגדול של חסידי ברסלב בהתאם לקריאתו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב, "ראש השנה שלי עולה על הכל".

בשנה החולפת, עקב מגיפת הקורונה, אסרו השלטונות באוקראינה, בין היתר בגיבוי של גורמים ממשלתיים בישראל, את עלייתם של חסידי ברסלב לציון הקדוש –  מה שעורר זעם רב מצד החסידים, הן כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו והן כלפי נציגי הציבור החרדיים.

השנה, סיכם שר הפנים של אוקראינה כי יאפשרו לחסידי ברסלב להשתתף בהילולה, לאלו מהם שהתחסנו ומחזיקים בתו הירוק. לפי החשיפה של חנן גרינווד בישראל היום, שר הפנים האוקראיני עדכן בסיום השיחה כי הוסכם שהתנאי המרכזי ליישום אירוע רחב היקף זה יהיה נורמליזציה של המצב האפידמיולוגי באוקראינה והחיסון המוקדם.

הוא הודיע בהצהרה שיצאה מלשכתו, כי "כמו בעבר, שוטרי אכיפת החוק האוקראינים, בשיתוף עמיתיהם הישראלים, יהיו מוכנים להבטיח שהייה בטוחה של תיירים".

עוד נמסר כי "שרי הפנים של שתי המדינות דנו גם באפשרות של סיוע ישראלי לאוקראינה להתגברות על מצב התחלואה. המטרה היא להתכונן לגל הבא של זיהומי נגיף הקורונה, שנצפה כיום באוקראינה: במיוחד באמצעות אספקת כמות מסוימת של חיסון מישראל, שם הצליח מאוד מבצע החיסונים".

גורם שמעורב בנושא ציין בשיחה עם ישראל היום כי "סוכם עוד שישראלים בעלי תו ירוק יוכלו להגיע לאוקראינה. דרעי ואבקוב סיכמו עקרונית כי ישראל תספק חיסונים לצוותים רפואיים, בעיקר בצוותים שבאומן".

יצוין כי השבוע, כאשר הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו להתפלל בציונו של רשב"י באתרא קדישא מירון, פנה אל חסידי ברסלב שהיו במקום ואמר להם: "אתם רוצים אומן? תתחסנו ותוכלו לטוס לאומן".

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
מתקפה חסרת תקדים נגד השר כהנא: "כל מי שהולך לבית הכנסת נהפך לפוסק?"
פרוייקט 'לטייל בתורתו' מגיע לאומן עם יוזמה שעוד לא היה כמוה מעולם

9 תגובות

 1. חברים.
  בא לתקן ונמצא מקלקל
  זה מה שאפשר לכתוב על אריה דרעי…
  אוקראינה פתוחה כרגע לכל מאן דבעי(בדיקת קורונה שלילית)
  אריה הגדיל לעשות שצמצמם את אפשרות ההגעה לאומן אך ורק לבעלי תו ירוק (שגם זה לא הגיוני… איך יבואו מכל המדינות הרי רק בישראל מנפיקים תו ירוק)
  אז לחושבים שאריה מלא בכוונות טובות
  תתפכחו.
  ערב ראש השנה תשפ"א אריה התבטא בתקשורת החילונית שישכב על הכביש בידיים פרושות בשביל שלא יתקיים הקיבוץ הקדוש במתכונתו הנוכחית.
  "תודה רבה" אריה, חיילך לאורייתא.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן