ראש עיריית לוד הסביר בחתונה: זו הסיבה שבתי כנסת הוצתו ונשרפו • צפו

סאגת בתי הכנסיות בשכונת גני איילון: בחתונת בנו של הגאון רבי יעקב לנדו מרבני שכונת גני איילון אחיסמך בלוד הבטיח ראש העיר יאיר רביבו: "נסדיר את בתי הכנסת". דבריו מגיעים לאחר פרעות הערבים במקום שנהרסו מספר בתי כנסת בעיר ואף נשרפו כליל למרבה הצער
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם


בחתונת בנו של הגאון רבי יעקב לנדו מרבני שכונת גני איילון שהתקיימה שבוע שעבר השתתף גם ראש העיר יאיר רביבו. במהלך השתתפותו התבטא ראש העיר ואמר כי, "באותו שבוע שיצא צו הפסקת עבודה נגד 7 בתי הכנסת בשכונה, נשרפו בעיר ע"י הערבים 7 בתי כנסת – הלקח הוא – אסור להרים יד על בתי כנסת ובעז"ה נסדיר אותם עפ"י חוק".

שכונת אחיסמך או גני איילון כפי שהיא נקראת כיום התאכלסה לפני כשנה וחצי בקרוב לאלף משפחות חרדיות, ולמרות מאמצים רבים חודשים לאחר אכלוס התושבים לא היו בתי כנסת ראויים לטובת התושבים.

לאחר פעילות רבה מול העירייה העירייה נענתה והוחלט באופן חריג להקצות שטח נרחב בו יוקמו בתי כנסת לכלל הקהילות והחוגים, בתי הכנסת נועדו למשך חמש שנים עד לבניית בנייני קבע.

ואכן, לפני כחודש וחצי החלו לפעול בשטח בתי כנסת גדולים ומרשימים הפעילים סביב לשעון בלימוד ותפילות, ובהם גם כוללים רבים. לפני כחודש הופתעו התושבים לגלות כי המחלקה המשפטית בעיריית לוד שמה את עינה על המתחם כולו, כאשר לטענת גורמים במחלקה המתחם כולו איננו חוקי, ואף יש להורסו.

ימים ספורים לאחר מכן הגיעו צווים המורים על איסור שימוש בבתי הכנסת כבר בקרוב. כאמור ראש העיר רביבו וצוות העירייה עובדים כל העת על מנת להסדיר את המתחם באופן חוקי לטובת כלל תושבי השכונה- ותושבי השכונה אכן מקווים ומייחלים כי כבר בימים הקרובים ממש יהיו היתרים כהבטחת ראש העיר, ובכך תבוא בס"ד סאגת בתי הכנסיות בגני איילון לסיומה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture