צילום: Yaakov Naumi/Flash90

מרן ראש הישיבה הסביר בשיחתו השבועית: זו הסיבה שלא נוסעים למירון • צפו

בשיחתו השבועית שמסר אמש מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, התייחס ראש הישיבה לנושא העלייה למירון בל"ג בעומר ואמר כי בישיבה נהוג שלא נוסעים. "אנחנו קיבלנו את ההשפעה מהבריסקער רב, מהחזון איש, מהפוניבז'ער רב, והם לא נסעו - לכן אנחנו לא נוסעים"
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם


נושא העלייה להר מירון בל"ג בעומר מעסיק את עולם הישיבות והיכלי התורה במגזר החרדי כבר שנים רבות, בעוד בעולם הישיבות החסידי נהגו לעלות ולהשתטח על ציון התנא האלוקי הרשב"י זיע"א ביום ההילולא בישיבות הליטאיות התרחקו מכך והעדיפו לשבת וללמוד בהיכל הישיבה.

בשיחתו השבועית שמסר אמש מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, התייחס ראש הישיבה לנושא ואמר כי בישיבה נהוג שלא נוסעים למירון בל"ג בעומר, כך לדבריו.

בדבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר מרן ראש הישיבה, "עוד מעט ל"ג בעומר עוד מעט, יום ששי, ויש נוסעים למירון, יש כאלה שנוסעים למירון, אנחנו לא נוהגים ככה, אנחנו קיבלנו את ההשפעה מהבריסקער רב, מהחזון איש, מהפוניבז'ער רב, והם לא נסעו, הם לא נסעו, לכן אנחנו לא נוסעים".

"יושבים ולומדים, תלמוד תורה כנגד כולם, לא נוסעים, תלמוד תורה כנגד כולם. תלמוד תורה כנגד כולם כתוב על פירותיהן בעולם הזה, כתוב אלו דברים שאדם אוכל פירותיהן בעולם הזה, כיבוד אב ואם וגמילות חסדים וגם הרבה דברים, ותלמוד תורה כנגד כולם, פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, נו, אז כדאי להפסיד את הרווח הזה? את הרווח של פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לו לעולם הבא כדאי להפסיד?".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture