מקרית יואל למירון: האדמו"ר מסאטמאר יגיע לביקור היסטורי • הלו"ז המלא

התרגשות גדולה בקרב חסידי סאטמאר לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר. הרבי צפוי להגיע למירון היישר משדה התעופה. בדברים שנשא הבוקר אמר כי, הוא נוסע למירון להודות לה' על הניסים שהיו כשהוא הגיע יחד עם כל החסידים למירון לפני מספר שנים

כתבות נוספות בנושא:

צפו: האולפן החדש של ערוץ 2000 נחשף במשדר LIVE לכבוד "זאת חנוכה"
זאת חנוכה: תיעוד הדלקת הנר השמיני במאה שערים
אסון קשה בירושלים: אם צעירה אבדה את הכרתה במהלך הלידה ונפטרה
לקראת נעילה: עשרות כהנים בתפילה מיוחדת ב'זאת חנוכה'
 • גדול הדור מבקש למען אברך חולה: "להחזיקם ולהחיותם"

  תוכן מקודם

 • אסור לכם לפספס: צדיקי הדור יתכנסו ב״זאת חנוכה״ ויעתירו בעדכם

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הסיבה שגרמה לצוות הרפואי לשחרר חולה אונקולוגית

  תוכן מקודם

כ"ק האדמו"ר מסאטמאר יגיע מחר (שלישי) בשעות הבוקר לביקור קצר והיסטורי בישראל זאת לאחר מספר שנים שלא הגיע למקום בין היתר במהלך השנה האחרונה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. הביקור מעורר התרגשות גדולה בקרב חסידי סאטמאר בארץ ובעולם כולו.

ביקורו של האדמו"ר מסאטמאר יחל מחר בשעות הבוקר עם נחיתתו בשדה התעופה בן גוריון כשלאחר מכן ימשיך לתפילת שחרית בבית האכסניה בסביון שם ימתינו לו ילדי החסידות מבני ברק וירושלים שייערכו מעמד קבלת פנים.

לאחר מכן צפוי האדמו"ר לנסוע למירון שם הוא יישא תפילה בציון הרשב"י זיע"א. לראשונה מדובר בביקור שהחסידים מארצות הברית לא מצטרפים אליו והרבי יגיע לישראל בליווי מצומצם של מספר מקורבים.

במהלך ימי שהותו בישראל יקבל האדמו"ר מסאטמאר את חסידיו לברכה ולעצה. הרבי יקבל קהל בירושלים, בני ברק ובבית שמש, שם בעיקר מתגוררים החסידים. לעת עתה הרבי לא צפוי להישאר גם לשבת הקרובה. אך עד אז הוא עתיד לקבל את כל חסידיו המתגוררים בישראל לעצה ולברכה באופן אישי.

הבוקר נשא האדמו"ר דברים נרגשים לקראת המסע ההיסטורי לארה"ק. בדבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר האדמו"ר, "אי"ה מחר נוסע אני לארץ ישראל לביקור קצר. אני נוסע לאתרא קדישא מירון לציון המצוינת של התנא האלוקי רבי שמעון בן יוחאי. זה זמן רב שאני משתוקק לנסוע למירון, אמנם כמו שכולם יודעים זה זמן ארוך שלא יכלו לנסוע לארץ ישראל".

עוד הוסיף הרבי בהתרגשות, "אבי ז"ל היה אומר כמה פעמים 'הלוואי והייתי יכול לברוח בלי בלאגן ובלי ציבור לנסוע למירון'. גם אני נוסע מחר אי"ה לארץ ישראל בלי באלגן, להיות על ציון התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי. רעדה אחזתני, אמרתי היום (בשיר של יום ראשון) 'מי יעלה בהר ה' ומי יקום במקום קדשו', זה חישמל אותי מכף רגל ועד ראש, 'מי יעלה בהר ה', ומי יקום במקום קדשו'".

הרבי אף ציין את הנס שארע לפני מס' שנים במירון, "מונח בזכרוני שבת פקודי לפני מספר שנים. התרוממות הנפש בשבת – שהיתה כולה רוחניות, בחצר התנא הק' רבי שמעון. כל היהודים שהיו שם חוו את השבת בהרגשי קודש, הרגשים מיוחדים. אני נזכר, היה זה בליל שבת בעת שנעמדו להתפלל שמונה עשרה – באוהל הגדול שהוקם על בנין – האוהל רעד לרגע".

"לאחר הטרגדיה שאירעה בל"ג בעומר האחרון, התבוננתי קצת וחזרתי לחשוב על העבר עלינו בעת שהיינו בשבת במירון. התחלתי לחשוב מה אירע שם – ניסים ונפלאות שהמבנה לא קרס. לא טוב לחשוב מה היה עלול לקרות, לציבור יהודים גדול כל כך. יש לי הרגשה שאני צריך ללכת למירון ולהגיד בשם כל הקהל שהיה שם – 'ברוך שעשה לנו ניסים במקום הזה'. רק זכותו של התנא הקדוש רבי שמעון – עמדה לנו, שהדבר התעקם ושוב חזר והתיישר".

"נוסעים אנו לארץ ישראל, למירון, אני נוסע רק למירון. 'מי יעלה בהר ה' ומי יקום במקום קדשו'. אני מקווה שאוכל להגיד כמה פרקי תהילים באתרא קדישא ולהתפלל על הציון הקדוש, בעבור עצמי, בעבור משפחתי, ובעבור כל אנשי שלומנו, וגם לכל לומדי חבורת 'יסודי התורה', וגם ללומדי חבורת 'תורתך שעשועי".

לסיום אמר האדמו"ר, "אני רוצה לבקש מהעסקנים שיסדרו, מי שרוצה לשלוח 'פתקא' לתנא הקדוש רבי שמעון, מי שרוצה שיסדר זאת מול העסקנים, ואני מבקש מהעסקנים שיסדרו את הדבר. ואפשר לשלוח את זה היום כדי שכשנגיע לשם זה כבר יהיה שם. יעזור השי"ת, ה' ישמור צאתנו ובואנו, שניסע בשלום, נגיע בשלום ונחזור בשלום לבתינו, ונפעל כל מילי דמיטב לכל אנשי שלומנו ולכל עם ישראל, והשי"ת יעזור שנזכה לקבל את פני משיח צדקנו במהרה בימינו אמן".

הכתבות המעניינות ביותר

קֹדֶשׁ הֵם • הדלקת נרות וחלוקת דמי חנוכה בחצר הקודש טריסק
וְעַל הַנִּפְלָאוֹת • האדמו"ר מביאלא פשיסחא בהדלקת נר חנוכה
בית שמש: שמחת חנוכה עם המשפיע רבי אלימלך בידרמן
אָֽנוּ מַדְלִיקִין • הדלקת נר חנוכה בחצר הקודש שומרי אמונים אשדוד
השאירו חנוכיה בוערת בחדר הילדים - הדירה עלתה בלהבות
בנט הדליק חנוכייה עם השגריר: "העם היהודי הוא סמל לחירות בארה"ב"
ראש העיר הנבחר של ניו יורק בהדלקת המנורה הגדולה בעולם • צפו
סקר חושף את הפלונטר הפוליטי: לאף גוש אין רוב להקמת ממשלה
מקצב 128: זרילי וורצברגר, מקהלת לב ונפתלי שניצלער מרקידים
כנסו לקצב: מחרוזת ריקודים מדהימה של זלמן שניצלער ומוטי רוזנפלד
שנה למותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל: זיו יחזקאלי - "הגבעוני"
שרים על אלוקים: ברק גרוסברג מארח את אבי פיאמנטה בסינגל-קליפ חדש
יצחק מאיר שר מרטין וידרקר: "ברכי נפשי" • צפו
להיט העבר "יש אמונה" של עמית ליסטוונד בפרוייקט "קפיצת הדרך"
כמה גשם ירד היום ומה צפוי בהמשך השבוע? האזינו לתחזית
זוג יהודים נזרקו מהמטוס כי סירבו להניח טלית ותפילין מתחת למושב
באופן חסר תקדים: דחייה צפויה בבחירת שופטים לבית משפט העליון
גז מדמיע וכיסאות באוויר: עימות בין מאבטחים לבני ישיבות • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו