מקרית יואל למירון: האדמו"ר מסאטמאר יגיע לביקור היסטורי • הלו"ז המלא

התרגשות גדולה בקרב חסידי סאטמאר לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר. הרבי צפוי להגיע למירון היישר משדה התעופה. בדברים שנשא הבוקר אמר כי, הוא נוסע למירון להודות לה' על הניסים שהיו כשהוא הגיע יחד עם כל החסידים למירון לפני מספר שנים
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

כ"ק האדמו"ר מסאטמאר יגיע מחר (שלישי) בשעות הבוקר לביקור קצר והיסטורי בישראל זאת לאחר מספר שנים שלא הגיע למקום בין היתר במהלך השנה האחרונה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. הביקור מעורר התרגשות גדולה בקרב חסידי סאטמאר בארץ ובעולם כולו.

ביקורו של האדמו"ר מסאטמאר יחל מחר בשעות הבוקר עם נחיתתו בשדה התעופה בן גוריון כשלאחר מכן ימשיך לתפילת שחרית בבית האכסניה בסביון שם ימתינו לו ילדי החסידות מבני ברק וירושלים שייערכו מעמד קבלת פנים.

לאחר מכן צפוי האדמו"ר לנסוע למירון שם הוא יישא תפילה בציון הרשב"י זיע"א. לראשונה מדובר בביקור שהחסידים מארצות הברית לא מצטרפים אליו והרבי יגיע לישראל בליווי מצומצם של מספר מקורבים.

במהלך ימי שהותו בישראל יקבל האדמו"ר מסאטמאר את חסידיו לברכה ולעצה. הרבי יקבל קהל בירושלים, בני ברק ובבית שמש, שם בעיקר מתגוררים החסידים. לעת עתה הרבי לא צפוי להישאר גם לשבת הקרובה. אך עד אז הוא עתיד לקבל את כל חסידיו המתגוררים בישראל לעצה ולברכה באופן אישי.

הבוקר נשא האדמו"ר דברים נרגשים לקראת המסע ההיסטורי לארה"ק. בדבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר האדמו"ר, "אי"ה מחר נוסע אני לארץ ישראל לביקור קצר. אני נוסע לאתרא קדישא מירון לציון המצוינת של התנא האלוקי רבי שמעון בן יוחאי. זה זמן רב שאני משתוקק לנסוע למירון, אמנם כמו שכולם יודעים זה זמן ארוך שלא יכלו לנסוע לארץ ישראל".

עוד הוסיף הרבי בהתרגשות, "אבי ז"ל היה אומר כמה פעמים 'הלוואי והייתי יכול לברוח בלי בלאגן ובלי ציבור לנסוע למירון'. גם אני נוסע מחר אי"ה לארץ ישראל בלי באלגן, להיות על ציון התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי. רעדה אחזתני, אמרתי היום (בשיר של יום ראשון) 'מי יעלה בהר ה' ומי יקום במקום קדשו', זה חישמל אותי מכף רגל ועד ראש, 'מי יעלה בהר ה', ומי יקום במקום קדשו'".

הרבי אף ציין את הנס שארע לפני מס' שנים במירון, "מונח בזכרוני שבת פקודי לפני מספר שנים. התרוממות הנפש בשבת – שהיתה כולה רוחניות, בחצר התנא הק' רבי שמעון. כל היהודים שהיו שם חוו את השבת בהרגשי קודש, הרגשים מיוחדים. אני נזכר, היה זה בליל שבת בעת שנעמדו להתפלל שמונה עשרה – באוהל הגדול שהוקם על בנין – האוהל רעד לרגע".

"לאחר הטרגדיה שאירעה בל"ג בעומר האחרון, התבוננתי קצת וחזרתי לחשוב על העבר עלינו בעת שהיינו בשבת במירון. התחלתי לחשוב מה אירע שם – ניסים ונפלאות שהמבנה לא קרס. לא טוב לחשוב מה היה עלול לקרות, לציבור יהודים גדול כל כך. יש לי הרגשה שאני צריך ללכת למירון ולהגיד בשם כל הקהל שהיה שם – 'ברוך שעשה לנו ניסים במקום הזה'. רק זכותו של התנא הקדוש רבי שמעון – עמדה לנו, שהדבר התעקם ושוב חזר והתיישר".

"נוסעים אנו לארץ ישראל, למירון, אני נוסע רק למירון. 'מי יעלה בהר ה' ומי יקום במקום קדשו'. אני מקווה שאוכל להגיד כמה פרקי תהילים באתרא קדישא ולהתפלל על הציון הקדוש, בעבור עצמי, בעבור משפחתי, ובעבור כל אנשי שלומנו, וגם לכל לומדי חבורת 'יסודי התורה', וגם ללומדי חבורת 'תורתך שעשועי".

לסיום אמר האדמו"ר, "אני רוצה לבקש מהעסקנים שיסדרו, מי שרוצה לשלוח 'פתקא' לתנא הקדוש רבי שמעון, מי שרוצה שיסדר זאת מול העסקנים, ואני מבקש מהעסקנים שיסדרו את הדבר. ואפשר לשלוח את זה היום כדי שכשנגיע לשם זה כבר יהיה שם. יעזור השי"ת, ה' ישמור צאתנו ובואנו, שניסע בשלום, נגיע בשלום ונחזור בשלום לבתינו, ונפעל כל מילי דמיטב לכל אנשי שלומנו ולכל עם ישראל, והשי"ת יעזור שנזכה לקבל את פני משיח צדקנו במהרה בימינו אמן".

כתבות קשורות

לראשונה, מסע תפילות נדיר בערב ראש חודש אלול "מתעטפים בתפילה"
אסון בביתר: הרב לוי צבי פורייס נפטר בפתאומיות והותיר 4 יתומים
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
תורה מגנא ומצלא • הערב פתיחת מסע התעוררות בשיעורו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו
הקורונה בקעמפ החסידי: ההנהלה מסבירה "נקטנו בכל אמצעי הזהירות"
העימות הימי: הבכיר הצבאי לשעבר מצהיר; זאת התגובה שישראל צריכה לתת לאיראן
התפרצות הקורונה בחברה החרדית: ילדים נדבקו בקעמפ; היו ליד רבבות בכותל
כאיש אחד: מעל רבבה חגגו את הכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל'
אבל בירושלים: המקובל אשר עמד בראש הכולל הידוע במשך שנים נפטר
זעזוע בבני ברק: צלבי קרס רוססו במהלך השבת על בית הכנסת; המשטרה חוקרת
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן