Nati Shohat/Flash 90

בי"ט כסלו נחשף: אלו היעדים של מפעל השליחות החב"די בשנה הקרובה

הקמת דסק מיוחד לתמיכה בישראלים ברחבי העולם, שליחת 120 זוגות חדשים, חלוקת מלגות לבניית 120 מקוואות, פתיחת 120 בתי ספר יהודיים ושליחת לא פחות מ-1,200 זוגות בחורים בשנה הקרובה – אלו הם רק חלק מהמספרים לשנה הבאה

כתבות נוספות בנושא:

מחר בבוקר הפוגה - ואז הסופה תביא שלג עד לירושלים • התחזית
המלחמה בין הח'ותים לאמירויות: טילים על אבו דאבי ותקיפה בתימן • צפו
מטורף: נלחם בדב שחור שחדר למרפסת הבית • צפו
מרהיב: המפל שזורם מהגולן אל הבניאס - שאתם לא מכירים • תיעוד
 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: "הילדים רצו לבעלי והוא לא זיהה אותם"

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

תנועת חב"ד, באמצעות יותר מ-5,000 שלוחיה ברחבי העולם, נערכת להגדיל משמעותית את פעילותה ומספר הנציגים שלה הפועלים בקרב קהילות ומטיילים יהודים – בישראל ובחו"ל.

ההחלטה התקבלה בידי ה"מל"ח" – "המרכז לענייני חינוך" שהיא הזרוע החינוכית של חב"ד וזו שמונתה בידי הרבי מליובאוויטש כאחראית מטעמו על פעילות השלוחים.

יו"ר 'כינוס השלוחים העולמי' של חב"ד וסגן יו"ר המל"ח, הרב משה קוטלרסקי אמר כי ההחלטה להכפיל ואף לשלש את הפעילות התקבלה אצלו אחרי ניתוח מסובך שעבר במרכז רפואי בניו-יורק שבה הוא מתגורר: "חשבתי מה הרבי היה רוצה ממני? מה הרבי היה דורש ממני במצב שבו אני נמצא?".

בימים אלה עמלים בחב"ד להגביר את הפעילות בכמה תחומים. ה"מרכז לענייני חינוך" הודיע השבוע לשלוחים על היעדים האדירים שימנפו את הפעילות החב"דית עד לכינוס השלוחים הבא: שליחת 120 משפחות שלוחים חדשות, חלוקת מלגות לבניית 120 מקוואות חדשות, חלוקת 120 זוגות תפילין "למי שיתחייב להניחן מידי יום", פתיחת 120 בתי ספר וצהרונים חדשים של רשת Ckids, השקת 36 מועדוני נוער של הפרויקט הבינלאומי CTeen, הקמת 360 ספריות להשאלה, שליחת 1,200 זוגות בחורים בחודשי הקיץ אל קהילות שעדיין אין בהן רב קבוע, הקמת דסק ישראלי לתמיכה בשלוחי התנועה המשרתים קהילות של ישראלים מסביב לגלובוס. מטרה נוספת היא לנסות הגיע לקיום "120 מיליון מצוות" בידי יהודים בעולם עד לתאריך העברי י"א בניסן – ציון יום הולדתו ה-120 של הרבי מליובאוויטש, מנהיגה של החסידות.

הרב קוטלרסקי הודיע במייל פנימי לשלוחים כי תושק מחדש קרן השמחות שתסייע להם בחתונות, לידות ובר מצווה בקרב בני משפחותיהם, יסופקו מענקים התומכים בטיפול נפשי ובריאותי, תוקם קרן ייעודית למתן סיוע לשלוחים אשר חווים אתגרים אישיים – ומי שיקלע למשבר ומצב חירום יקבל מימון.

כזכור, לפני פחות מחודש ולמרות מגבלות הקורונה התקיים במרכז חב"ד העולמי, 770 בברוקלין, "כנס השלוחים העולמי" של חב"ד. זו הפעם ה-38 שבה מתכנסים נציגי החסידות. בשנה שעברה, בעקבות מגפת הקורונה, הכינוס התקיים באמצעות ה"זום" והשנה הוא חזר להתקיים כרגיל והשלוחים עשו מאמצים כבירים כדי להגיע מכל העולם ולהשתתף בו.

במהלך ימי הכינוס, השלוחים למדו, צברו ידע בנושאים מגוונים הנוגעים להפצת היהדות ושאבו השראה זה מזה. ההשראה הייתה שם במלוא עוצמתה והשלוחים קיבלו מסרים של צמיחה וגידול בלתי פוסקים.

המיליארדר והפילנתרופ החרדי ר' דוד ליכטנשטיין, מפיק הפודקסט התורני "כותרות בהלכה", מחברם של מספר ספרים בהלכה, והמייסד והמנכ"ל של חברת הנדל"ן "קבוצת לייטסטון" נשא את המשא המרכזי. ר' דוד הודה לאלפי השלוחים על עבודת הקודש שהם עושים, וכינה אותם "מגישי עזרה ראשונה" של כלל ישראל.

לדבריו, "מתחוללת שואה שקטה. מפקד האוכלוסין הנוכחי הראה שכמיליון וחצי יהודים אמריקאים אינם מעוניינים יותר להיות מזוהים עם היהדות. יהודים שסבלו מאות שנים מהקומוניזם, הבולשביזם, והנאציזם. זהותם נגזלה. שלוחי חב"ד הם ה'כבאים' של כלל ישראל; הם היחידים שאוחזים בצינור המים ומכבים את האש הזו. אנו חייבים לכם הכרת תודה".

הרב קוטלרסקי אומר: "החזון שלנו הוא שהפעילות בשנה הקרובה תגדל בעז"ה משמעותית. לחב"ד אין קרן פילנתרופית שמממנת אותה ואנשיה פועלים בהתנדבות, כאשר כל שליח דואג לעצמו לתקציבים ואנו בטוחים כי הציבור הרחב יראה להם את אהבתו ואת תמיכתו. השלוחים לא עושים עבור עצמם; הם פועלים כדי שבעוד עיר תוקם מקווה טהרה, שבעוד נקודה בגלובוס תהיה אפשרות לחינוך יהודי, ובעוד יישוב נידח ניתן יהיה למצוא ספרי יהדות ולחיות לאור התורה.

"עד כמה שפרצנו דרך והנגשנו את היהדות כמעט לכל יהודי באשר הוא, עדיין יש נקודות יישוב שזקוקים לאנשים שלנו שיבואו אליהן ויביאו עימם את אור היהדות. אנו בטוחים שהציבור יהיה שותף בהגדלת הפעילות ובסיוע לשלוחים עצמם בהתמודדויות השונות כחלק מהתנדבותם למען הכלל".

הכתבות המעניינות ביותר

הסופה 'אלפיס' מכה ביוון בדרכה לישראל; שלג נדיר בחוף הים • צפו
מים ללא גבולות: הזרימה החזקה בין ישראל לסוריה ולמצרים • צפו
שיא שלילי: פינוי בעלי החיים הכי גדול שהיה בישראל אי פעם בגלל הקור • צפו
נתניהו מודיע רשמית: "אמשיך להנהיג את הליכוד - לא הסכמתי לקלון" • צפו
תיעוד כואב: המונים בהלווית הרבנית מאשלג ע"ה
בקואליציה נכנעו לאופוזיציה: חוק הגיוס ירד מסדר היום של מליאת הכנסת
נשיא המדינה: "עלינו לשתף פעולה עם שאר המזרח התיכון - מול איראן"
חודש וחצי אחרי: משפחת המחבל שרצח את יהודה דימנטמן הי''ד - קיבלה צו הריסה
דרעי מסמן מטרה: "כשנחזור - קודם כל נבטל את המיסים שהטילה הממשלה"
"מחדל של הממשלה": הצעה בכנסת - מחירי בדיקות האנטיגן יעברו פיקוח
השיחה היומית: הרב שמעון שפיצר • הנעימות ושמחת החיים שיש למי שחי עם גדרים
בג''ץ הורה לפנות את חומש; סמוטריץ' וקרעי דורשים לקיים על כך דיון בכנסת
אל מול מיטת בנו בכורו שנפטר: הרבי ממונסי שר את הניגון ומירר בבכי • צפו
כמות מיטות אשפוז נמוכה ותוחלת חיים מהגבוהים שיש; דו''ח ה-OECD
נאט''ו שולחת כוחות צבא למזרח אירופה; רוסיה: "העימות קרוב מתמיד"
שקד כל חייו על התורה: הצדיק לבית מאזוז הסתלק לבית עולמו
נתפס במצלמות האבטחה: נכנס לבניין בירושלים, וגונב רכוש מהלובי • צפו
גם אם נתניהו יפרוש: סער מכריז "אין לי כל כוונה לחזור לליכוד" • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture