Yaakov Naumi/Flash90

הושג הסכם שיאפשר את נסיעת חסידי ברסלב לאומן; אוקראינה תקבל חיסונים

שר הפנים של אוקראינה מדווח בהצהרה שהוציא כי שוחח עם שר הפנים אריה דרעי וסיכם איתו כי השנה, לקראת ראש השנה, יאפשרו לחסידי ברסלב עם תו ירוק להגיע לציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב • בנוסף דנו באספקה של חיסונים לאוקראינה

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

שר הפנים של אוקראינה, ארסן אבקוב, פרסם היום (חמישי) הצהרה בו הודיע כי שוחח טלפונית עם שר הפנים הישראלי, אריה דרעי אודות מתווה שיאפשר את עלייתם של חסידי ברסלב לציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב.

מידי שנה, מקפידים רבבות לעלות לקראת ראש השנה לאומן שבאוקראינה, לקיבוץ הגדול של חסידי ברסלב בהתאם לקריאתו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב, "ראש השנה שלי עולה על הכל".

בשנה החולפת, עקב מגיפת הקורונה, אסרו השלטונות באוקראינה, בין היתר בגיבוי של גורמים ממשלתיים בישראל, את עלייתם של חסידי ברסלב לציון הקדוש –  מה שעורר זעם רב מצד החסידים, הן כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו והן כלפי נציגי הציבור החרדיים.

השנה, סיכם שר הפנים של אוקראינה כי יאפשרו לחסידי ברסלב להשתתף בהילולה, לאלו מהם שהתחסנו ומחזיקים בתו הירוק. לפי החשיפה של חנן גרינווד בישראל היום, שר הפנים האוקראיני עדכן בסיום השיחה כי הוסכם שהתנאי המרכזי ליישום אירוע רחב היקף זה יהיה נורמליזציה של המצב האפידמיולוגי באוקראינה והחיסון המוקדם.

הוא הודיע בהצהרה שיצאה מלשכתו, כי "כמו בעבר, שוטרי אכיפת החוק האוקראינים, בשיתוף עמיתיהם הישראלים, יהיו מוכנים להבטיח שהייה בטוחה של תיירים".

עוד נמסר כי "שרי הפנים של שתי המדינות דנו גם באפשרות של סיוע ישראלי לאוקראינה להתגברות על מצב התחלואה. המטרה היא להתכונן לגל הבא של זיהומי נגיף הקורונה, שנצפה כיום באוקראינה: במיוחד באמצעות אספקת כמות מסוימת של חיסון מישראל, שם הצליח מאוד מבצע החיסונים".

גורם שמעורב בנושא ציין בשיחה עם ישראל היום כי "סוכם עוד שישראלים בעלי תו ירוק יוכלו להגיע לאוקראינה. דרעי ואבקוב סיכמו עקרונית כי ישראל תספק חיסונים לצוותים רפואיים, בעיקר בצוותים שבאומן".

יצוין כי השבוע, כאשר הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו להתפלל בציונו של רשב"י באתרא קדישא מירון, פנה אל חסידי ברסלב שהיו במקום ואמר להם: "אתם רוצים אומן? תתחסנו ותוכלו לטוס לאומן".

9 תגובות

עכשיו רואים מי רק מדבר ומי באמת דואג לברסלב,
ברסלב שלא מצביע שס, הוא כפוי טובה

חכם מצביע סמוטריץ

חכם לא מצביע לאף אחד

צדיק שומע לדברי רבותיו

מה עם אלה שלא מתחסנים? כופים עליהם שיתחסנו? – חוקי נירנברג!

כשליש מהישראלים לא התחסנו, איפה החכי"ם…

רבי נחמן ציווה לבוא אליו בראש השנה, אבל הוא לא ציווה להתחסן. נקודה!

מי שמחוסן יכול כרגע לנסוע לרוב מדינות העולם, ולא צריך לזה שום הסכם משום ח"כ, זורים לכם חול בעיניים.

חברים.
בא לתקן ונמצא מקלקל
זה מה שאפשר לכתוב על אריה דרעי…
אוקראינה פתוחה כרגע לכל מאן דבעי(בדיקת קורונה שלילית)
אריה הגדיל לעשות שצמצמם את אפשרות ההגעה לאומן אך ורק לבעלי תו ירוק (שגם זה לא הגיוני… איך יבואו מכל המדינות הרי רק בישראל מנפיקים תו ירוק)
אז לחושבים שאריה מלא בכוונות טובות
תתפכחו.
ערב ראש השנה תשפ"א אריה התבטא בתקשורת החילונית שישכב על הכביש בידיים פרושות בשביל שלא יתקיים הקיבוץ הקדוש במתכונתו הנוכחית.
"תודה רבה" אריה, חיילך לאורייתא.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן