צילום: גרעין תורני דימונה

החסידים באו לדימונה והרוחות סוערות: "מקבלים באהבה" מול "עוצרים את גור"

במהלך ימי ראש חודש אייר נכנסו עשרות משפחות ראשונות של חסידי גור לעיר דימונה • הקהילה הדתית גייסה כסף עבור שלט ענק שיקבל את פני החסידים באהבה, לעומת קבוצה אחרת של תושבים שהודיעו כי הם יוצאים למאבק נגד "ערעור צביון העיר"

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

ימי ראש חודש אייר, היוו נקודת מפנה בתולדות ימי חסידות גור בכל הנוגע להיסטוריה העניפה שלה בנוגע לפתרונות יצירתיים למצוקת הדיור. אחרי שנים, מקימים קהילה חדשה בעיר דימונה. בימים אלו, הגיעו עשרות המשפחות הראשונות להתגורר בעיר הדרומית.

בינתיים, אין מוסדות קהילתיים של חסידי גור בדימונה והם יסעו בתקופה הראשונה מידי יום, מרחק של כחצי שעה עד לעיר ערד, בה ריכוז גבוה של חסידי גור לצורך מוסדות חינוך לילדים.

בדימונה, הדעות חלוקות. בימים האחרונים הציגו בכלי התקשורת קבוצה קטנה של תושבים שהחליטו לצאת למלחמה נגד בואם של חסידי גור לעיר, בטענה כי הדבר יפגע בצביון העיר.

בין היתר הדגישו תושבים שיצאו נגד ראש העיר בני ביטון וכתבו כי "ביום שחסידות גור תיכנס לעיר, בני ביטון כנראה חרץ את גורלו בבחירות הבאות. כשיש זרם כל כך קיצוני שבא לערער צביון של עיר שלמה שקיים פה במשך שנים אנחנו בבעיה".

"דימונה היא עיר מסורתית, לא חילונית ולא דתית קיצונית", אמרו תושבים אחרים שצוטטו בכלי התקשורת. לטענתם, "אין פה שנאה ואין פה גזענות. רוצים את הטוב ביותר לעיר".

חבר המועצה ומחזיק תיק הצעירים יהודה בצלאל אמר כי "דימונה היא עיר מכילה שמעולם לא היה בה מתח בין חרדים לחילונים, יש בה קאנטרי קלאב שיכול לפעול בשבת ו־50 מטר ממנו בית כנסת. עכשיו זה סיפור אחר, דימונה נכנסת לנקודת מפנה משמעותית ועוד מוקדם לדעת מה יקרה".

אך מולם, ניצבים קבוצה אחרת וגדולה של תושבים שדווקא מקבלים בשמחה את החסידים המגיעים להתגורר בדימונה. התושבים, בהובלת ראש ישיבת דימונה הרב דוד תורג'מן, פתחו קבוצות וואטסאפ תחת השם "מקבלים את אחינו באהבה" וגייסו כסף לשלט חוצות ענק עליו ייכתב: "ברוכים הבאים לקהילת גור מתושבי העיר דימונה".

בתחילת השבוע התקיימה פגישה באווירה טובה וחמה בין הרב תורג'מן לבין נציגי חסידות גור הרב אביגדור רובינשטיין והרב ישראל מאיר. בפגישתם דיברו על היסטוריית העיר הוותיקה ועל הדרכים להרבות אחדות בין חלקי העם.

הרב תורג'מן מסר עם תום הפגישה: "יישוב הארץ היא מצווה רבה וחשובה, שהתחיל בה כבר ה'אמרי אמת' זצוק"ל מגור ואנו שמחים לקבל באהבה אל הנגב את קהילת חסידי גור".

8 תגובות

מצחיקים החילונים שונאי החרדים, כשרצו להקים את חריש עבור חרדים הפכו עולמות, כשרוצים לגור בעיר של חפשים שוב הופכים עולמות, אז אפוא צריכים חרדים לגור

מעניין, כשרצו לתת את חריש לחרדים, הפכו עולמות, למה לבנות עיר לחרדים, כשחרדים רוצים לגור בעיר חילונית שוב הופכים עולמות, אז אפוא יגורו חרדים? על הלבנה?

למה דימונה? למה כ"כ רחוק?

אין שמה אתיאסטים וחולגינים?, זה עיר רק מסורתית? גועל נפש של בהמות קציניות שמצביעים לליברמן…

איזה כיף שהם באים! צורה יהודית בעיר. אני תושב העיר ומאוד שמח

תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם.
תודה להרה"ג ר' דוד תורג'מן.

כל הכבוד לרב תורגמן.
אהבת ישראל.
וכל הכבוד לגור, חלוצי פיתרון מצוקת הדיור.

אין על הגורים
לתושבי דימונה,
אתם תהנו,,,,

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן